TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Адријана Лима на првата ревија на „Викторијас сикрет“

Репортер - 06.12.2018

Една од најпопуларните светски манекенки, Адријана Лима, првата ревија за најпознатиот бренд за долна облека, „Викторијас сикрет“, ја имала во 1999 година. На интернет деновиве се појави видеото од нејзината прва ревија, на која бразилскиот модел ...

Изгледајте го 42-минутното спектакуларно шоу на Victoria’s Secret за 2018 (видео)

Црнобело - 06.12.2018

Victoria’s Secret шоуто оваа година се емитуваше на 2-ри декември, а сите очекувавме да излезе целосната снимка. Иако имавме прилика претходно да ѕирнеме како изгледале моделите на модната писта во Њујорк, сепак сите со нетрпение ја очекувавме ...

ВИДЕО:Вака изгледаше Адриана Лима на првата ревија на „Victoria’s Secret“

Хитпортал - 05.12.2018

Адриана Лима е една од најубавите жени на денешницата и е ангел на „Victoria’s Secret“ скоро две децении. Оваа година таа се прости од познатиот бренд и за последен пат продефилира на модната писта како ангел на Викторија.

Потоци солзи на елитната модна писта (ФОТО+ВИДЕО)

Канал5 - 05.12.2018

Најдолговечното лице на Victoria's Secret , Аадриана Лима (37) се прости од модните писти. Бразилската манекенка , Адриана Лима , која важи за една од најубавите жени на светот , популарниот бренд Victoria's Secret почна да го носи уште 1999 , на ...

Вистината зошто Адријана Лима не е повеќе дел од Victoria'с Secret

Црнобело - 05.12.2018

Супермоделот повеќе нема да ги носи крилјата на Victoria's Secret. По 19 појавувања на шоуто Адријана Лима, еден од најплатените ангели, заврши со оваа приказна. Дали знаете дека овој модел се соочува со големи несигурности со телото и сфатила дека ...

Фантазијата преминува во пропаст: Victoria’s Secret губи на популарност

Кајгана - 05.12.2018

Најпознатиот бренд за долна облека се соочува со проблеми. Статистиките покажуваат дека годинашната ревија на Victoria’s Secret имала најмала гледаност во историјата на модното шоу. Годинава имало само 3,3 милиони гледачи, додека лани ревијата ја ...

Фантазијата преминува во пропаст: Victoria’s Secret губи на популарност

Локално - 05.12.2018

Најпознатиот бренд за долна облека се соочува со проблеми. Статистиките покажуваат дека годинашната ревија на Victoria’s Secret имала најмала гледаност во историјата на модното шоу. Годинава имало само 3,3 милиони гледачи, додека лани ревијата ја ...