TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Социјалната дистанца во различни варијации на мерки низ европските држави

Телма - 08.04.2020

Дозволено џогирање, но не и пикник, можност да се купуваат книги, но и да се демонстрира се само дел од варијациите на мерката социјално дистанцирање и слободното движење на луѓето низ Европа.

Во Париз од денес забрането вежбање преку ден

Денар - 08.04.2020

Властите во Париз забранија вежбање надвор во текот на денот со оглед на тоа дека бројот на починати од коронавирусот продолжи да расте, објави BBC. Забраната се однесува на периодот помеѓу 10 наутро и 7 часот навечер, а стапува на сила денес (среда ...

Париз забрани џогирање во текот на денот

Иновативност - 08.04.2020

Пазир денес забрани џогирање во текот на денот како дел од мерките за битката против корона вирусот откако земјата вчера го имаше досега највисокиот број на жртви во еден ден откако изби заразата.

Париз забрани џогирање во текот на денот

+инфо - 07.04.2020

Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува Би-Би-Си.

Париз воведе забрана за џогирање во текот на денот

Опсервер - 07.04.2020

Париз, 7 април 2020 () – Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува ...

Париз воведе забрана за џогирање во текот на денот

Курир - 07.04.2020

Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува Би-Би-Си.

Париз воведе забрана за џогирање во текот на денот

24Инфо - 07.04.2020

Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува Би-Би-Си.

Париз забрани џогирање преку ден

Слободен Печат - 07.04.2020

Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува Би-Би-Си.

Париз воведе забрана за џогирање во текот на денот

А1 On - 07.04.2020

Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува Би-Би-Си.

Париз воведе забрана за џогирање во текот на денот

Република - 07.04.2020

Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува Би-Би-Си.

Париз воведе забрана за џогирање во текот на денот

Локално - 07.04.2020

Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува Би-Би-Си.

Париз воведе забрана за џогирање во текот на денот

Либертас - 07.04.2020

– Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува Би-Би-Си.

Париз воведе забрана за џогирање во текот на денот

Нетпрес - 07.04.2020

Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува Би-Би-Си.

Мерки против ковид-19: Париз забрани рекреативно трчање преку ден

360 степени - 07.04.2020

Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува Би-би-си.

Париз забрани џогирање преку ден поради Ковид-19

Република - 07.04.2020

Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува Би-би-си.

Париз воведе забрана за џогирање во текот на денот

MakPress - 07.04.2020

Властите во Париз денеска донесоа уредба со која се забранува џогирање преку ден за да се намали контактот меѓу луѓето и да се спречи ширењето на коронавирусот. Забраната ќе важи во периодот од 10 до 19 часот, пренесува Би-Би-Си.

Во Париз од денес забрането вежбање преку ден

ММС - 08.04.2020

Властите во Париз забранија вежбање надвор во текот на денот со оглед на тоа дека бројот на починати од коронавирусот продолжи да расте, објави BBC. Забраната се однесува на периодот помеѓу 10 наутро и 7 часот навечер, а стапува на сила денес (среда ...