TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барселона дава пет играчи за Интер да им го продаде Лаутаро?!

Sport 1 - 26.03.2020

Барселона има намера да го ангажира Лаутаро Мартинез од Интер следното лето, па најверојатно нема да бира средства за да го купи. Потврда за тоа е и шпекулаците на италијанските медиуми, кои објавија дека Каталонците се подготвени да се ослободат од ...

Барса со луда понуда – пет фудбалери за Лаутаро Мартинез

Екипа - 25.03.2020

Лионел Меси го побара сонародникот Лаутаро Мартинез во Барселона, а челниците на каталонскиот гигант прават се што е во нивна моќ за да ја исполнат оваа желба на капитенот. Сепак, Барса има проблем, за претстојниот преоден рок беше планирано и ...

Неверојатна понуда: Барса нуди пет играчи за Лаутаро, сега Интер е на потег

Спортклуб - 25.03.2020

Добро е познато дека Лаутаро Мартинез е мета на Барселона која во него гледа идеален заменик на Луис Суарез. „Кориере дело Спорт“ денеска пишува дека Каталонците не се откажуваат од аргентинскиот напаѓач и подготвени се да се ослободат од голем број ...

Барселона се откажа од намерата за Ангажман на Обамејанг, Габонецот сепак си оди од Арсенал

СуперСпорт - 25.03.2020

Иако се веруваше дека Барселона е заинтересирана во своите редови да го донесе Пјер Емерик Обамејанг од Арсенал, сепак изгледа тоа нема да се случи. Имено, како што пишува „Дејли Мејл“ каталонскиот тим нема да тргне по услугите на Габонецот и ...

КАКВА ПОНУДАТА: Барселона нуди 5 свои фудбалери за ѕвездата на Интер!

SportMedia - 25.03.2020

„Кориере дело спорт“ денеска пишува дека Барселона нема намера да се откаже од идејата да го донесе Лаутаро Мартинез во својот тим следната сезона. Иако првата понуда била одбиена, каталонците веднаш подготвиле нова.

Барса постигна личен договор со Мартинез

Sport M - 25.03.2020

Каталонските гиганти се заинтересирани за аргентинскиот напаѓач, а сега треба да се справат со Интер. Барселона постигнаа договор со напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез. Ова го пренесува италијанскиот весник „Тутуспорт“.

Интер тргнува по бекот на Барселона

Спортски - 25.03.2020

Раководството на Интер стапило во контакт со Барселона за да побара информации за евентуален трансфер на Нелсон Семедо, тврдат каталонските медиуми. Минатото лето Семедо имаше многу понуди, вклучително и таа на Пари Сент Жермен, но одлучи да остане ...

Интер има зошто да се бори со Барселона, Лаутаро напорно тренира со девојката (видео)

OhridNews - 24.03.2020

Екипата на Интер води жестока битка со Барселона, која по секоја цена посакува да го ангажира аргентинскиот репрезентативец, Лаутаро Мартинез. Офанзивецот на дело, со тренинг во друштво со девојката Агустина Гандолфо покажа зошто е трансфер мета на ...