TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потегот на Мане кој го обиколи светот: Доволни беа 2 меча во Баерн за да го направи она што никогаш не го направил на ...

Спортклуб - 06.08.2022

Садио Мане има почеток од соништата во Баерн. Еден од најдобрите играчи во светот има постигнато два гола на исто толку натпревари. Во првиот меч го освои трофејот, а во вториот го направи она што никогаш не се случило на „Енфилд Роуд“ во изминатите ...

Мане брзо стана миленик на фановите, ги освои со потегот кој го направи по мечот со Ајнтрахт (ВИДЕО)

24Фудбал

Потегот на Мане кој го обиколи светот: Го направи она што никогаш не го направил на „Енфилд“ (ВИДЕО)

SportMedia

Мане уште на првиот меч за Баерн направи нешто што никогаш не го направи во Ливерпул (Видео)

Спортманија

Садио Мане со деби гол во Бундеслигата, Баерн води со 0:5 на полувреме кај Ајнтрахт

TopSport

Германците ги објавија платите во Баерн, Мане најплатен

Спортски

Објавени платите на играчите на Баерн: Мане е најплатен-Тоа секако беше еден од аргументите со кои летово донесоа големи засилувања во клубот

Во Центар

24Фудбал TopSport Макфакс Алсат-М МакФудбал Точка Zoom МКД

Лукавото ремек-дело на Кимих не се виде во ТВ преносот (Видео)

Дерби - 06.08.2022

Баерн Минхен покажа моќ во воведната рунда во Бундеслигата и само го потврди она што се најавуваше веќе некое време, односно дека ќе биде апсолутен фаворит за одбрана на титулата и продолжување на доминацијата во Германија.

ВИДЕО: Баерн „гази“ и без Левандовски, шампионски старт на баварскиот гигант

Слободен Печат

„Машината“ грмна на стартот: Баерн му даде ШЕСТ гола на Ајнтрахт (ВИДЕО)

Gol.mk

Моќен Баерн и без Левандовски: Шест „парчиња“ во мрежата на Ајнтрахт за почеток на сезоната (ВИДЕО)

Екипа

Баерн ја потврди својата моќ и го прегази Ајнтрахт во Франкфурт (Видео)

Дерби

Баерн Минхен го демолира Франкфурт на стартот на сезоната (ВИДЕО)

Sport 1

Нојер се опушти по „петардата“ и направи голем кикс (Видео)

Дерби

Екипа Sport 1 Фактор TopSport 24Фудбал SportMedia Спортманија МакФудбал

Еден Македонец во Бундеслигата – може ли некој да ја запре доминацијата на Баерн?

Слободен Печат - 05.08.2022

Најсилната германска лига започнува вечерва од 20 часот и 30 минути, а први на терен ќе излезат Ајнтрахт Франкфурт и Баерн Минхен . Баварците во преодниот рок беа без Роберт Левандовски , по вистинска трансфер сага, одлучи Полјакот да се пресели во ...

Конечно и тоа се случи: Нојер киксираше како бек и прими гол (Видео)

Спортманија

Бундес-лигата почна со еврогол: Кимих маестрално го измами голманот Трап (видео)

Екипа

ВИДЕО: Кимих со атракција од слободен удар ја отвори Бундеслигата!

Gol.mk

Возбудлива Бундеслига – но само на дното

Deutsche Welle

Кимих со итар гол ја отвори новата бундеслигашка сезона, Баерн води со 0:2 по 11 минути!

TopSport

Кимих го даде првиот гол во Бундеслигата оваа сезона, погодокот не се ни виде од многу чад (ВИДЕО)

24Фудбал

Екипа Gol.mk Sport 1 Екипа SportMedia Алсат-М Zoom Екипа

Нагелсман: Ќе бидеме посилни без Левандовски

Спортклуб - 05.08.2022

Тренерот на Баерн, Јулијан Нагелсман изјави дека во новата сезона целта на неговиот клуб е да ја освои 11-та последователна титула и да оди што подалеку во Лигата на шампионите. Летово од клубот од Минхен си замина Роберт Левандовски кој со години ...

Нагелсман: Ќе бидеме посилни и без Левандовски

Sport M