TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хибридните изведби на Porsche Cayenne и Cayenne Coupe добиваат поголема батерија и зголемена автономија на електрична ...

CARClub - 30.10.2020

Плаг-ин хибридните E-Hybrid изведби на Porsche Cayenne и Cayenne Coupe добиваат поголеми батерии, со што автономијата на електрична енергија се зголемува до 30 проценти. Старата батерија која беше со капацитет од 14.1 kWh е заменета со нова, која ...

Porsche го освежи Cayenne E-Hybrid со подобра батерија

Авто Плус - 30.10.2020

Откако ги претстави Cayenne E-Hybrid моделите минатата година, Porsche сега одлучи да ги ревидира, претставувајќи ги батериите со поголем капацитет Porsche подготви унапреден пакет на батерии за plug-in хибридните Cayenne модели.

Jaguar E-PACE сега и како плаг-ин хибрид (ФОТО / ВИДЕО)

24auto - 30.10.2020

Компанијата Jaguar објави информација за сериозно ажурираниот E-PACE, кој дебитираше не само со променет дизајн на екстериерот и ентериерот, туку и со новата хибридна (plug-in) хибридна верзија и со нова топ модификација 300 SPORT.

Најмоќната Porsche Panamera е плаг-ин хибрид со 700 коњски сили!

CARClub - 29.10.2020

Porsche неодамна ја освежи Panamera, а деновиве претстави уште неколку различни изведби на луксузниот спортски автомобил – од кои најмоќната има 700 коњски сили благодарение на моќен V8 и хибриден погон.

„Лифтинг“ третман за Jaguar E-Pace / ФОТО

Додај Гас - 29.10.2020

Британскиот теренец поминал низ серозен процес на рестилизација Надворешните промени се суптилни, но затоа промените во салонот се големи. Новина е и plug-in хибридната варијанта. Навистина ретко се случува некој модел во средина на животниот ...

Јагуар го обвнови E-Pace (ФОТО)

Канал5 - 28.10.2020

Jaguar E-Pace влегува во новата година со препознатлив изглед, но со бројни подобрувања. Естетски, моделот не е многу променет. Дизајнерите одлучија да го освежат возилото со нов браник, поатрактивна решетка и нови LED светла, сега со Pixel LED ...

Претставен освежениот Jaguar E-Pace

Авто Плус - 28.10.2020

Jaguar го претстави освежениот E-Pace кој пристигнува со суптилни промени на екстериерот, додека во внатрешноста се забележливи поголем број новини Британскиот производител подготви неколку промени во дизајнот на Jaguar E-Pace, почнувајќи од ...

Jaguar го освежи својот најмал SUV – компактниот E-Pace

CARClub - 28.10.2020

Освежениот E-Pace ќе пристигне во салоните на почеток на следната година, а ќе донесе како визуелни, така и технолошки измени. Естетските корекции не се преагресивни – добиваме редизајниран лик со нов и подинамичен браник, нова маска на ладилникот, ...

Моќниот Jaguar F-Type отсега достапен и во Македонија

Авто Плус - 28.10.2020

Темелно освежената генерација на спортскиот Jaguar F-Type конечно пристигна и на нашиот пазар, а ние ви го пренесуваме преку нашиот објектив Jaguar F-Type е спектакуларен спортист во купе варијанта на британскиот производител, кој сега пристигна и ...

На патот до целосна електрификација, Maserati се откажува од plug-in хибридите

Додај Гас - 28.10.2020

Италијанскиот производител објави дека неговите модели нема да користат plug-in хибридна технологија – пред се поради преголемата дополнителна тежина во споредба со конвенционалните возила Иако веќе долго време се шпекулираше дека Ghibli ќе биде ...