TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се појави нов спот на Влатко Илиевски, досега необјавен (ВИДЕО)

Хитпортал - 11.07.2018

Денес на својот официјален јутјуб канал, тв продукцијата Фабрика објави нов спот на Влатко Илиевски. Станува збор за видеозапис за песната „До крајот“. Нема детали кога е снимен овој ...

(ВИДЕО) Необјавен спот на Влатко Илиевски

Женски магазин - 11.07.2018

„Фабрика продукција“ на својот официјален канал на „јутјуб“ денеска објави нов спот на Влатко Илиевски. Станува збор за видеозапис за песната „До крајот“. Нема детали кога е снимен овој проект, а видеото е споделено и на „фејсбук“ на една од ...

Доаѓаше со перики да направи шоу: „Акустик Дивижн“ за Влатко Илиевски

Женски магазин - 11.07.2018

Максимално се вложуваше секоја можна минута во настапите. Никогаш не глумеше, на сцената, но и позади неа беше ист. Се појавуваше со различни елеци, со перики, само да направи поразличен настап - раскажуваат Бојан Гелевски и Марио Кузев од „Акустик ...

Владимир Дојчиновски: Влатко имаше срце какво што малкумина имаат

Женски магазин - 10.07.2018

Влатко Илиевски планирал големо враќање на музичката сцена. Трагично починатиот пејач и актер во април годинава самиот откри дека во фиока има најмалку триесет необјавени песни , демо-снимки или комплетно снимени рефрени.

По потресните статуси за смртта на Влатко Илиевски, Мартин Мила ја чепна македонската естрада таму каде што најмногу ...

iPortal - 10.07.2018

По веста за смртта на македонскиот поп – рок пејач Влатко Илиевски, голем дел од неговите колеги од македонската естрада и јавниот живот со потресни и трогателни статуси на социјалните мрежи се простуваа(т) од него! Пејачи, пејачки, музичари, ТВ ...

И Ален Исламовиќ се прости од Влатко Илиевски: Музиката и популарноста се и рај и пекол, лесно се потклекнува!

Вечер - 10.07.2018

И Ален Исламовиќ од легендарните Бјело Дугме се прости од Влатко Илиевски. Познатиот пејач на својот Фејсбук профил напиша: “Почина Влатко Илиевски, музичар, актер, пејач…Македонско момче со добро, златно срце и искрен пријател.

Неколку денови пред смртта: Последниот разговор на Влатко Илиевски за „1ТВ“ (ВИДЕО)

1tv - 10.07.2018

Точно една недела, пред веста која ја потресе цела Македонија, пејачот Влатко Илиевски зборуваше за последен пат пред камерата на 1ТВ. Имено, изминатиот вторник (03.07.2018) во кафулето „Фор“, Илиевски дојде според договореното време.

Силвија Стојановска на ТВ проговори за врската меѓу нејзината ќерка Ана и Влатко Илиевски

Скопје24 - 10.07.2018

Различен, а едноставен, ѕвезда, а толку достижна, вака би изгледал краткиот опис за актер и музичар Влатко Илиевски. За неговата личност, дела, харизма, љубови, анегдоти… вчера на 1ТВ во студиото говореа момците од „Акустик дивижн“ со кој Влатко ...

Мартин Мила со поинаков статус за Влатко Илиевски – Откри нов детал и им се налути на колегите (ФОТО)

Скопје24 - 11.07.2018

По одекнувањето на лошата вест за македонскиот поп – рок пејач Влатко Илиевски, голем дел од неговите колеги од македонската естрада и јавниот живот на социјалните мрежи поставија многубројни пораки неговиот живот и ја искажуваа својата љубов и ...

(ФОТО) Ален Исламовиќ: Влатко ја сакаше музиката повеќе од себе

Женски магазин - 10.07.2018

Поранешниот пејач на групата „Бјело Дугме“ објави фотографија и статус за починатиот македонски пејач, актер и водител, Влатко Илиевски. Ален Исламовиќ сподели фотографија и со одбрани зборови се прости од Илиевски преку својот Фејсбук профил.

Неколку денови пред смртта: Последниот разговор на Влатко Илиевски за „1ТВ“ (ВИДЕО)

Либертас - 10.07.2018

Точно една недела, пред веста која ја потресе цела Македонија, пејачот Влатко Илиевски зборуваше за последен пат пред камерата на 1ТВ. Имено, изминатиот вторник (03.07.2018) во кафулето „Фор“, Илиевски дојде според договореното време.

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Силвија Стојановска проговори за врската меѓу нејзината ќерка Ана и Влатко Илиевски

iPortal - 10.07.2018

Различен, а едноставен, ѕвезда, а толку достижна, вака би изгледал краткиот опис за прерано починатиот актер и музичар Влатко Илиевски. За неговата личност, дела, харизма, љубови, анегдоти… вчера на 1ТВ во студиото говореа момците од „Акустик ...

Aлен Исламовиќ се прости од Влатко: Музиката е сјај, богатство и рај, но за жал и пекол во кој можеш да потклекнеш.

iPortal - 10.07.2018

И Ален Исламовиќ од легендарните Бјело Дугме се прости од Влатко Илиевски. Познатиот пејач на својот Фејсбук профил напиша: “Почина Влатко Илиевски, музичар, актер, пејач…Македонско момче со добро, златно срце и искрен пријател.