TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожар во куќа во Сарај

Курир - 12.01.2019

На 11.01.2019 година околу 12,00 часот од страна на Бригадата за противпожарна заштита-Скопје било пријавено дека во с.Сарај-скопско избувнал пожар во куќа сопственост на Б.К.(55). Повредени лица нема.

Изгоре барака во Драчево

Курир - 11.01.2019

Барака сопственост на П.Ц.(52) од Скопје во која како потстанар престојувал Д.Г.(37) од село Ново Село, прилепско изгоре вчера во пожар. Пожарот бил пријавен во 11 часот на улицата „Живко Фирфов“.

Изгоре дел од куќа во Прилеп, нема повредени

Слободен Печат - 10.01.2019

Дел од куќа во Прилеп изгоре во пожар што избувна, од засега непознати причини. Станарите не биле во куќта кога избувнал пожарот и нема повредени, информират од прилепскта противпожарна единица.

Пожар во куќа во Сарај

Скопје инфо - 12.01.2019

На 11.01.2019 година околу 12,00 часот од страна на Бригадата за противпожарна заштита-Скопје било пријавено дека во с.Сарај-скопско избувнал пожар во куќа сопственост на Б.К.(55). Повредени лица нема.

Изгоре барака во Драчево

Нетпрес - 11.01.2019

Барака сопственост на П.Ц.(52) од Скопје во која како потстанар престојувал Д.Г.(37) од село Ново Село, прилепско изгоре вчера во пожар. Пожарот бил пријавен во 11 часот на улицата „Живко Фирфов“.

Хорор ноќ за семејство од Сарај - им се запали куќата

Press24 - 12.01.2019

Околу 12,00 часот од страна на Бригадата за противпожарна заштита-Скопје било пријавено дека во селото Сарај-скопско избувнал пожар во куќа сопственост на 55-годишниот Б.К. Повредени лица за среќа нема.

Пожар пеплоса барака во Драчево

МКД - 11.01.2019

Барака сопственост на П.Ц.(52) од Скопје во која како потстанар престојувал Д.Г.(37) од село Ново Село, прилепско изгоре вчера во пожар. Пожарот бил пријавен во 11 часот на улицата „Живко Фирфов“.

Пожар во куќа во Сарај

Сител - 12.01.2019

На 11.01.2019 година околу 12,00 часот од страна на Бригадата за противпожарна заштита-Скопје било пријавено дека во с.Сарај-скопско избувнал пожар во куќа сопственост на Б.К.(55). Повредени лица нема.

Изгоре барака во Драчево

Слободен Печат - 11.01.2019

Пожарот бил пријавен во 11 часот на улицата „Живко Фирфов“. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил локализиран во 13.30 ...