TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бебе почина од коронавирус во Скопје

Скопје1 - 14.01.2022

ИЈЗ денеска во извештајот доставен до МЗ, пријави починато дете на шест месечна возраст, кое во регистарот Мој Термин е заведено дека починало на 03.01.2022. Според податоците добиени од Клиниката за детска хирургија, станува збор за дете со вродена ...

Бебето што почина од ковид-19 било доенче од шест месеци со вродена аномалија на черепот

Република - 14.01.2022

Бебето што почина од ковид-19 било доенче од шест месеци со вродена аномалија на черепот, соопшти Министерството за здравство. Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) денеска во извештајот доставен до МЗ, пријави починато дете на шест месечна возраст, кое ...

Доенче со вродена аномалија почина со ковид

А1 On - 14.01.2022

ИЈЗ денеска во извештајот доставен до МЗ, пријави починато дете на шест месечна возраст, кое во регистарот Мој Термин е заведено дека починало на 03.01.2022. Според податоците добиени од Клиниката за детска хирургија, станува збор за дете со вродена ...

МЗ: Шест месечно бебе со вродена аномалија почина од Ковид-19

Сител - 14.01.2022

ИЈЗ денеска во извештајот доставен до МЗ, пријави починато дете на шест месечна возраст, кое во регистарот Мој Термин е заведено дека починало на 03.01.2022. Според податоците добиени од Клиниката за детска хирургија, станува збор за дете со вродена ...

БЕБЕ СО ВРОДЕНА АНОМАЛИЈА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 По операција, било ставено на респиратор

+инфо - 14.01.2022

Институтот за јавно здравје во извештајот што денеска го достави до МЗ пријави починато дете на шестмесечна возраст, кое во регистарот Мој Термин е заведено дека починало на 03 јануари. Според податоците добиени од Клиниката за детска хирургија, ...

Шестмесечно бебе, заразено со ковид, почина на Клиниката за неврохирургија

Канал5 - 14.01.2022

На Клиниката за неврохирусргија починало шесмесечно бебе, кое претходно имало и други здравствени проблеми , а било заразено од коронавирусот. Во денешната статистика на Министерството за здравство се наведува дека има едно починато бебе, а ...

Почина шестмесечно бебе, било заразено со ковид-19

МКД - 14.01.2022

Институтот за јавно здравје денеска во извештајот доставен до Министерството за здравство, пријави починато бебе на шест месечна возраст, кое во регистарот Мој Термин е заведено дека починало на 3 јануари годинава.

Шестмесечно бебе почина од ковид во Скопје

Слободен Печат - 14.01.2022

Институтот за јавно здравје денеска во извештајот доставен до Министерството за здравство пријави починато дете на шестмесечна возраст, кое во регистарот Мој Термин е заведено дека починало на 3 јануари годинава.

ТРАГЕДИЈА: Бебе починало на Детска клиника пред 10 дена

Курир - 14.01.2022

ИЈЗ денеска во извештајот доставен до МЗ, пријави починато дете на шест месечна возраст, кое во регистарот „Мој Термин“ е заведено дека починало на 03.01.2022. Според податоците добиени од Клиниката за детска хирургија, станува збор за дете со ...

Бебе починало на Детска клиника пред 10 дена

Zoom - 14.01.2022

ИЈЗ денеска во извештајот доставен до МЗ, пријави починато дете на шест месечна возраст, кое во регистарот „Мој Термин“ е заведено дека починало на 03.01.2022. Според податоците добиени од Клиниката за детска хирургија, станува збор за дете со ...

Меѓу починатите од Ковид-19 и доенче со вродена аномалија

Макфакс - 14.01.2022

Здравствените власти во денешната ковид-статистика сооопштија за вкупно 13 смртни случаи како последица на Ковид-19, од кои шест регистрирани во периодот од 24 декември до 11 јануари . Меѓу нив е и доенче на шестмесечна возраст, кое во регистарот ...

МЗ: Доенче со вродена аномалија почина со ковид

ТВ21 - 14.01.2022

ИЈЗ денеска во извештајот доставен до МЗ, пријави починато дете на шест месечна возраст, кое во регистарот Мој Термин е заведено дека починало на 03.01.2022. Според податоците добиени од Клиниката за детска хирургија, станува збор за дете со вродена ...

Бебе почина од коронавирус во Скопје

Скопје инфо - 14.01.2022

ИЈЗ денеска во извештајот доставен до МЗ, пријави починато дете на шест месечна возраст, кое во регистарот Мој Термин е заведено дека починало на 03.01.2022. Според податоците добиени од Клиниката за детска хирургија, станува збор за дете со вродена ...

МЗ: Шестмесечно бебе со вродена аномалија почина со ковид

Р.С.Европа - 14.01.2022

Министерството за здравство соопшти денеска дека Институтот за јавно здравје во редовниот извештај пријавил починато бебе на шест месечна возраст. Бебето во регистарот Мој Термин е заведено дека починало на 3 јануари.

МЗ: Доенче со вродена аномалија почина со ковид

Фактор - 14.01.2022

ИЈЗ денеска во извештајот доставен до МЗ, пријави починато дете на шест месечна возраст, кое во регистарот Мој Термин е заведено дека починало на 03.01.2022. Според податоците добиени од Клиниката за детска хирургија, станува збор за дете со вродена ...

Бебе починало на Детска клиника пред 10 дена

Нетпрес - 14.01.2022

ИЈЗ денеска во извештајот доставен до МЗ, пријави починато дете на шест месечна возраст, кое во регистарот „Мој Термин“ е заведено дека починало на 03.01.2022. Според податоците добиени од Клиниката за детска хирургија, станува збор за дете со ...

Бебето што почина од Ковид-19 имало вродена аномалија на черепот, велат од МЗ

Локално - 14.01.2022

Во денешниот ковид-извештај е регистрирано дека бебе починало после тешки компликации со заразата. Според Министерството за здравство станува збор за шест-месечно дете со вродена аномалија на черепот.