TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Galaxy S10 ќе го напушти Iris скенерот

Телефони.мк - 23.06.2018

Samsung Mobile планира големи иновации за нивниот следен супер смартфон Galaxy S10 кој би требало да биде прв во нивната премиум понуда кој ќе располага со скенер за отпечатоци сместен во самиот дисплеј на уредот.

Samsung Galaxy S10 доаѓа со две големини на дисплеј

Телефони.мк - 23.06.2018

Samsung го презентираше скенерот за ирис со Note 7 и го вградуваше во наредните модели. Samsung ова го нарекуваше "Intelligent Scan". S10 ќе биде првиот модел на јужно-корејската компанија што ќе има вграден сензор за отпечатоци во дисплејот.

Неофицијална слика од Galaxy S10 прикажува уред без никаква рамка околу екранот

Smartportal - 22.06.2018

Познатиот „протекувач“ на информации за кого од тоа што може да се најде на интернет, најчесто е во право со работите кои ги објавува, Ice Universe, излезе со слика од уред за кого тврди дека е прототип од Galaxy S10 на Samsung.