TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ИО на СДСМ одржува седница, меѓу темите можното проширување на владината коалиција

Бриф - 31.01.2023

Извршниот одбор на СДСМ вечерва одржува седница, на која меѓу темите е можното проширување на владината коалиција. На седницата на ИО, како што потврдија од партијата, ќе стане збор и за актуелни состојби и мерки.

ИО на СДСМ одржува седница, меѓу темите можното проширување на владината коалиција

Фокус

Извршниот одбор на СДСМ заседава за проширувањето на владината коалиција

Слободен Печат

ИО на СДСМ одржува седница, меѓу темите можното проширување на владината коалиција

Курир

ИО на СДСМ одржува седница, меѓу темите можното проширување на владината коалиција

Lider

ИО на СДСМ одржува седница, меѓу темите можното проширување на владината коалиција

Press24

Седница на ИО на СДСМ, се разговара и за меѓу проширување на владината коалиција

Денешен

4NEWS 24Инфо 24 Вести Опсервер Zoom Вечер Прес Во Центар MakPress

Таравари по средбата со Ковачевски: Шансите за влез на Алијанса во Владата се „огромни“

Канал5 - 31.01.2023

Алијанса за Албанците e сè поблиску до владиното мнозинство... На денешната втора средба на Таравари со премиерот Ковачевски биле усогласени програмите, а на ред се кадровските решенија...

Власта продава министри за да купи мнозинство во Собрание

Вечер Прес

Се топи мнозинството на СДСМ во Владата на Ковачевски, за првпат партии со помалку пратеници може да имаат повеќе министерски места

Сакам да кажам

Таравари пред средбата со Ковачевски: Доколку успееме да ги синхронизираме програмите, ќе одиме на следната фаза од преговорите

ТВ21

Таравари пред средбата со Ковачевски: Нашиот најважен пакет е борбата против корупцијата, ако се синхронизираме со програмите одиме понатаму

Zoom

Таравари: Ако Владата ги прифати нашите точки ќе се договориме скоро, ако не ќе продолжиме во опозиција

Gostivarpress.mk

Таравари со „програма“ од еден лист А4 формат ќе преговара за влез во Влада

MakPress

4NEWS Канал5 360 степени Телма Алсат-М Курир Gostivarpress.mk Либертас

Во владата средба Ковачевски-Таравари: Дали ќе „падне“ договор?

Канал5 - 31.01.2023

Во зградата на Владата веќе два часа траат преговорите меѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари, за проширување на владејачкото мнозинство. Деталитие ги има Андријана Лазова.

ВЛАДА: Ковачевски и Таравари се сретнаа и разговараа за членството во НАТО, преговорите со ЕУ и за стратешкото партнерство со САД

Денешен

Премиерот Ковачевски се сретна со претседателот на Алијанса на Албанците, Таравари

Centar

Ќе заседава ИК на СДСМ, пред тоа ќе разговам со Таравари, изјави Ковачевски

МКД

Ковачевски: Етничкиот баланс во Владата ќе остане ист

365

Ако Владата ги прифати нашите точки, ќе се договориме скоро, ако не, ќе продолжиме како опозиција, вели Таравари

Нетпрес

Средба Ковачевски-Таравари: Ќе разговараме за можната соработка

ТВ21

4NEWS Бриф 4NEWS Макфакс Press24 Нова ТВ Frontline Zoom

Ковачевски: Со Таравари ќе разговараме за политичките и програмските определби

Алсат-М - 31.01.2023

Премиерот Димитар Ковачевски денеска по првиот панел од годишната конференција „Година на нови можности“, одговарајќи на новинарско прашање околу денешната средба со претседателот на Алијанса за Албанците Таравари информира дека ќе разговараат по ...

За што ќе разговараат Таравари и Ковачевски?

Фокус

Ковачевски: Со Таравари ќе разговараме за политичките и програмските определби

Канал5

Ковачевски: Со Таравари ќе разговараме за политичките и програмските определби за идна можна соработка, СДСМ денеска ќе одржи седница на ИК

Опсервер

Ковачевски: Со Таравари ќе разговараме за можната соработка, СДСМ денеска ќе одржи седница на ИК

Сител

Ковачевски: Со Таравари ќе разговараме за политичките и програмските определби за идна можна соработка, СДСМ денеска ќе одржи седница на ИК

24Инфо

Ковачевски: Со Таравари ќе разговараме за политичките и програмските определби за идна можна соработка

Курир

Независен Н.Македонија Република Lider Press24 Вечер Прес Либертас CivilMedia