TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За фановите на BMW: Како се создава новата Серија 3?

Кајгана - 11.10.2018

Баварскиот автопроизводител објави пет видеа за своите фанови во кои претставува пет различни производни фази на новата генерација на „тројката“. Новата BMW Серија 3 дебитираше на почетокот на октомври на Саемот на автомобили во Париз.

Како се произведува најновиот BMW 3 ? (ВИДЕО)

Канал5 - 10.10.2018

Баварскиот производител БМВ објавија видеа во кои се гледа целиот процес на производство на нивниот најнов модел. Новиот БМВ од серијата 3 за прв пат беше претставен на почетокот на овој месец на Саемот за автомобили во Париз.

Колку ќе чини новата „Серија 3“ на БМВ?

Точка - 10.10.2018

Најголемата ѕвезда на актуелниот саем за автомобили во Париз е новата генерација на „Серија 3“ на баварски БМВ. Откако автомобилот блесна во Париз и ги воодушеви присутните, деновиве се појавија првите информации околу цената на седмата генерација ...

Колку ќе чини новата генерација на BMW Серија 3?

Кајгана - 09.10.2018

Најголемата ѕвезда на актуелниот саем на автомобили во Париз е новата генерација на BMW Серија 3. Откако во јавноста се откриени дизајнот и техничките детали на новиот модел, пристигнаа и први информации за цената.