TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведени три девојки и две момчиња во локал на патот Гостивар-Тетово

Gostivarpress.mk - 22.11.2020

Во акциска контрола што ја спровеле полициски службеници од СВР Тетово вчеравечер во угостителски објект, лоциран во атарот на Неготино, полошко, покрај автопатот Тетово-Гостивар, биле приведени пет лица.

Приведени двајца крадци од гостиварско

Алсат-М - 22.11.2020

Полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар во селото Форино, гостиварско вчера ги привеле Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско подрачје извршиле кривични ...

Три девојки од Албанија и една од Косово нелегално работеле во Полошко

МКД - 22.11.2020

Вчера полициски службеници од СВР Тетово спровеле акциска контрола во угостителски објект, лоциран во атарот на с.Неготино, Полошко, покрај автопатот Тетово-Гостивар. „При контролата, во објектот биле затекнати и приведени три женски лица од ...

Приведени крадци од гостиварско

MakPress - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 09.30 часот полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар во с.Форино, гостиварско, ги лишиле од слобода Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско ...

Приведени двајца крадци од гостиварско Форино

Сител - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 09.30 часот полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар во с.Форино, гостиварско, ги лишиле од слобода Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско ...

Приведени крадци од гостиварско

Скопје1 - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 09.30 часот полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар во с.Форино, гостиварско, ги лишиле од слобода Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско ...

Приведени двајца крадци

МКД - 22.11.2020

Полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар во селото Форино, гостиварско вчера ги привеле Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско подрачје извршиле кривични ...

Двајца крадци уапсени во гостиварско

Слободен Печат - 22.11.2020

Полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар во селото Форино, гостиварско вчера ги привеле Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско подрачје извршиле кривични ...

Приведени двајца крадци од гостиварско

Press24 - 22.11.2020

Полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар во селото Форино, гостиварско вчера ги привеле Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско подрачје извршиле кривични ...

Приведени двајца крадци од гостиварско

Опсервер - 22.11.2020

Полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар во селото Форино, гостиварско вчера ги привеле Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско подрачје извршиле кривични ...

Приведени двајца крадци од гостиварско

24Инфо - 22.11.2020

Полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар во селото Форино, гостиварско вчера ги привеле Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско подрачје извршиле кривични ...

Лишeни од слобода двајца крадци од гостиварско

Gostivarpress.mk - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 09.30 часот полициски службеници од ОВР Гостивар во с.Форино, гостиварско ги лишиле од слобода Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско подрачје извршиле кривични ...