TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роси со емотивна изјава по шокантното повлекување на Лоренцо од мотоциклизмот

Дерби - 14.11.2019

Хорхе Лоренцо ја изненади комплетната мото јавност со денешната прес-конференција која ја одржа во Валенсија, на која најави дека овој викенд ќе ја вози својата последна трка во богата кариера исполнета со многу освоени трофеи.

Лоренцо со солзи во очите објасни зошто става крај на кариерата (Видео)

Дерби - 14.11.2019

Претстојниов викенд на програмата е завршната трка во Мото ГП шампионатот за оваа сезона, а како по традиција, завесата ќе се спушти на Рикардо Тормо патеката во Валенсија. Претстојната трка која ќе се вози во недела ќе има уште поголемо значење во ...

Мото ГП останува без голем шампион, Хорхе Лоренцо оди во пензија на 32 години

МКД - 14.11.2019

Петкратниот шампион, од кои три титули се во кралската класа, Хорхе Лоренцо денеска соопшти дека става крај на кариерата, Шпанецот оди во пензија на 32 години поради големите проблеми кои му ги создадоа честите повреди.

Трикратниот Мото ГП шампион Хорхе Лоренцо заминува во пензија!

TopSport - 14.11.2019

2Шпанскиот Мото ГП возач Хорхе Лоренцо потврди дека се повлекува од шампионатот по завршната трка во Валенсија овој викенд, ставајќи крај на кариерата во која освои три светски титули, но заминува по катастрофална сезона со Хонда.

Хорхе Лоренцо се повлекува од Мото ГП

Слободен Печат - 14.11.2019

Трката во Валенсија ќе биде последна во кариерата на Хорхе Лоренцо во Мото ГП шампионатот. Трикратниот шампион во Мото ГП, Хорхе Лоренцо денеска објави дека по заврпување на трката во Валенсија заминува во пензија.

ОФИЦИЈАЛНО: Хорхе Лоренцо ја заврши кариерата во Мото ГП

Gol.mk - 14.11.2019

Шпанскиот мотоциклист и светски шампион од минатото на денешната прес-конференција објави дека неговата кариера е завршена. Хорхе Лоренцо пред неговите претпоставени, колеги возачи и медиуми даде изјава со која ги потврди шпекулациите.

Трикратниот светски шампион Лоренцо се пензионира од Мото ГП

Sport 1 - 14.11.2019

Трката во Валенсија ќе биде последна во кариерата на Хорхе Лоренцо во Мото ГП шампионатот. Трикратниот светски шампион денеска на прес-конференција објави повлекување од спортот. „Ова ќе биде мојата последна трка во Мото ГП шампионатот и на крајот ...

Крај на една блескава кариера: Хорхе Лоренцо во 15:00 часот ќе најави повлекување од мотоциклизмот

Дерби - 14.11.2019

Ветеранот во Мото ГП натпреварувањата, Хорхе Лоренцо свика специјална прес конференција за денес во 15:00 часот на која веројатно ќе објави дека се повлекува од возењето и дека става крај на богатата кариера.

Шок за навивачите: Лоренцо размислува да се повлече од Мото ГП?

Gol.mk - 14.11.2019

Денес е закажана прес-конференција на која Хорхе Лоренцо би можел да објави дека се повлекува од Мото ГП шампионатот. Поранешниот светски првак никако не може да се врати на победничките патеки.

Хорхе Лоренцо се повлекува од Мото ГП?

Спортманија - 14.11.2019

Возачот на Хонда Репсол во 15 часот закажа прес-конференција на која најверојатно ќе објави дека ја завршува кариерата. Шпанскиот мотоциклист и поранешен светски првак Хорхе Лоренцо се чини дека ќе го потврди повлекувањето од Мото ГП шампионатот.

Унгарија преговара да организира Мото ГП трка од 2022 година

Gol.mk - 14.11.2019

Владата на Унгарија преговара од 2022 година да донесе Мото ГП трка во својата земја. За да го направи тоа, ќе изгради нова патека на источниот дел од државата. Конечната одлука за потенцијалната организација на трка ќе биде донесена на почетокот на ...

Хорхе Лоренцо става крај на кариерата

Курир - 14.11.2019

Хорхе Лоренцо ќе ја заврши кариерата во мототрките. 32-годишниот Шпанец се откажува по завршувањето на оваа сезона, откако остана само една трка до крајот, онаа во Валенсија. Лоренцо е трикратен МотоГП шампион и го прекинува учеството поради една ...

Мото ГП ќе се вози во Унгарија

TopSport - 13.11.2019

Унгарија од 2022 година ќе биде домаќин на трка во светскиот Мото ГП шампионат. Деновиве интензивни преговори на оваа тема воделе Дорна и владата на Унгарија. Доколку две страни ги договорат условите тогаш трките би се одржувале на нова патека кој ...

Мото ГП ќе се вози во Унгарија

Макфакс - 13.11.2019

Унгарија од 2022 година ќе биде домаќин на трка во светскиот Мото ГП шампионат. Деновиве интензивни преговори на оваа тема воделе Дорна и владата на Унгарија. Доколку две страни ги договорат условите тогаш трките би се одржувале на нова патека кој ...

Хорхе Лоренцо става крај на кариерата

Опсервер - 14.11.2019

Хорхе Лоренцо ќе ја заврши кариерата во мототрките. 32-годишниот Шпанец се откажува по завршувањето на оваа сезона, откако остана само една трка до крајот, онаа во Валенсија. Лоренцо е трикратен МотоГП шампион и го прекинува учеството поради една ...

Хорхе Лоренцо ја завршува кариерата

+инфо - 14.11.2019

Шпанскиот возач е шампион во кралската класа за 2010, 2012 и 2015 година. Во 202 трки, Хорхе има 47 победи, вкупно 114 пласмани во првите три, како и 43 пол-позиции. Хорхе Лоренцо ќе ја заврши кариерата во мототрките.

Лоренцо со солзи во очите објасни зошто става крај на кариерата (Видео)

Курир - 14.11.2019

Претстојниов викенд на програмата е завршната трка во Мото ГП шампионатот за оваа сезона, а како по традиција, завесата ќе се спушти на Рикардо Тормо патеката во Валенсија. Претстојната трка која ќе се вози во недела ќе има уште поголемо значење во ...

Трикратниот Мото ГП шампион Хорхе Лоренцо заминува во пензија!

Макфакс - 14.11.2019

2Шпанскиот Мото ГП возач Хорхе Лоренцо потврди дека се повлекува од шампионатот по завршната трка во Валенсија овој викенд, ставајќи крај на кариерата во која освои три светски титули, но заминува по катастрофална сезона со Хонда.

Хорхе Лоренцо става крај на кариерата

MakPress - 14.11.2019

Хорхе Лоренцо ќе ја заврши кариерата во мототрките. 32-годишниот Шпанец се откажува по завршувањето на оваа сезона, откако остана само една трка до крајот, онаа во Валенсија. Лоренцо е трикратен МотоГП шампион и го прекинува учеството поради една ...