TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милевски: Секоја чест за момците – не играат во клубови, а даваат 300% за Македонија!

Gol.mk - 20.11.2023

Откако пред неполни два месеци ремизираше со Италија во Скопје, македонската фудбалска репрезентација вечерва ремизираше и со вториот финалист на последното Европско првенство - селецијата на Ангпија.

Милевски до репрезентативците: Мило ми е што не се радувате на бод со Англија, бидете горди на себе (ВИДЕО)

Екипа

Милевски со порака од соблекувалната: Ме радува тоа што не се радувате на бод со Англија, ова ќе не води напред (ВИДЕО)

Дерби

Говор на Милевски во соблекувална: Не се радувате на бод со Англија, тоа ќе нѐ води напред... (ВИДЕО)

Gol.mk

Милевски по мечот им кажа една реченица на фудбалерите и сите останаа воодушевени (Видео)

Спортманија

Пораката на Милевски до играчите: Мило ми е што не се радувате на бод против Англија… (видео)

SportSport

Милевски кон фудбалерите: Не се радувате на реми против Англија. Можете да бидете горди, тоа ќе нѐ води напред (ВИДЕО)

МакФудбал

Милевски: Без разлика на проблемите со формата, фудбалерите за Македонија даваат и повеќе од 100%

Екипа - 21.11.2023

Селекторот на Македонија Благоја Милевски после натпреварот со Англија зборуваше уште еднаш за проблемите со ростерот, односно слабата минутажа во клубовите на играчите. Меѓутоа и покрај тоа, Милевски е среќен што момците секогаш за националниот тим ...

Милевски: Браво за момците, треба да сме горди на нив!

SportSport

Македонија за честа и реванш за срамот во Манчестер против Англија

Екипа

Милевски: Ние сме во создавање на нов тим, мечот со најдобрите во светот е одлична шанса за докажување

Екипа

Милевски: Овие натпревари се одлична шанса да се споредиме со најдобрите

Gol.mk

Милевски: Кога играте против најдобрите, имате шанса да ги тестирате вашите можности!

Sport 1

Милевски: Момците го даваат повеќе од максимумот!

SportSport

Спортманија Спортманија 24Инфо МКД 24Фудбал Lider Спортклуб Курир

Милевски: Напредуваме, но се уште не сме на нивото на кое што јас сакам да бидеме

Спортски - 20.11.2023

Македонската фудбалска репрезентација вечерва ги заврши квалификациите за Европското првенство со реми против Англија од 1:1. Селекторот Благоја Милевски на конференцијата по натпреварот зборуваше за неговиот период на клупата за кој вели дека ...

Милевски: Против Англија ќе имаме шанса да се тестираме колку можеме

Канал5

Благоја Милевски индиректно најави нов договор со ФФМ!?

Gol.mk

Милевски: Против Англија е шанса да се тестираме колку можеме

Спортски

Милевски: Учиме од секој натпревар, па и од тој на „Олд Трафорд“, кога имате млади играчи нормално да има осцилации

Слободен Печат

Ќе остане ли Милевски селектор на Македонија?

СуперСпорт

Благоја Милевски: „Мојот договор истекува тогаш кога истекува“!

SportSport

Бриф Во Центар ТВ21 Сител Н.Македонија MakPress Курир

(Видео) Милевски: Македонија треба да се гордее со вас

TopSport - 21.11.2023

Foto/ ffm.mk Селекторот на Македонија, Благоја Милевски е задоволен од нерешениот резултат против Англија (1:1), со кој Македонија ги заврши квалификациите за пласман на ЕУРО 2024. Селекторот им честиташе на фудбалерите, за големата борба што ја ...

(Видео) Милевски: Македонија треба да се гордее со вас

Макфакс

(Видео) Милевски: Македонија треба да се гордее со вас

Опсервер

(Видео) Милевски: Македонија треба да се гордее со вас

Скопје1