TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кампување или летување во апартман… Што е повеќе исплатливо?

ЗаЗабава - 14.08.2019

Според она што можеме да го забележиме кај нашите граѓани, кампувањето е повторно во мода. ПОзнатите туристички сајтови се повеќе и повеќе нудат опции за кампување, а камповите во Грција стануваат се подобри од година во година.

35 корисни трикови како кампувањето да го претворите во вистинско пријатно искуство, без проблеми

Нане - 13.08.2019

Летото е најдоброто време за патување и прекрасни авантури во природа. Токму следното видео содржи супер корисни и практични трикови како едно кампување да го направите да биде вистинско пријатно искуство, без никакви ...

Кул трикови за оние кои сакаат да кампуваат во природа

Црнобело - 12.08.2019

Како комфорно да одите во „тоалет“ во природа? Како да го претворите комбето во удобно преноќувалиште и уште неколку трикови за оние кои сакаат да го искусат „суровиот“ камперски ...