TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се симнува превезот на тајната од новата руска ракета на нуклеарен погон

Руска реч - 13.03.2018

Заменик-министерот на рускиот воен ресор откри дел од тајната што ја покрива најновата и засега безимена ракета на нуклеарен погон. Во интервјуто за весникот „Краснаја звезда” Јуриј Борисов соопшти дека новата ракета може да се детектира единствено ...

Русија го тестираше „непобедливиот“ хиперсоничен проектил што го најави Путин (ВИДЕО)

МКД - 12.03.2018

Русија соопшти дека успешно го тестирала хиперсоничниот проектил кој рускиот претседател Владимир Путин неодамна го опиша како „непобедливо оружје“, пренесуваат агенциите. Проектилот наречен „кинжал“ (бодеж) беше лансиран од воен авион МиГ-31 кој ...

ВИДЕО: Руската војска успешно ја тестираше новата суперсонична ракета

А1 On - 12.03.2018

Руската војска соопшти дека извршиле успешна проба на суперсонична ракета која може да носи боева глава и незабележано да помине низ непријателската одбрана. Видеото објавено од руското министерство за одбрана покажува како воениот авион Миг-31 ...

Лансиран недофатливиот „Кинжал“: Како руската хиперсонична ракета ги ужасна Британците

Руска реч - 12.03.2018

Министерството за одбрана на РФ објави видеоснимка од маневарско лансирање на хиперсоничната ракета на високопрецизен авијациски ракетен систем „Кинжал“ од авион-ловец МиГ-31 на Воздушно-космичките сили на Русија.

(Видео) Руската војска го тестира проектилот што Путин го опиша како непобедлив

Макфакс - 12.03.2018

Од Русија пристигна веста за успешното лансирање хиперсоничната ракета, која рускиот претседател Владимир Путин неодамна ја опиша како непобедливо оружје. Проектилот со име „Кинжал“ беше лансиран од борбен авион на „миг-31“, кој полетал од аеродром ...

Руската војска го тестираше проектилот кој Путин го опиша како непобедлив

Кајгана - 12.03.2018

Од Русија пристигна веста за успешното лансирање на хиперсоничната ракета, која рускиот претседател Владимир Путин неодамна ја опиша како „непобедливо оружје“. Проектилот со назив „Кинжал“ беше лансиран од борбен авион на МиГ-31 кој полета од ...

Руската војска го тестира „непобедливиот“ проектил (видео)

Таратур - 12.03.2018

Од Русија пристигна веста за успешното лансирање хиперсоничната ракета, која рускиот претседател Владимир Путин неодамна ја опиша како непобедливо оружје. Проектилот со име „Кинжал“ беше лансиран од борбен авион на „миг-31“, кој полетал од аеродром ...