TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешната на Кајмакоски се соблече на Попова Шапка

Република - 22.01.2021

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски гради музичка кариера и прави смели потези на социјалните мрежи.Taа се соблече полугола на Попова Шапка. На Инстаграм таа има повеќе од 16.000 следбеници и постојано објавува фотографии од себе и своите ...

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски полугола на снег на Попова Шапка (фото)

Црнобело

Кристина Димитриевска со оваа фотографија го 'запали' Инстаграм - и манекенката се приклучи на светскиот тренд

Точка - 22.01.2021

Изминативе две години вистински хит кој го практикуваат многу познати личности ширум светот е позирање разголен на снег во некој скијачки центар. На овој тренд се приклучи и манекенката Кристина Димитриевска, поранешната сопруга на пејачот Даниел ...

ФОТО: Поранешната на Кајмакоски по теркот на светските ѕвезди - убавата Кристина позираше во танга на снегот на Шапка

Press24

(ФОТО) По примерот на светските ѕвезди: Кристина по танга на снег!

iPortal

(Фото) Кристина Димитријевска ко Карлеуша гола во танга бордаше на Шапка

Репортер

Мора да се биде во тренд: И Кристина Димитриевска позираше по гаќички на снегот (фото)

Вистина.мк - 22.01.2021

Секојдневно од познатите Србинки осамнуваат разголени фотографии на снегот на минусни температури кои станаа незаобиколен тренд во зимската сезона. Но, и наши простори не го заобиколија ова, па се почесто осамнува некоја секси фотографија каде ...

ФОТО: Македонката со очи како мачка позираше по гаќички во снегот

Курир

Попова Шапка со урбанистички план од 1980 година, активистите бараат општината да се ангажира

Радио МОФ - 21.01.2021

Туристичкиот центар „Попова Шапка“ сè уште нема детален урбанистички план, иако тоа според Хамди Сулемани од иницијативата „Да ја спасиме Попова Шапка“ е клучно за овој туристички центар. Во интервју за Порталб.мк, претседателот на Советот на ...

Зимските центри во регионот се развиваат, Попова Шапка пропаѓа

Независен