TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Елмас ќе слави јубилеј – 100 натпревари за Наполи!

Спортски - 01.12.2021

Maкедонскиот репрезентативец Елиф Елмас денес ќе прослави јубилеј – 100 натпревари во дресот на Наполи. Во редовите на Наполи Елмас пристигна од Фенербахче пред две ипол години, а клубот за него плати 16 милиони евра.

Прв јубилеј за Елмас: По две ипол години во Наполи денеска ќе слави – 100 меча!

Sport 1 - 01.12.2021

Македонскиот дијамант Елиф Елмас вечерва (20.45 часот) ќе го прослави својот прв јубилеј во Наполи, откако пред две ипол години за 16 милиони евра плус бонуси дојде како големо засилување од турски Фенербахче, зашто против Сасуоло (ќе) го чека ...

Елмас се препороди кај Спалети за пола сезона – Гатузо не знаеше што сака од Македонецот!

Sport 1 - 30.11.2021

Македонскиот дијамант Елиф Елмас веќе стигна до ефект како за цела ланска сезона, а близу е да дојде и до бројот на минути што минатата сезона ги одигра за Наполи, а веќе не е ни пола од сезоната во Калчото, што е доказ колку грешеше поранешниот ...

Џенаро чекал 10.000 евра, а не доби ниту к*р

Вечер Прес - 30.11.2021

Легендарните репрезентативци на Италија, Андреа Пирло и Џенаро Гатузо, со години ја делеа клупската соблекувална на седумкратниот европски шампион, тимот на Милан. Популарниот Рино често пати беше жртва на шегите кои ги смислуваа тимските колеги, ...