TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Кралот на автомобилите“ сега и во Македонија: Golf 8 со одлична цена во понудата на Порше Македонија

24auto - 14.01.2021

Најважно е дека Golf 8 сега е уште попријателски, поекономичен, поповрзан и пред се возило што никогаш не излегува од мода. Веќе изложен во салонот на Порше Македонија, достапен за разгледување, нарачка..

VW Golf 8 – почна продажбата

Авто Магазин - 14.01.2021

По подолго исчекување кралот на компактната класа е достапен на македонскиот пазар. Неговото претставување Порше Македонија го направи пред неполна година, но поради општо познати причини почетокот на продажбата беше одложуван неколку пати.

Официјално стартуваше продажбата на Golf 8 во Македонија

Додај Гас - 13.01.2021

Речиси една година по официјалното претставување на најновата, осма генерација на Volkswagen Golf во Македонија, сега официјално започнува и неговата продажба во земјата. Најпродаваниот автомобил во Европа за 2020 година (312.000 примероци) и се ...

Volkswagen Golf 8 ја отвора 2021 година со продажна кампања

Automedia - 12.01.2021

Моделот што е во јадрото на целиот концерн Volkswagen прв се јавува во новата година со продажна кампања. Golf 8 се поставува како техно-премиум во компакт класата. Volkswagen Golf ја извозе рутински и најтешката година во автомобилската бранша, со ...

Golf 8 и официјално започна со продажба во Македонија

Авто Плус - 12.01.2021

По официјалното претставување на најновата, осма генерација, Volkswagen Golf и официјално започнува со продажба на македонскиот пазар Volkswagen Golf од осмата генерација беше официјално претставен пред речиси една година во Македонија, а продажбата ...

Започнува продажбата на новиот Volkswagen Golf 8 во Македонија!

CARClub - 12.01.2021

Откако беше промовиран минатата година, сега конечно започнува продажбата на најновиот Volkswagen Golf и на нашиот пазар. Новиот Golf е веќе изложен во салонот на Volkswagen во Скопје, каде можете да го видите во неколку различни бои и конфигурации.

Golf уште е непобедлив во Европа

Кајгана - 12.01.2021

И во 2020 година, Volkswagen Golf беше најпродаван автомобил во Европа. Volkswagen Golf 8 се има продадено над 312.000 примероци во Европа во текот на изминатата. Исто така, Golf 8 беше избран за најдобар автомобил во Германија од страна на Auto ...

Oва е најпродаваниот автомобил во Европа, секој трет продеден е хибрид

Денар - 12.01.2021

„Volkswagen Golf“ во изминатата 2020-та година повторно беше најпродаваниот автомобил во Европа, со околу 312.000 продадени примероци. Осмата генерација на „Golf“ исто така е избрана и за најдобар автомобил во Германија според изборот на магазините ...