TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Galaxy Z Flip 5G се појави во Mystic Bronze варијанта (ВИДЕО)

USB - 03.07.2020

Откако се појавија фотографии од Galaxy Note20 Ultra моделот во Mystic Bronze варијанта, како и протечените рендери на Galaxy Watch 3 моделот во бронзена верзија, сега на ред дојде и Galaxy Z Flip 5G.

LG подготвува флексибилен телефон за следната година

USB - 03.07.2020

LG досега се уште не им се приклучи на водечките производители на пазарот на флексибилни телефони, но јужнокорејската компанија наводно работи на телефон кој може да се свиткува. Уредот во август минатата година е забележан на 3D рендери, кои се ...

Повторно се појави Samsung Galaxy Tab S7+ 5G

Телефони.мк - 03.07.2020

Претстојниот таблет Samsung Galaxy Tab S7+ 5G повторно се појави на интернет овој пат на германската веб страна за поддршка на корејскиот бренд со што се потврдува дека неговиот официјален пласман ќе се случи многу набрзо.

Објавени првите фотографии на Galaxy Z Flip 5G

USB - 02.07.2020

Samsung сè уште не го претстави својот нов 5G смартфон на преклоп, но на интернет се појавија првите фотографии коишто откриваат како ќе изгледа овој уред. Кинеските медиуми објавија две фотографии и неколку спецификации за претстојниот модел.

Дали Samsung „по грешка“ го прикажа Galaxy Note20 Ultra?

Smartportal - 02.07.2020

Од сликите се гледа задниот дел од телефонот, како и новата „мистично бронзена“ боја Познатиот Max Weinbach објави две слики од телефон кој најверојатно е новиот и уште не претставен Galaxy Note20 Ultra од Samsung.

LG догодина со смартфон кој се витка како ролна

Телефони.мк - 02.07.2020

LG уште пред неколку години беше еден од првите брендови кој лансираше смартфон кој може да се превиткува со еластичен дисплеј, но потоа трката ја предводеа Samsung и Huawei со нивните смартфони со двоен екран кој се преклопува.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra прикажан во Mystic Bronze боја

Телефони.мк - 02.07.2020

За прв пат се појавија оригинални слики од дизајнот на претстојниот најмоќен фаблет Samsung Galaxy Note 20 Ultra кој е прикажан во симпатичната Mystic Bronze боја на маската, нешто што е карактеристично за оваа серија на фаблети и во минатото.

Како ќе изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra?

Кајгана - 02.07.2020

Објавени се рендери за новиот Galaxy Note 20 Ultra на веб-сајтот на Samsung. Намерно или не, Samsung ни овозможи да видиме како ќе изгледа дизајнот на претстојниот флегшип модел, а тоа е Galaxy Note 20 Ultra.

Samsung случајно го прикажа претстојниот Galaxy Note20 Ultra

USB - 02.07.2020

Samsung случајно го објави својот следен премиум смартфон, еден месец пред неговото официјално претставување. на страниците на компанијата за Note8 во Русија, Кина и Украина, се појавија фотографии од новиот телефон од Note серијата, Според наводите ...

Samsung Galaxy Z Flip 5G - Објавени се нови слики

Телефони.мк - 02.07.2020

Фановите на Samsung го очекуваат новиот преклопен смартфон на јужнокорејскиот бренд, кој ќе биде со 5G технологија. На интернет се објавени првите слики што откриваат како ќе изгледа телефонот.

Qualcomm и OnePlus го потврдија Snapdragon 765G за OnePlus Nord

USB - 02.07.2020

Гласините за претстојниот OnePlus смартфон од средниот сегмент беа прилично контрадикторни, кога е во прашање чипсетот кој ќе го покренува уредот. Првите извештаи сугерираа дека OnePlus Nord ќе користи MediaTek Dimensity 1000 чип, а потоа се ...

Објавени првите фотографии за Galaxy Z Flip 5G

Кајгана - 02.07.2020

Samsung сè уште не го претстави својот нов 5G смартфон на преклоп, но на интернет се појавија првите фотографии коишто откриваат како ќе изгледа овој уред. Кинеските медиуми објавија две фотографии и неколку спецификации за претстојниот модел.