TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Н.Македонија - 14.06.2018

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Дневните температури ќе се движат во интервал од 19 до 33 степени.

ФОТО: Скопје го зафатати пороен дожд и град

Курир - 13.06.2018

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења. Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Неремето со нов удар: Денеска поројни дождови и грмотевици, а од петок ново изненадување

Sky - 13.06.2018

Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Во петок во текот на целиот ден времето ќе биде пооблачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, а се очекува да ...

Месечна временска прогноза: Секој ден невреме

Press24 - 13.06.2018

Високи температури но и нестабилно време најавуваат метеролозите до крајот на месецот. Речи си секој ден до крајот на јуни се најавуваат врнежи од дожд или барем услови за тоа. До крајот на оваа недела не очекува невреме со грмотевици скоро секој ...

Денеска сончево, од утре променливо облачно и нестабилно

МКД - 13.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Денеска доаѓа пороен дожд со грмежи

24Инфо - 13.06.2018

До крајот на денот ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево се очекува нестабилност со локален пороен дожд и ...

Нестабилно со поројни врнежи и грмежи

Макфакс - 12.06.2018

Во пладневните часови ќе биде нестабилно, најпрвин во западните делови, а потоа нестабилноста претежно преку северните ќе се преместува кон источните делови. Врнежите повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи, на места со засилен ветер и ...

Сончево и топло, до 35 степени

А1 On - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната од 26 до 35 ...

Попладнево измерени 36 степени - на овие места е најжешко

Press24 - 12.06.2018

Пеколни температури најави УХМР за денеска. Највисоката температуриа попладнево измерена е 36 степени Целзиуосви во Кавадарци. Погледнете колку изнесуваат температурите во другите ...

ПОПОСКИ: екстремен ув индекс и пеколно време – погледнете ги најновите детали!

Скопје24 - 12.06.2018

Во текот на денешниот вторничен ден под влијание на Африкански бран времето во државава ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Во попладневните и раните вечерни часови особено во планинските предели но и во оние населени ...

Во еден македонски град измерени 36 степени

Фактор - 12.06.2018

36 степени Целзиусoви денеска се измерени во Кавадарци. Во Скопје, Штип и Велес се измерени 32 степени. 31 степен била температурата во Богданци, Брвеница, Гевгелија, Ѓорче Петров, Гостивар, Кочани, Прилеп, Струмица и Тетово.

Скопје го зафатати пороен дожд и град

Скопје инфо - 13.06.2018

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења. Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Топло со температура до 36 степени

А1 On - 13.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ= 8 Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени,а дневната ...

Доаѓа пороен дожд со грмежи- ова е најновата временска прогноза

Сител - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Сончево и топло со температури до 35 степени

Денар - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната од 26 до 35 ...

Попладнево измерени 36 степени - на овие места е најжешко

Скопје инфо - 12.06.2018

Надвор неверојатен пекол, а деновиве не чека уште потопло време со повисок индекс. Највисоката температуриа попладнево измерена е 36 степени Целзиуосви во Кавадарци. Погледнете колку изнесуваат температурите во другите ...

Метеоролозите издадоа предупредување: Пристигнуваат пеколни жештини

Press24 - 12.06.2018

Во текот на денешниот ден Македонија ќе биде под влијание на Африкански бран. Времето ќе биде сончево и екстремно топло со мала до умерена локална облачност, информира метерологот Славо Попоски.

Скопје го зафатати пороен дожд и град – Фото+Видео

Скопје24 - 13.06.2018

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења. Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Сончево и топло, од утре облачно со повремени врнежи од дожд

МКД - 14.06.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 8.

До крајот на неделава променливо време со температури до 36 степени

Локално - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

И денеска сончево и топло

Тера - 12.06.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Скопје го зафатати пороен дожд и град

Пулс24 - 13.06.2018

Во моментов во Скопје врне пороен дожд, град а има значително зголемување на електрични празнења. Инаку, времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Дожд и грмежи до крајот на неделава

Макфакс - 14.06.2018

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови, соопшти Управата за хидерометеролошки работи.

До крајот на неделава променливо време со температури до 36 степени

А1 On - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Сончево и топло, до 35 степени

24 Вести - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната од 26 до 35 ...

УХМР: Најмногу дожд наврна во Скопје

Фокус - 13.06.2018

– Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Сончево, попладне дожд

А1 On - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

До крајот на неделава променливо време со температури до 36 степени

Независен - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Сончево и топло, до 35 степени

Независен - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната од 26 до 35 ...

Најмногу дожд во Скопје

+инфо - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Попладне пороен дожд и грмежи

Курир - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

До крајот на неделава променливо време со температури до 36 степени

Стандард - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Денеска сончево и топло со температура до 35 степени

Либертас - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната од 26 до 35 ...

УХМР со детали по невремето- еве каде има наврнато најмногу дожд

Курир - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Вчера „потоп", пред нас уште потежок ден - подготете се за невреме

Press24 - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

Доаѓа пороен дожд со грмежи- ова е најновата временска прогноза

Курир - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Сончево и многу топло со температура до 35 степени

Популарно - 12.06.2018

Сончево и топло време, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, вели вторничката временска прогноза за Македонија. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 8.

УХМР: Најмногу дожд во Скопје

А1 On - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Сончево, попладне дожд

Канал5 - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

До крајот на неделава променливо време со температури до 36 степени

Н.Македонија - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Сончево и топло со температури до 35 степени

24Инфо - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната од 26 до 35 ...

УХМР: Најмногу дожд во Скопје

Нова ТВ - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Временска прогноза

Радар - пред: 12 часа

Времето ќе биде сончево и свежо со мала до умерена облачност. На крајот од денот на југозапад ќе има услови за појава на слаб дожд. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната ...

Температури до 36 степени до крајот на неделата

Кајгана - 12.06.2018

Скопје, 12 јуни 2018 (МИА) - До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрво ќе биде во западните делови, а потоа претежно ...

Жежок летен ден денеска

Мета - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од 13 до 19 Целзиусови степени, а дневната од 26 до ...

УХМР: Најмногу дожд наврна во Скопје

Слободен Печат - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.

Сончево, попладне дожд

Сител - 14.06.2018

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 25 до 33 степени.

Доаѓа пороен дожд со грмежи

Пулс24 - 12.06.2018

До крајот на денов ќе се задржи топло време со температура до 36 степени, а попладнево и утре се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. Нестабилноста најпрвин ќе биде во западните делови, а потоа претежно преку северните ќе се ...

Сончево и многу топло

Пулс24 - 12.06.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната од 26 до 35 ...

УХМР: Пороен дожд и град го потопи Скопје

Сител - 13.06.2018

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште.