TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Човечки труп пронајден по течението на Треска

Курир - 10.08.2022

Во атарот на кичевското село Вранештица, по течението на реката Треска, кај месноста „Капалиште“, вчера околу 14 часот пронајден е човечки труп, информира СВР Охрид. Увид на местото изврши тим од полициски и медицински екипи, предводен од Јавен ...

ПРОНАЈДЕН ЧОВЕЧКИ ТРУП Починатиот е пронајден на местото Капалиште на Треска

+инфо - 10.08.2022

Јавен обвинител издаде наредба телото да биде предадено за обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, информира полицијата. Човечки труп е пронајден вчера во атарот на кичевското село Вранештица, по течението на реката Треска, кај ...

Пронајден човечки труп кај „Капалиште”

24Инфо - 10.08.2022

На 09.08.2022 година во 14.10 часот, во ОВР Кичево пријавено е дека во атарот на кичевското село Вранештица, по течението на реката Треска, кај месноста „Капалиште”, пронајден е човечки труп.

Пронајден човечки труп во кичевско

Press24 - 10.08.2022

На 09.08.2022 година во 14.10 часот, во ОВР Кичево пријавено е дека во атарот на кичевското село Вранештица, по течението на реката Треска, кај месноста „Капалиште“, пронајден е човечки труп.

Пронајден човечки труп кај Вранештица, предаден на обдукција

Слободен Печат - 10.08.2022

Вчера во 14.10 часот, во ОВР Кичево пријавено е дека во атарот на кичевското село Вранештица, по течението на реката Треска, кај месноста „Капалиште”, пронајден е човечки труп. соопштија ов СВР Охрид.

Кај кичевското село Вранештица пронајден човечки труп по течението на река Треска – ова се деталите

Порта - 10.08.2022

На 09.08.2022 година во 14.10 часот, во ОВР Кичево пријавено е дека во атарот на кичевското село Вранештица, по течението на реката Треска, кај месноста „Капалиште“, пронајден е човечки труп.

Човечки труп пронајден по течението на Треска

А1 On - 10.08.2022

На 9.8.2022 година во 14.10 часот, во ОВР Кичево пријавено е дека во атарот на кичевското село Вранештица, по течението на реката Треска, кај месноста „Капалиште”, пронајден е човечки труп.

Човечки труп пронајден по течението на Треска

Независен - 10.08.2022

Во атарот на кичевското село Вранештица, по течението на реката Треска, кај месноста „Капалиште“, вчера околу 14 часот пронајден е човечки труп, информира СВР Охрид. Увид на местото изврши тим од полициски и медицински екипи, предводен од Јавен ...

Човечки труп пронајден кај „Капалиште”

Република - 10.08.2022

Во атарот на кичевското село Вранештица, по течението на реката Треска, кај месноста „Капалиште“, вчера околу 14 часот пронајден е човечки труп, информира СВР Охрид. Увид на местото изврши тим од полициски и медицински екипи, предводен од Јавен ...