TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медведев ќе се бори за трофејот на Завршниот мастерс

TopSport - 22.11.2020

Данил Медведев е вториот финалист на Завршниот мастерс во Лондон. Рускиот тенисер, во полу-финалето, го победи Рафаел Надал со 2:1 (3/6, 7/6, 6/3). Мечот траеше два часа и 35 минути. Надал, еден од најдобрите играчи во историјата на тенисот ќе ...

Надал сервираше за победа, но Медведев се издигна и обезбеди Мастерс-финале

Gol.mk - 22.11.2020

Можеби тениските романтачари посакуваа финале на завршниот Мастерс меѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, но наместо двете легенди во утрешното финале ќе се сретнат Данил Медведев и Доминик Тием.

ВИДЕО: Крај и за Надал, Медведев во финалето против Тим!

Слободен Печат - 22.11.2020

На Завршниот АТП турнир во Лондон во второто полуфинале Данил Медведев триумфираше против Рафаел Надал со 2:1 во сетови. За Медведев ова ќе биде прво финале на овој турнир. Шпанецот иако успешно го започна мечот освојувајќи го првиот сет со 6:3, ...

Медведев подобар од Надал, Шпанецот ќе чека нова шанса да го освои завршниот Мастерс

Дерби - 22.11.2020

Рафаел Надал повторно нема да го освои трофејот на завршниот АТП Мастерс, а второто место во финалето му припадна на неговиот вечерашен противник, Данил Медведев. Русинот ја продолжи одличната серија која започна на Мастерсот во Париз, па со 2:1 во ...

Медведев го елиминираше Надал и си закажа финале со Тим во Лондон

Sport 1 - 21.11.2020

Данил Медведев е вториот финалист на завршниот турнир во Лондон, откако го совлада Рафаел Надал со 2-1 во сетови, односно 3-6, 7-6 и 6-3. Надал прв се соочи со потешкотии на свој сервис, откако Медведев имаше три брејк топки, но не искористи ниту ...

И Надал е поразен, Медведев против Тим во финалето на завршниот турнир во Лондон

МКД - 22.11.2020

Данил Медведев со 2-1 во сетови го победи Рафаел Надал и утре против Доминик Тим ќе се бори за големиот трофеј од завршниот АТП турнир во Лондон. Рафаел Надал и покрај тоа што во вториот сет имаше сервис за меч, не успеа да го победи Медведев и да ...

Продолжува проклетството за Надал – пак нема да го освои Лондон

Спортклуб - 22.11.2020

Место очекуваното финале меѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, во финалето од завршниот Мастерс во сезоната ќе се сретнат Доминик Тим и Данил Медведев. Шпанскиот тенисер и оваа сезона остана без трофејот на овој турнир кој не го освоил никогаш во ...

ВИДЕО: Медведев го елминираше Надал за финале со Тим во Лондон

Дриблинг - 22.11.2020

Данил Медведев се пласираше во финалето на завршниот Мастерс турнир во Лондон откако во второто полуфинале го совлада Рафаел Надал со 2:1 по сетови: 3:6, 7:6 и 6:3. Рускиот тенисер одигра одличен меч и покажа дека е во неверојатна форма во овој ...

Медведев преку Надал до финале со Тим

Екипа - 21.11.2020

Русинот Данил Медведев ќе го предизвика Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон, откако во полуфиналето го совлада Шпанецот Рафаел Надал со 2-1, по сетови 3-6, 7-6 и 6-3.

Медведев ќе се бори за трофејот на завршниот мастерс

Н.Македонија - 22.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев е вториот финалист на завршниот мастерс во Лондон откако вечерва го победи Рафаел Надал со 3-6, 7-6 и 6-3 по сетови во меч што траеше два часа и 35 минути. Надал во вториот сет сервираше за победа, но Медведев успеа да ...

Ѓоковиќ: Не знам дали ова некогаш ми се случило…

Дерби - 21.11.2020

Српскиот ас, Новак Ѓоковиќ претрпе пораз од Доминик Тим со 2-1 во сетови во полуфиналето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во изедначениот меч во кој решаваа нијанси, Ѓоковиќ застана кога беше најпотребно, поточно во решавачкиот трет сет во ...

Ноле во неверување: Не знам дали некогаш ова ми се случило

Спортманија - 21.11.2020

Најдобриот тенисер во светот во неверојатен меч остана без пласман во финалето во Лондон Доминик Тим е првиот финалист на завршниот Мастерс турнир во Лондон, откако со 2:1 во сетови славеше над Новак Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ загуби од Тим и ја пропушти шансата за осмо финале на Завршниот Мастерс во Лондон

ММС - 21.11.2020

Српскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, не успеа по осми пат да се пласира во финалето на Завршниот Мастерс во Лондон и со тоа да го пристигне Рожер Федерер по бројот на освоени трофеи во англиската престолнина.

Ѓоковиќ: Не сум разочаран, само незадоволен од ваквиот пораз на крајот од сезоната

Gol.mk - 21.11.2020

Новак Ѓоковиќ пропушти голема шанса да се избори за ново финале на завршниот турнир во Лондон. Оваа година застана во полуфиналето, каде беше елиминиран од Доминик Тием. Србинот имаше одлични 4-0 во одлучувачкиот тај-брејк, но дозволи противникот да ...

Спектакл во Лондон: Тим со неверојатна серија го „разоружа“ Ѓоковиќ и се пласираше во големото финале

Дерби - 21.11.2020

Доминик Тим втора година по ред ќе игра во големото финале на завршниот Мастерс турнир во Лондон, пред се благодарение на своајта бестрашна и храбра игра во клучните моменти од спектакуларното полуфинале со Новак Ѓоковиќ.

ВИДЕО: Маратонската драма во Лондон за Тим, Ѓоковиќ остана без финале

Дриблинг - 21.11.2020

Австриецот Доминик Тим во неверојатно драматичен меч кој траеше речиси три часа го совлада Новак Ѓоковиќ и се пласираше во финалето на завршниот АТП турнир во Лондон. Тим го доби првиот сет во тај брејк, кој решаваше и во вториот сет.

Ѓоковиќ спаси пет меч топки, но кога се чекаше Србинот да победи, се случи чудо

Спортманија - 21.11.2020

Речиси три часа траеше првото полуфиналето на АТП финалето во Лондон Доминик Тим се пласираше во финалето на завршниот Мастерс во Лондон, откако во неверојатно драматичен меч со 2:1 во сетови го победи Новак Ѓоковиќ.

Драма во Лондон, Тим преку Ѓоковиќ избори пласман во финалето

TopSport - 21.11.2020

Доминик Тим, во епски меч, по три часа борба, го победи Новак Ѓоковиќ во полу-финалето на Завршниот мастерс во Лондон. Австриецот славеше со 7/5, 6/7, 7/6. Тим во полу-финалето ја забележа 300 победа во кариерата.

По голема драма Ѓоковиќ остана без финале

Спортклуб - 21.11.2020

Во спектакуларен натпревар, Доминик Тием го совлада Новак Ѓоковиќ со 7: 6, 6: 7, 7: 6 за финалето на Завршниот мастерс во Лондон. Австрискиот тенисер со тоа денес стигна до својата 300-та победа во кариерата.

Тим го елиминира Ѓоковиќ и влезе во финалето на Мастерсот во Лондон

SportMedia - 21.11.2020

Доминик Тим се пласираше во финалето на Завршниот Мастерс во Лондон откако во драматичен натпревар го совлада Новак Ѓоковиќ со 2:1 во сетови (7:5, 6:7, 7:6). Австриецот го запиша 300. триумф во кариерата, а до победата стигна во тај-брејкот во ...

Во исклучително драматичен меч, Тим го победи Ѓоковиќ и се пласира во финалето во Лондон

МКД - 21.11.2020

Доминик Тим и Новак Ѓоковиќ одиграа меч за паметење, Србинот спаси четири меч топки но не успеа да дојде до триумф иако во решавачкиот сет водеше со 4-0 во тај-брејкот. Во трите сета имаше само еден загубен сервис, тоа се случи во првиот сет при ...

Тим по маратонски меч го елиминираше Ѓоковиќ во полуфиналето во Лондон

Sport 1 - 21.11.2020

Новак Ѓоковиќ беше елиминиран во полуфиналето на завршниот турнир во Лондон, откако загуби со 1-2 во сетови, односно 5-7, 7-6 и 6-7 од Доминик Тим. Првиот сет беше израмнет во поголемиот дел, без ниту една брејк топка до 11.

ВИДЕО: Ѓоковиќ елиминиран, Тим е првиот финалист во Лондон!

Слободен Печат - 21.11.2020

Денеска во првото полувреме на завршниот АТП турнир во Лондон триумфираше Доминик Тим кој успеа да слави против најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ. Во „маратонот“ кој траеше скоро три часа Австриецот беше подобар со резултат 2:1 во сетови ...

Ѓоковиќ по поразот од Тим: Не знам дали некогаш ми се случило вакво нешто

Локално - 21.11.2020

Новак Ѓоковиќ загуби по три сета од Доминик Тим во Лондон и со тоа беше елиминиран од завршниот Мастерс. Ноле водеше со 4: 0 во тај-брејкот на последниот сет, но Австриецот го смени. “Нереално е тоа што тој го направи со 0-4 на таа пауза.

Ѓоковиќ елиминиран, Тим прв финалист на АТП завршниот турнир во Лондон

Екипа - 21.11.2020

Доминик Тим е првиот финалист на АТП завршниот турнир во Лондон откако во полфуналето го совлада најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ со 2-1, по сетови 7-5, 6-7 и 7-6. Во првиот сет на Австриецот му беше доволен само еден брејк кој го направи ...

Тим го победи Ѓоковиќ и се пласира во финалето на Завршниот турнир во Лондон

Опсервер - 21.11.2020

Лондон, 21 ноември 2020 () – Австриецот Доминик Тим избори финале на Завршниот турнир во Лондон, совладувајќи го вечерва Србинот Новак Ѓоковиќ. Во меч што траеше безмалку три часа, Тим го доби првиот сет со 7:5, во вториот беше 7:6 за Ѓоковиќ по ...

Тим го совлада Ѓоковиќ со неверојатен пресврт во решавачкиот тајбрејк

Н.Македонија - 21.11.2020

Доминик Тим, во епски меч, по три часа борба, го победи првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Завршниот мастерс во Лондон. Австриецот славеше со 7-5, 6-7, 7-6 по сетови. Тим на тој начин ја забележа 300-та победа во кариерата.

Најдобрите четири тенисери ќе играат во полуфиналето по 16 години пауза

Gol.mk - 21.11.2020

Завршниот турнир во Лондон полека се доближува до својот крај. Формирани се двете полуфинални двојки, а ако се погледнат имињата, може да се каже дека најдобрите ќе разигруваат за титулата.

Ѓоковиќ: Лани загубив од Тием, но сега знам како да го победам

Gol.mk - 21.11.2020

Со по две победи и по еден пораз, Доминик Тием и Новак Ѓоковиќ обезбедија пласман во полуфиналето на завршниот Мастерс во Лондон, турнир кој е последен за оваа тениска сезона. Според сите очекувања, првиот рекет на светот е голем фаворит за пласман ...

Ѓоковиќ: Тим е комплетен, го гледав неговиот меч со Рафа!

Слободен Печат - 21.11.2020

Новак Ѓоковиќ вели дека Доминик Тим (Австрија) е комплетен играч и дека го очекува неизвесен меч во полуфиналето на АТП завршниот турнир во Лондон. Српскиот ас со 6:3 и 7:6 (4) го совлада Германецот Александар Зверев и се пласираше во наредната ...

Ѓоковиќ: Ова е полуфинале и очекувам тешка борба, но имам добри шанси за победа

Дриблинг - 21.11.2020

Завршниот Мастерс турнир во Лондон денеска влегува во завршната фаза. На програта се двата полуфинални меча, воведен е одној меѓу Ѓоковиќ и Тим. Ова ќе биде 12 меѓусебен дуел на Тим и Ѓокович, Србинот има водство од 7:4 во победи.

Бивш тренер на Ноле: Ми се гади од предлогот на Ѓоковиќ!

СуперСпорт - 21.11.2020

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ неодамна предложи гренслем-турнирите да се играат во два добиени сетови и тоа не предизвика добра реакција од легендарниот тенисер Тод Вудбриџ. Легендарниот тенисер во дабл конкунреција имаше соработка со ...

Ѓоковиќ и Тим се подготвени за нов маратон, Медведев и со три порази е фаворит против Надал

Спортманија - 21.11.2020

Ден и за тениско уживање, ќе се играат полуфиналните дуели во Лондон на завршниот турнир Доминик Тим и Новак Ѓоковиќ се подготвени за нов маратонски дуел, денеска во Лондон најмногу во три сета, а се очекува вистински спектакл од 15 часот во првото ...

Надал: Би потпишал да бидам уморен и да се пласирам во финалето

Gol.mk - 21.11.2020

Рафаел Надал го елиминира минатогодишниот победник на завршниот турнир во Лондон, Стефанос Циципас. Шпанскиот тенисер е третиот полуфиналист и за место во мечот за трофеј ќе се надигрува со Русинот Данил Медведев, кој игра во фантастична форма.

За првпат од 2015 година, Надал се пласираше во полуфиналето во Лондон

Кајгана - 20.11.2020

Вториот светски рекет Рафаел Надал, синоќа на завршниот АТП турнир во Лондон го победи минатогодишниот шампион Стефанос Циципас (6:4, 4:6, 6:2) и се пласираше во полуфиналето. Шпанецот по десетти пат е дел од завршниот турнир, а по шести пат ја ...

За прв пат од 2015 година, Надал се пласираше во полуфиналето во Лондон

Курир - 20.11.2020

Вториот светски рекет Рафаел Надал, синоќа на завршниот АТП турнир во Лондон го победи минатогодишниот шампион Стефанос Циципас (6:4, 4:6, 6:2) и се пласираше во полуфиналето. Шпанецот по десетти пат е дел од завршниот турнир, а по шести пат ја ...

За прв пат од 2015 година, Надал се пласираше во полуфиналето во Лондон

Денар - 20.11.2020

Вториот светски рекет Рафаел Надал, синоќа на завршниот АТП турнир во Лондон го победи минатогодишниот шампион Стефанос Циципас (6:4, 4:6, 6:2) и се пласираше во полуфиналето. Шпанецот по десетти пат е дел од завршниот турнир, а по шести пат ја ...

За прв пат од 2015 година, Надал се пласираше во полуфиналето во Лондон

Сител - 20.11.2020

Вториот светски рекет Рафаел Надал, синоќа на завршниот АТП турнир во Лондон го победи минатогодишниот шампион Стефанос Циципас (6:4, 4:6, 6:2) и се пласираше во полуфиналето. Шпанецот по десетти пат е дел од завршниот турнир, а по шести пат ја ...

Ќе гледаме ли нова тениска класика Надал-Ѓоковиќ?

Република - 20.11.2020

Вториот светски рекет Рафаел Надал, синоќа на завршниот АТП турнир во Лондон го победи минатогодишниот шампион Стефанос Циципас (6:4, 4:6, 6:2) и се пласираше во полуфиналето. Шпанецот по десетти пат е дел од завршниот турнир, а по шести пат ја ...

Тениска бравура: Надал смисли сензационален удар и го излуде Гркот Циципас

Точка - 20.11.2020

Рафаел Надал го детронизираше Стефанос Циципас уште во групната фаза и го остави без шанса да ја брани титулата на завршниот Мастерс во Лондон, откако во директниот дуел со Гркот се избори за пласман во полуфиналето.

Ѓоковиќ по победа над Зверев до полуфинале на мастерсот во Лондон

iPortal - 20.11.2020

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на завршниот мастерс во Лондон, откако денеска го победи Германецот, Александар Зверев со 6:3, 7:6 (4) во решавачкиот натпревар од групата „Токио 1970“.

Ѓоковиќ по победа над Зверев до полуфинале на мастерсот во Лондон

Либертас - 20.11.2020

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на завршниот мастерс во Лондон, откако денеска го победи Германецот, Александар Зверев со 6:3, 7:6 (4) во решавачкиот натпревар од групата „Токио 1970“.

Ѓоковиќ по победа над Зверев до полуфинале на мастерсот во Лондон

Опсервер - 20.11.2020

– Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на завршниот мастерс во Лондон, откако денеска го победи Германецот, Александар Зверев со 6:3, 7:6 (4) во решавачкиот натпревар од групата „Токио 1970“.

Ѓоковиќ го „преслуша“ Зверев и се пласираше во полуфиналето на завршниот мастерс во Лондон

А1 On - 20.11.2020

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на завршниот мастерс во Лондон, откако денеска го победи Германецот, Александар Зверев со 6:3, 7:6 (4) во решавачкиот натпревар од групата „Токио 1970“.

Ѓоковиќ го мина Зверев, во полуфинале против Тим!

Макфакс - 20.11.2020

Новак Ѓоковиќ е последниот полуфиналист на АТП финалето во Лондон, откако со 6:3/7:6(4) го совлада Александар Зверев во директен дуел за второто место во групата „Токио 1970“. Во второто полуфинале утре ќе се судрат првопласираниот во групата, Данил ...

Ѓоковиќ го мина Зверев, во полуфинале против Тим!

Опсервер - 20.11.2020

Новак Ѓоковиќ е последниот полуфиналист на АТП финалето во Лондон, откако со 6:3/7:6(4) го совлада Александар Зверев во директен дуел за второто место во групата „Токио 1970“. Во второто полуфинале утре ќе се судрат првопласираниот во групата, Данил ...

Ѓоковиќ го поддржа Зверев и призна дека тагува за патријархот

Макфакс - 20.11.2020

Новак Ѓоковиќ вели дека сочувствува со Александер Зверев по неговите проблеми со обвинувањата за насилство од неговата поранешна девојка, и во исто време призна дека тагува по починатиот српски патријарх, Иринеј.

Ѓоковиќ го поддржа Зверев и призна дека тагува за патријархот

Опсервер - 20.11.2020

Новак Ѓоковиќ вели дека сочувствува со Александер Зверев по неговите проблеми со обвинувањата за насилство од неговата поранешна девојка, и во исто време призна дека тагува по починатиот српски патријарх, Иринеј.

Медведев не се шегува, без загубен сет оди на Надал!

Макфакс - 20.11.2020

Русинот Данил Медведев ја продолжи својата фантастична форма во финишот на сезоната, победувајќи го лесно со 6:3/6:3 Аргентинецот Диего Шварцман во последниот меч по групи на АТП финалето во Лондон.

Медведев не се шегува, без загубен сет оди на Надал!

Опсервер - 20.11.2020

Русинот Данил Медведев ја продолжи својата фантастична форма во финишот на сезоната, победувајќи го лесно со 6:3/6:3 Аргентинецот Диего Шварцман во последниот меч по групи на АТП финалето во Лондон.