TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анкета: Американците не сакаат Опра да биде претседател на САД

А1 On - 13.01.2018

Податоците од новата анкета на институтот „Марист Пол”, покажуваат дека Американците не сакаат ТВ водителката Опра Винфри да се кандидира за претседател на САД, јави АФП. Само 35% од анкетираните 1.350 лица сакаат Опра да се кандидира на изборите во ...

Опра во кал до колена, го загуби луксузниот дом во поплава

МК News - 12.01.2018

Луксузната вила на американската водителка Опра Винфри е уништена во големата природна катастрофа која ја зафати Калифорнија деновиве. Вилата на Опра се наоѓа во Санта Барбара и целосно е уништена во наносот на вода.

Опра во кал до колена, го загуби луксузниот дом во поплава

Сител - 12.01.2018

Луксузната вила на американската водителка Опра Винфри е уништена во големата природна катастрофа која ја зафати Калифорнија деновиве. Вилата на Опра се наоѓа во Санта Барбара и целосно е уништена во наносот на вода.

Мерил Стрип за легендарната ТВ водителка: Опра Винфри е родена да биде лидер

Локално - 12.01.2018

По шпекулациите дека легендарната ТВ водителка Опра Винфри најави кандидатура за претседател на САД 2020 година, актерката Мерил Стрип изјави дека Опра е „роден лидер“. „Тоа е начин да ги развеселите луѓето.

Американците не ја сакаат Опра за претседател

Exclusive.mk - 13.01.2018

”Американците не сакаат ТВ водителката Опра Винфри да се кандидира за претседател на САД, покажуваат податоците од новата анкета на институтот „Марист Пол” Само 35% од анкетираните 1.350 лица сакаат Опра да се кандидира на изборите во 2020 година.

Американците не сакаат Опра да се кандидира за Белата куќа...

Н.Македонија - 13.01.2018

Американците не сакаат Опра да се кандидира за Белата куќа Американците не сакаат телевизиската водителка Опра Винфри да се кандидира за претседател, покажуваат податоците од новата анкета на институтот „Марист Пол", јави АФП.

Анкета: Американците не сакаат Опра да биде претседател на САД

Сител - 13.01.2018

Податоците од новата анкета на институтот „Марист Пол”, покажуваат дека Американците не сакаат ТВ водителката Опра Винфри да се кандидира за претседател на САД, јави АФП. Само 35% од анкетираните 1.350 лица сакаат Опра да се кандидира на изборите во ...

Американците не сакаат Опра да се кандидира за претседател

Стандард - 13.01.2018

Американците не сакаат телевизиската водителка, Опра Винфри да се кандидира за претседател, покажува новата анкета на јавното мислење на Институтот „Марист Пол“. Анкетата, во која учествувале 1.350 луѓе и која била направена во периодот ...

Анкета: Американците не сакаат Опра да биде претседател на САД

Бриф - 14.01.2018

Податоците од новата анкета на институтот „Марист Пол”, покажуваат дека Американците не сакаат ТВ водителката Опра Винфри да се кандидира за претседател на САД, јави АФП. Само 35% од анкетираните 1.350 лица сакаат Опра да се кандидира на изборите во ...

Американците не сакаат Опра да се кандидира за Белата куќа

24 Вести - 13.01.2018

Американците не сакаат телевизиската водителка Опра Винфри да се кандидира за претседател, покажуваат податоците од новата анкета на институтот „Марист Пол". Анкетата, во која учествувале 1.350 лица и која била направена во периодот од понеделник до ...

Американците до Опра: седи си кај што си, не си за политика

Вечер - 13.01.2018

Американците не сакаат телевизиската водителка Опра Винфри да се кандидира за претседател, покажуваат податоците од новата анкета на институтот „Марист Пол". Анкетата, во која учествувале 1.350 лица и која била направена во периодот од понеделник до ...

Американците не ја сакаат Опра Винфри за претседател

Репортер - 13.01.2018

Американците не сакаат телевизиската водителка Опра Винфри да се кандидира за претседател, покажуваат податоците од новата анкета на институтот „Марист Пол”. Анкетата, во која учествувале 1.350 лица и која била направена во периодот од понеделник до ...

Анкета: Американците не сакаат Опра да се кандидира за Белата куќа

Алфа - 13.01.2018

Американците не сакаат телевизиската водителка Опра Винфри да се кандидира за претседател, покажуваат податоците од новата анкета на институтот „Марист Пол", јави АФП. Американците не сакаат телевизиската водителка Опра Винфри да се кандидира за ...