TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Адвокатот на Трамп сепак и го купил молчењето на порно ѕвездата

Канал5 - 14.02.2018

Порно ѕвездата Сторми Даниелс сепак добила 130 000 долари од адвокатот на Трамп за да молчи за нивната врска. Претходно , Мајкл Коен изјави дека такво нешто не се случило . Но , денеска тој призна дека во 2016 и платил 130 000 долари на порно ...

Скандал во САД: Адвокатот на Трамп ја платил Сторми Даниелс од свој џеб

Стандард - 14.02.2018

Нов скандал околу Доналд Трамп. Неговиот личен адвокат изјави дека од свој џеб платил 130 илјади долари на порно актерката, која тврдеше дека имала врска со претседателот. Адвокатот Мајкл Коен вели дека не добил компензацијаод Трамп, а плаќањето не ...

Адвокатот на Трамп тврди дека на порно глумицата ѝ исплатил 130.000 долари од свој џеб

МКД - 14.02.2018

Личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп изјави вчера дека ѝ платил 130.000 долари од свој џеб на порно глумицата која изјави дека имала сексуален однос со Трамп во 2006, во соопштение испратено до Њујорк тајмс .

Адвокатот од Трамп потврди: Од џеб ѝ исплатив 130.000 долари на порно актерката

Таратур - 14.02.2018

Личниот адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, Мајкл Коен изјавиј дека исплатил од свој џеб 130.000 долари на порно актерката која наводно имала секс афера со Трамп во 2006 година.

Адвокатот на Трамп: Од свој џеб ја платив порно ѕвездата

24 Вести - 14.02.2018

Адвокатот на Трамп тврди дека со свои пари платил порно ѕвезда долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека лично тој ја платил 130 илјади долари порно актерка Сторми Даниелс, која тврди дека имала афера со ...

Адвокатот на Трамп потврди дека ѝ платил 130 илјади евра на порно-актерка

Deutsche Welle - 14.02.2018

Вакво нешто вообичаено се нарекува исплата за замолчување. Адвокатот на американскиот претседател ѝ ја исплатил сумата на Сторми Даниелс веројатно за да ја прикрие аферата на Трамп со дамата од порно-индустријата.

Адвокатот на Трамп потврди дека од свои пари ѝ платил на порноактерката

Макфакс - 14.02.2018

Личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен, изјави дека на порноактерката ѝ платил 130.000 долари од сопствени пари, која наводно имала сексуална врска со претседателот во 2006 година.

Порно актерката која наводно имала афера со Трамп доби 130.000 долари

Кајгана - 14.02.2018

Еден од адвокатите на Доналд Трамп потврди дека порно актерката која рече дека имала афера со американскиот претседател добила 130.000 долари. Адвокатот Мајкл Коен изјави за New York Times дека Стефани Клифорд, попозната како Сторми Дениелс, добила ...

Адвокатот на Трамп: Јас ја платив порно актерката

Локално - 14.02.2018

Личниот адвокат на претседателот на САД, Трамп, Мајкл Коен изјави дека тој лично платил 130.000 долари на порно актерка која наводно имала афера со Трамп во 2006 година. Коен за Њујорк Тајмс наведе дека ни организацијата „Трамп“, ни луѓето задолжени ...

Адвокатот на Трамп тврди дека тој од свои пари платил порно ѕвезда

Локално - 14.02.2018

Долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека во 2016 година тој платил 130.000 долари од своите лични средства на порно ѕвездата, за која се тврди дека имала сексуална врска со милијардерот во 2006 година.

Адвокатот на Трамп потврди дека од свои пари ѝ платил на порно актерката

Вечер - 14.02.2018

Личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен изјави дека платил 130.000 долари од сопствени пари на порно актерката, која наводно имала сексуална врска со претседателот во 2006 година.

Се огласил адвокатот на Трамп: На порно актерката сам ѝ платив 130.000 долари од свој џеб

Точка - 14.02.2018

Личниот адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, Мајкл Коен, изјавил дека платил 130.000 долари од свој џеб за порно актерката, која наводно имала афера со Трамп во 2006. година. Коен навел во пишана изјава за весникот "New York Times", дека ...

Адвокатот на Трамп тврди дека тој од свои пари платил порно ѕвезда

Сител - 14.02.2018

Долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека во 2016 година тој платил 130.000 долари од своите лични средства на порно ѕвездата, за која се тврди дека имала сексуална врска со милијардерот во 2006 година.

Адвокатот на Трамп потврди дека од свои пари ѝ платил на порноактерката

Либертас - 14.02.2018

Личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен, изјави дека на порноактерката ѝ платил 130.000 долари од сопствени пари, која наводно имала сексуална врска со претседателот во 2006 година.

Адвокатот на Трамп тврди дека тој од свои пари платил порно ѕвезда

+инфо - 14.02.2018

Коен тврди дека плаќањето на порно ѕвездата било целосно легално и немало ништо заедничко со предизборната кампања. Долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека во 2016 година тој платил 130.000 долари од своите ...

Адвокатот на Трамп потврди дека од свои пари ѝ платил на порноактерката

Правдико - 14.02.2018

Личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен, изјави дека на порноактерката ѝ платил 130.000 долари од сопствени пари, која наводно имала сексуална врска со претседателот во 2006 година.

Адвокатот на Трамп тврди дека тој од свои пари платил порно ѕвезда

А1 On - 14.02.2018

Долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека во 2016 година тој платил 130.000 долари од своите лични средства на порно ѕвездата, за која се тврди дека имала сексуална врска со милијардерот во 2006 година.

Адвокатот на Трамп потврди дека од свои пари ѝ платил на порноактерката

Sky - 14.02.2018

Личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен, изјави дека на порноактерката ѝ платил 130.000 долари од сопствени пари, која наводно имала сексуална врска со претседателот во 2006 година.

Адвокатот на Трамп тврди дека тој од свои пари платил порно ѕвезда

Слободен Печат - 14.02.2018

Долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека во 2016 година тој платил 130.000 долари од своите лични средства на порно ѕвездата, за која се тврди дека имала сексуална врска со милијардерот во 2006 година.