TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се одложи рочиштето за Монструм, Фетаи тврди дека се спремни, но во судницата не се појави обвинетиот Азири

Фокус - 17.04.2018

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја разоткријат мистеријата околу петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското езеро.

(Видео) Судењето за „Монструм“ одложено, Фетаи реагира за отсуството на еден од обвинетите

Макфакс - 17.04.2018

Случајот „Монструм“ е одложен за 15 мај поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири, кој според одбраната бил хоспитализиран на пулмологија. На ова реагира обвинителката Фатиме Фетаи велејќи дека е несериозно отсуство на обвинет да се правда само со ...

Само што почна, рочиштето за „Монструм“ се одложи за 15 мај

Мета - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ е одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија. Денешното рочиште, кое беше прво откако СЈО го презеде предметот, беше прекинато на самиот почеток, на што ...

Прво рочиште за „Монструм“ откако случајот го презеде СЈО

Фокус - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

СЈО првпат влегува во судница за петкратното убиство кај Смилковско

+инфо - 17.04.2018

Во Кривичниот суд за утрово е закажано рочиште за случајот „Монструм“ кој се однесува на петкратното убиство кај Смилковско езеро на 12 април 2012 година. За првпат во судница како застапници на обвинението треба да се појават обвинители од СЈО, ...

Денеска почна рочиштето за „Монструм“, прво откако предметот е под СЈО

Мета - 17.04.2018

Денеска во Кривичен суд почна рочиштето за случајот „Монструм“, прво откако овој предмет го презеде Специјалното јавно обвинителство. Во судницата се присутни обвинителите Фатиме Фетаи, Ленче Ристовска и Гаврил Бубевски, како и сите обвинети, освен ...

Одложено рочиштето за „Монструм“, не се појави обвинетиот Азири

Слободен Печат - 17.04.2018

За денеска во Кривичниот суд беше закажано рочиште за случајот „Монструм“, односно убиството кај Смилковското Езеро во 2012, прво откако СЈО го презеде овој предмет. Но, рочиштето се одложува бидејќи во судницата не се појави Фејзи Азири, кој, како ...

Се одложи рочиштето за Монструм, во судницата не се појави обвинетиот Азири

Курир - 17.04.2018

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја разоткријат мистеријата околу петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското езеро.

Прво судење за „Монструм“ откако го презеде СЈО

Точка - 17.04.2018

За денеска во кривичниот суд е закажано рочиште за случајот „Монструм“ откако го презеде специјалното јавно обвинителство. На 19 февруари оваа година обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското Езеро добија доживотни казни затвор, за потоа ...

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Канал5 - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Не се појави обвинетиот Фејзи Азири, откажано рочиштето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро

Фактор - 17.04.2018

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја решат мистеријата петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското Езеро. Денеска во Кривичниот суд се одржува првото рочиште откако предметот го ...

Прво рочиште за “Монструм” откако го презеде СЈО

Курир - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Се одложи рочиштето за Монструм, не дојде обвинетиот Азири

Локално - 17.04.2018

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја разоткријат мистеријата околу петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското езеро.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Кајгана - 17.04.2018

Скопје, 17 април 2018 (МИА) - Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Се одложи рочиштето за Монструм, во судницата не се појави обвинетиот Азири

Либертас - 17.04.2018

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја разоткријат мистеријата околу петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското езеро.

Поради отсуство на обвинетиот Азири, рочиштето за „Монструм“ одложено за 15. мај

еМагазин - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде Специјалното јавно обвинителство (СЈО), денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15. мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Се одложи рочиштето за Монструм, во судницата не се појави обвинетиот Азири

Шеталиште - 17.04.2018

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја разоткријат мистеријата околу петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското езеро.

Прво рочиште за „Монструм“ откако го презеде СЈО

Независен - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

СЈО влегува во судница со „Монструм”

Република - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Започнува новото рочиште за „Монструм“

Фактор - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

ВИДЕО: Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

А1 On - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Прво рочиште за масакрот кај Смилковци - случајот во рацете на СЈО

Скопје инфо - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Сител - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

24Инфо - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Н.Македонија - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

„Монструм“ одложен, не дојде еден од обвинетите

Нова ТВ - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Прво рочиште за „Монструм“ откако го презеде СЈО

24 Вести - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Одложено првото рочиште за „Монструм“ откако СЈО го презеде предметот

Р.С.Европа - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Канал 77 - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Стандард - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Прво рочиште за „Монструм“ откако го презеде СЈО

Локално - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Прво рочиште за „Монструм“ откако го презеде СЈО

Слободен Печат - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Почна првото рочиште за „Монструм“ откако СЈО го презеде предметот

Стандард - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година, прво откако предметот го презеде СЈО.

Прво судење за „Монструм“ откако го презеде СЈО

Либертас - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година, прво откако предметот го презеде СЈО.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

CivilMedia - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Денес прво рочиште за „Монструм“ откако е под ингеренции на СЈО

Таратур - 17.04.2018

Денес во Кривичниот суд закажано е првото судско рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Рочиштето за „Монструм“ се одложи, обвинетиот Фејзи Азири бил во болница

+инфо - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

24 Вести - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Бриф - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Почна првото рочиште за „Монструм“ откако СЈО го презеде предметот

Правдико - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година, прво откако предметот го презеде СЈО.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Алсат-М - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

ТВ21 - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Oдложено рочиштето за „Монструм“, обвинетиот Азири не дошол на судење

Република - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“, прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Телма - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.