TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гостиварец си го истепал соседот

Сител - 25.11.2021

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против О.С.(44) од с.Врапчиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Повреден маж од гостиварско, бил претепан од соседот

Курир - 25.11.2021

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против О.С.(44) од с.Врапчиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Повреден маж од гостиварско, го претепал од соседот

Нетпрес - 25.11.2021

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против О.С.(44) од с.Врапчиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Се обидел со остар предмет да повреди сограѓанин

Курир - 24.11.2021

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против С.Ш.(40) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста при тепачка или караница“.