TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Атомски меч во Минхен со ПЕТ гола и хепи-енд за ПСЖ!

Gol.mk - 07.04.2021

Екипата на Баерн Минхен на домашен терен потклекна против Пари Сен Жермен (2-3) и ќе има тешка задача во реваншот за шест дена кој ќе го игра на гостински терен во Париз, во рамки на четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Харгривс: ПСЖ потроши богатство за вакви натпревари

Дерби

ПСЖ подобар во голеадата во Минхен, Челси со сигурна предност се враќа во Лондон

Дерби

Килијан Мбапе – „убиецот со детско лице“ го реши Баерн…, Челси со една нога во полуфинале (ВИДЕО)

Екипа

Мбапе: Сакам да играм против најдобрите, Ноер е еден од нив

Слободен Печат

ВИДЕО: Мбапе го „смрзна“ Баерн, а Нојер беше само гледач!

Gol.mk

Баерн скрпи добар напад и без Левандовски и Гнабри, ПСЖ со Мбапе како „деветка“ (ФОТО)

Sport 1

SportMedia Екипа Gol.mk Спортски Спортманија Sport 1 Спортманија Спортклуб

ВИДЕО I ЛШ: Мбапе и Маркињос ги казнија промашувањата на Баерн, Челси со едната нога во полуфинале

Слободен Печат - 07.04.2021

Европскиот шампион Баерн Минхен е поразен со 2:3 од ПСЖ во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите. Во репризата од минатогодинешното финале во ЛШ, ПСЖ му се одмазди на европскиот првак и во Минхен славеше со 2:3 во првиот ...

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Независен

ПСЖ го победи Баерн во Минхен, Челси подобар од Порто (ВИДЕО)

МКД

Mбапе блескаше, ПСЖ со победа се враќа од Минхен! 🎥

Спортски

Мбапе е решен да ја донесе титулата во Париз, Челзи со една нога во полуфиналето (видео)

Спортманија

Фудбалска бајка во Минхен: ПСЖ го победи Баерн на крилјата на Мбапе

Sport M

Гостите со предност на полувремето: ПСЖ води во Минхен, Челси против Порто (ВИДЕО)

Екипа

Спортски OhridNews Gol.mk Дриблинг Спортски Спортманија SportMedia Sport M

Спектакл во ЛШ: ПСЖ ја доби голеадата со Баерн, Челси е веќе во полуфиналето (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.04.2021

Фудбалерите на ПСЖ и на Челси направија огромен исчекор кон пласман во полуфиналето од Лигата на шампионите (ЛШ), откако вечерва, како гости, триумфираа во пресметките со Баерн Минхен (3-2) односно со Порто (2-0).

Квотата за икс е супер, ама традицијата вели заборавете на тоа, победник во Минхен ќе има

Спортманија

Реприза на ланското финале во ЛШ: ПСЖ сака да го искористи отсуството на Левандовски кај Баерн

Sport 1

Алтинтоп за битката меѓу Баерн и ПСЖ: Се се смени со повредата на Левандовски

Дерби

Баерн Минхен – ПСЖ: Реприза од минатогодишното финале

Спортски

Баерн против ПСЖ треба да покаже сила и без Левандовски

Gol.mk

Реприза на финалето од 2020: ПСЖ сака одмазда против Баерн Минхен!

СуперСпорт

Точка OhridNews Спортманија Вечер Прес Дриблинг Спортски