TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаос во Солун, навивачите го прекинаа дербито по продолжениeто

Спортклуб - 28.11.2021

Во неделата се одиграа четири натпревари во грчката Суперлига, а во центарот на вниманието беше солунското дерби помеѓу ПАОК и Арис. Во центарот на вниманието беше 120. солунско дерби. Три минути продолжение го делеа Арис од победа.

Бесните фанови на ПАОК не трпат пораз: Го прекинаа солунското дерби во 90. минута (ВИДЕО)

Gol.mk - 29.11.2021

Нема крај на хулиганизмот во грчкиот клупски фудбал. Солунското дерби меѓу ПАОК и Арис беше прекинато во судиското продолжение откако домашните навивачи влетаа на теренот на стадионот „Тумба“.

Општ хаос на солунското дерби: Навивачи влетаа во терен, има и повредени (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2021

Дербито помеѓу ПАОК и Арис во рамки на грчкиот фудбалски шампионат беше прекинато во судиското продолжение откако домашните навивачи влетаа на теренот. Тие очигледно беа несреќни поради фактот што нивниот тим беше пред пораз од 0-1 од лутиот градски ...

Хулиганите го прекинаа солунското дерби ПАОК – Арис (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia - 28.11.2021

За грчкиот фудбал и натаму многу повеќе се зборува за прекините, отколку за резултатите. Вечерва нов прекин, овој пат на градското дерби меѓу ПАОК и Арис. На 120. дерби во Солун, при водство на гостите со 1:0, со голот на Манчини во 41.

ВИДЕО: Хаос на мечот ПАОК-Арис, имало и повредени

Sport M - 28.11.2021

ПАОК го пречека Арис во 11. коло од грчката Суперлига, но овој натпревар не е завршен. Гостите поведоа преку Манчини во 41. минута, а на семафорот 0:1 се до прекинот. Имено, во судиското продолжение, поради нереди на навивачите и судијата ги повлече ...

Хаос во Солун, навивачите го прекинаа дербито по продолжениeто

Република - 29.11.2021

Во неделата се одиграа четири натпревари во грчката Суперлига, а во центарот на вниманието беше солунското дерби помеѓу ПАОК и Арис. Во центарот на вниманието беше 120. солунско дерби. Три минути продолжение го делеа Арис од победа.