TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Кукоч е жртва, да не беше трагедијата со Коби, приказната ќе беше поинаква“

SportMedia - 09.04.2020

Тони Кукоч не се најде меѓу новите членови во Куќата на славните, иако многумина очекуваа да се случи тоа. Коби Брајант, Тим Данкан, Кевин Гарнет, Еди Сатон, Руди Томјанович, Тамика Кечингс, Ким Малкеј и Барбара Стивенс се дел од „Класата 2020“ која ...

Кој тоа го буши Тони Кукоч?

Оff.net - 08.04.2020

Легендарниот југословенски и хрватски кошаркар Тони Кукоч изјави дека веќе нема смисла да зборува за тоа дали некогаш ќе влезе во Куќата на славните во Спрингфилд откако пак го ...

„Играв со Џордан, освојував титули, што ќе ми е Куќата на славните“

TopSport - 08.04.2020

Поранешниот репрезентативец на Југославија и Хрватска, член на славните генерации на Југопластика и Чикаго Булс, Тони Кукоч, рекол дека не знае дали некогаш ќе влезе во Куќата на славните и дополнил дека на оваа тема повеќе не сака да зборува.

Тони Кукоч: Играњето со Џордан и титулите во НБА имаат поголемо значење од Куќата на славните

OhridNews - 08.04.2020

Поранешниот кошаркар на Чикаго Булс, Тони Кукоч не успеа да влезе во Куќата на славните во НБА лигата, откако по седми пат не собра доволно гласови во финалниот избор. Еден од најдобрите европски кошаркари кој играл во САД не е разочаран, туку се ...

„Играв со Џордан, освојував титули, што ќе ми е Куќата на славните“

Макфакс - 08.04.2020

Поранешниот репрезентативец на Југославија и Хрватска, член на славните генерации на Југопластика и Чикаго Булс, Тони Кукоч, рекол дека не знае дали некогаш ќе влезе во Куќата на славните и дополнил дека на оваа тема повеќе не сака да зборува.

„Играв со Џордан, бев светски првак, не ми треба Куќата на славните“ – Тони Кукоч пак не го доби спортското признание

Репортер - 08.04.2020

Поранешниот репрезентативец на Југославија и Хрватска, член на славните генерации на Југопластика и Чикаго Булс, Тони Кукоч, неодамна рече дека не знае дали некогаш ќе влезе во Куќата на славните, но и дека тоа не е најважната работа во кариерата на ...