TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Нема учебници, но затоа има лажни дојави за бомби, неспособните Ковачевски и Спасовски пет месеци не можат ...

Курир - 08.02.2023

Ситуацијата со лажните дојави за бомби е алармантна, а МВР веќе пет месеци не може да ги открие сторителите. Нови 33 дојави за лажни бомби во училиштата низ Македонија покажуваат дека безбедносниот систем е целосно девастиран.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема учебници, но затоа има лажни дојави за бомби

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: Нема учебници, но затоа има лажни дојави за бомби, неспособните Ковачевски и Спасовски пет месеци не можат да ги откријат сторителите

24Инфо

Нема учебници, но затоа има лажни дојави за бомби, Ковачевски и Спасовски пет месеци не можат да ги откријат сторителите, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Нема учебници, но затоа има лажни дојави за бомби, неспособните Ковачевски и Спасовски пет месеци не можат да ги откријат сторителите

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособните Ковачевски и Спасовски пет месеци не може да ги откријат дојавувачите на бомби

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособните Ковачевски и Спасовски не можат да откријат ништо за лажните бомби по училиштата

МКД

Република MTM Канал5 360 степени Опсервер Press24 MakPress Алсат-М

Дојави за поставени бомби во 33 училишта во Скопје

Centar - 07.02.2023

Денеска (07.02.2023) околу 12.30 часот во СВР Скопје е пријавено дека на електронска адреса на 33 основни училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна нaправа. Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки ...

Закана за бомба во 33 основни училишта во Скопје

CivilMedia

Дојава за бомба во 33 основни училишта во Скопје

Фокус

Дојави за бомби во 33 основни училишта

MakPress

Дојави за поставени бомби во 33 училишта во Скопје

Вести плус

Дојава за бомба во 33 училишта во Скопје

Кумановски м.

Дојави за бомби во 33 основни училишта во Скопје

Макфакс

Локално MTM Скопје1