TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто Авдија не игра за Србија?

Basketball - 22.07.2019

МВП на последното европско првенство во А дивизијата, за кошаркари до 20 години, е Дени Авдија, синот на некогашниот кошаркар на Црвена звезда, Зуфер Авдија. Во едно интервју за српските медиуми, таткото на несудиениот српски репрезентативец објасни ...

Авдија сам ја победи Шпанија

Basketball - 22.07.2019

Младинското првенство во Израел заврши со славје и злато за домашната селекција, по триумфот против Црвената фурија со 92:84, во Шломо Груп Арена во Тел Авив. Ова беше второ последователно злато во третото редоследно финале за Израелците во ...