TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вархеји: БиХ ризикува да загуби 1,5 милијарди евра инвестиции

ТВ21 - 25.11.2021

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји по посетата на Босна и Херцеговина изјави дека земјата во контекст на актуелната политичка криза ризикува да загуби 1,5 милијарди евра инвестиции.

Вархеји: БиХ ризикува да загуби 1,5 милијарди евра инвестиции

Слободен Печат - 25.11.2021

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји по посетата на Босна и Херцеговина изјави дека земјата во контекст на актуелната политичка криза ризикува да загуби 1,5 милијарди евра инвестиции.

Вархеји: БиХ ризикува да загуби 1,5 милијарди евра инвестиции

24Инфо - 25.11.2021

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји по посетата на Босна и Херцеговина изјави дека земјата во контекст на актуелната политичка криза ризикува да загуби 1,5 милијарди евра инвестиции.

Изетбеговиќ: Сите политички лидери во БиХ сакаат решавање на кризата

Слободен Печат - 25.11.2021

Синоќа Изетбеговиќ, лидерот на ХДЗ БиХ Драган Човиќ и претседателот на Алијансата на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, зад затворени врати во Сараево разговараа за ситуацијата во земјата со европскиот комесар за соседство и ...

Изетбеговиќ: Сите политички лидери во БиХ сакаат решавање на кризата

MakPress - 25.11.2021

Сите клучни политички водачи во БиХ сакаат да се реши актуелната криза во земјата и се подготвени да разговараат како да го сторат тоа, изјави денеска претседателот на Партијата за демократска акција (СДА), Бакир Изетбеговиќ.

Изетбеговиќ: Сите клучни политички водачи во БиХ сакаат да се реши актуелната криза

Lider - 25.11.2021

Сите клучни политички водачи во БиХ сакаат да се реши актуелната криза во земјата и се подготвени да разговараат како да го сторат тоа, изјави денеска претседателот на Партијата за демократска акција (СДА), Бакир Изетбеговиќ.

Изетбеговиќ: Сите клучни политички водачи во БиХ сакаат да се реши актуелната криза

24Инфо - 25.11.2021

Сите клучни политички водачи во БиХ сакаат да се реши актуелната криза во земјата и се подготвени да разговараат како да го сторат тоа, изјави денеска претседателот на Партијата за демократска акција (СДА), Бакир Изетбеговиќ.

Вархеји: БиХ ќе остане без финансиска помош, ако продолжи блокадата на институциите

ТВ21 - 24.11.2021

Сараево, 24 ноември 2021 (МИА) – Европскиот комесар за проширување Оливер Вархеји денеска во Сараево изјави дека Босна и Херцеговина ќе остане без значителна финансиска помош ако продолжи блокадата на работата на државните институции.

Вархеји: БиХ ќе остане без финансиска помош, ако продолжи блокадата на државните институции

Слободен Печат - 24.11.2021

Европскиот комесар за проширување Оливер Вархеји денеска во Сараево изјави дека Босна и Херцеговина ќе остане без значителна финансиска помош ако продолжи блокадата на работата на државните институции.