TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кореча за Ѓоковиќ: Најдобар е на светот, има 20 грен слем титули, нема потреба…

Дерби - 21.07.2021

Пред нас се Олимписките Игри во Токио, а една од дисциплините, турнирите кој привлекува внимание е дефинитивно тенисот каде главниот збор се очекува да го има Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ се одлучи да се обиде уште еднаш да дојде до медела на најголемиот ...

Зверев: Се гледам себеси како човек кој може да го победи Ѓоковиќ во Токио

Gol.mk - 21.07.2021

Александер Зверев има самодоверба дека тој ќе биде човекот кој би застанал на патот на залетаниот Новак Ѓоковиќ. Српскиот ас атакува на златен медал на Летните Олимписки Игри во Токио, а потоа ќе се обиде да стигне до нова Грен слем титула на УС ...

„Ако некој може да го сопре Ѓоковиќ, тоа е Надал“

Екипа - 20.07.2021

Првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ ќе се обиде да освои „Златен гранслем“ и со тоа да направи нешто што досега во тенисот и успеало само на легендарната Штефи Граф. Граф во 1988 година успеа да ги обедини сите четири гранд-слам титули и да го ...