TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитров: Решение би било чудо, но чуда се случуваат

Алсат-М - 16.05.2018

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров вели дека би било чудо решение на спорот со името, дополнувајќи дека сепак чуда се случуваат. Пораката Димитров ја парти од панел-дебата во пресрет на Самитот ЕУ-Западен Балкан што се одржува во ...

Димитров: Македонија со право очекува датум за преговори со ЕУ

Р.С.Европа - 16.05.2018

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата во Софија за перспективите на Западен Балкан за вклучување во ЕУ порача дека по позитивниот извештај од ЕК и препораката за преговори, Македонија со право очекува да добие ...

Димитров: Очекуваме датум за преговори со ЕУ

Стандард - 16.05.2018

Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да направат реформи, истакна македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата за перспективите на Западен Балкан ...

Димитров прв настапи во Софија и побара датум за преговори

Фактор - 16.05.2018

Димитров денеска учествуваше на еден од панелите во Софија, заедно со бугарскиот и хрватскиот премиер Бојко Борисов и Андреј Пленковиќ и неговата бугарска колешка Екатерина Захариева. Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров од Софија ...

Димитров: На Македонија ѝ е потребна формулата на строг и фер пристап кон ЕУ интеграцискиот процес

А1 On - 15.05.2018

Вториот ден од работната посета на Хаг, министерот за надворешни работи Никола Димитров го заокружи со средба со Стеф Блок, министер за надворешни работи на Холандија. Министерот Блок го поздрави периодот на стабилност во Р.Македонија, нагласувајќи ...

Димитров: Очекуваме датум за преговори со ЕУ

Курир - 16.05.2018

Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да направат реформи, истакна македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата за перспективите на Западен Балкан ...

Димитров за штедливоста во Владата: Имавме на гости министер но никој не сакаше да го носи на ручек

Фокус - 16.05.2018

Шефот на дипломатијата, Никола Димитров, на еден од панелите во Софија во рамки на Самитот на ЕУ за Западен Балкан, зборуваше за аспирациите на Македонија во ЕУ и порача дека Македонија заслужува признание затоа што се менува. „Се менуваме.

Димитров се сретна со неговиот холандски колега

Фокус - 15.05.2018

Вториот ден од работната посета на Хаг, министерот за надворешни работи, Никола Димитров го заокружи со средба со Стеф Блок, министер за надворешни работи на Холандија. -Министерот Блок го поздрави периодот на стабилност во Р.Македонија, ...

Димитров: Ќе биде вистинска трагедија ако на Македонија не ѝ се даде датум за преговори со ЕУ

+инфо - 16.05.2018

Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да направат реформи, истакна македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата за перспективите на Западен Балкан ...

Димитров за штедливоста во Владата: Имавме на гости министер но никој не сакаше да го носи на ручек

Слободен Печат - 16.05.2018

Шефот на дипломатијата, Никола Димитров, на еден од панелите во Софија во рамки на Самитот на ЕУ за Западен Балкан, зборуваше за аспирациите на Македонија во ЕУ и порача дека Македонија заслужува признание затоа што се менува, пишува Фокус.

Министерот Димитров се сретна со шефот на Холандската дипломатија, Блок

Канал5 - 15.05.2018

Вториот ден од работната посета на Хаг, министерот Димитров го заокружи со средба со Стеф Блок, министер за надворешни работи на Холандија. Според соопштението од МНР ,министерот Блок го поздрави периодот на стабилност во Р.Македонија, нагласувајќи ...

Димитров: Очекуваме датум за преговори со ЕУ

Независен - 16.05.2018

Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да направат реформи, истакна македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата за перспективите на Западен Балкан ...

Димитров од Софија: Можно е чудо во спорот за името

Либертас - 16.05.2018

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров од Софија порача дека е можно „чудо“ во преговорите за името со Грција и побара од ЕУ датум за почеток на преговорите, пренесува Дојче веле.

Димитров во Хаг: Холандска поддршка за членството во НАТО

Макфакс - 15.05.2018

Вториот ден од работната посета на Хаг, министерот Димитров го заокружи со средба со Стеф Блок, министер за надворешни работи на Холандија. Министерот Блок го поздрави периодот на стабилност во земјава, нагласувајќи ја потребата од континуиран ...

Димитров: Очекуваме датум за преговори со ЕУ

А1 On - 16.05.2018

Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да направат реформи, истакна македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата за перспективите на Западен Балкан ...

Димитров:Ќе биде трагедија ако не ни се дозволи старт на преговорите

Нова ТВ - 16.05.2018

„Ќе биде чудо доколку успееме да го решиме спорот за името со Грција, но чудата се можни. А денес на сите ни се потребни чуда“ рече шефот на македонската дипломатија Никола Димитров на Самитот во Софија во пресрет на утрешниот состанок меѓу ...

Штедливиот Димитров: Имавме на гости министер но никој не сакаше да го носи на ручек

Република - 16.05.2018

Шефот на дипломатијата, Никола Димитров, на еден од панелите во Софија во рамки на Самитот на ЕУ за Западен Балкан, зборуваше за аспирациите на Македонија во ЕУ и порача дека Македонија заслужува признание затоа што се менува. „Се менуваме.

Димитров – Блок: Постојан напредок и реформи за македонските евроинтеграции

Стандард - 15.05.2018

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров денеска во Хаг се сретна со неговиот холандски колега Стеф Блок, кој, како што соопшти македонското МНР, го поздравил периодот на стабилност во Македонија и ја нагласил потребата од постојан ...

Димитров: Очекуваме датум за преговори со ЕУ

CivilMedia - 16.05.2018

Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да направат реформи, истакна македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата за перспективите на Западен Балкан ...

Би било чудо да го решиме спорот со Грција, но чуда се случуваат, рече Димитров во Софија

Сакам да кажам - 16.05.2018

Ќе биде чудо доколку успееме да го решиме спорот за името со Грција, но чудата се можни. А денес на сите ни се потребни чуда, рече шефот на македонската дипломатија Никола Димитров на панел дискусијата на самитот ЕУ-Западен Балкан, во Софија.

Димитров од Софија: Можно е чудо во спорот за името

24 Вести - 16.05.2018

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров од Софија порача дека е можно „чудо“ во преговорите за името со грција и побара од ЕУ датум за почеток на преговорите. Ќе биде чудо доколку успееме да го решиме спорот за името со Грција, но чудата ...

Димитров во Хаг: Холандска поддршка за членството во НАТО

Sky - 15.05.2018

Вториот ден од работната посета на Хаг, министерот Димитров го заокружи со средба со Стеф Блок, министер за надворешни работи на Холандија. Министерот Блок го поздрави периодот на стабилност во земјава, нагласувајќи ја потребата од континуиран ...

Димитров: Очекуваме датум за преговори со ЕУ

Сител - 16.05.2018

Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да направат реформи, истакна македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата за перспективите на Западен Балкан ...

Димитров од Софија: Можно е чудо во спорот за името

iPortal - 16.05.2018

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров од Софија порача дека е можно „чудо“ во преговорите за името со Грција и побара од ЕУ датум за почеток на преговорите, пренесува Дојче веле.

Димитров: Ќе биде чудо доколку го решиме спорот за името со Грција, но чуда се случуваат

Фокус - 16.05.2018

Ќе биде чудо доколку успееме да го решиме спорот за името со Грција, но чудата се можни. А денес на сите ни се потребни чуда, рече шефот на македонската дипломатија Никола Димитров на панел дискусијата на самитот ЕУ-Западен Балкан, во Софија.

Димитров-Блок: Постојан напредок и реформи за македонските евроинтеграции

Курир - 15.05.2018

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров денеска во Хаг се сретна со неговиот холандски колега Стеф Блок, кој, како што соопшти македонското МНР, го поздравил периодот на стабилност во Македонија и ја нагласил потребата од постојан ...

Димитров: Очекуваме датум за преговори со ЕУ

Канал5 - 16.05.2018

Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да направат реформи. Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да ...

Димитров-Блок:Постојан напредок и реформи за македонските евроинтеграции

Независен - 15.05.2018

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров денеска во Хаг се сретна со неговиот холандски колега Стеф Блок, кој, како што соопшти македонското МНР, го поздравил периодот на стабилност во Македонија и ја нагласил потребата од постојан ...

Димитров: Очекуваме датум за преговори со ЕУ

Слободен Печат - 16.05.2018

Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да направат реформи, истакна македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата за перспективите на Западен Балкан ...

Димитров-Блок: Постојан напредок и реформи за македонските евроинтеграции

Република - 15.05.2018

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров денеска во Хаг се сретна со неговиот холандски колега Стеф Блок, кој, како што соопшти македонското МНР, го поздравил периодот на стабилност во Македонија и ја нагласил потребата од постојан ...

Самит ЕУ-Западен Балкан - Средбата Заев Ципрас утре изутрина

Сител - 16.05.2018

- Мислам дека европерспективата не треба остане само зборови, туку да се преточи во конкретни чекори. Ќе биде вистинска трагедија ако на Македонија не ѝ се дозволи да ги започне преговорите за пристапување кон ЕУ.

Димитров-Блок:Постојан напредок и реформи за македонските евроинтеграции

Либертас - 15.05.2018

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров денеска во Хаг се сретна со неговиот холандски колега Стеф Блок, кој, како што соопшти македонското МНР, го поздравил периодот на стабилност во Македонија и ја нагласил потребата од постојан ...

Димитров: Очекуваме датум за преговори со ЕУ

Н.Македонија - 16.05.2018

Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да направат реформи, истакна македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата за перспективите на Западен Балкан ...

Димитров-Блок: Постојан напредок и реформи за македонските евроинтеграции

Слободен Печат - 15.05.2018

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров денеска во Хаг се сретна со неговиот холандски колега Стеф Блок, кој, како што соопшти македонското МНР, го поздравил периодот на стабилност во Македонија и ја нагласил потребата од постојан ...

Димитров: Ќе биде вистинска трагедија ако на Македонија не ѝ се даде датум за преговори со ЕУ

Вечер - 16.05.2018

Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да направат реформи, истакна македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата за перспективите на Западен Балкан ...

Димитров: Ни треба строг пристап кон ЕУ за да станеме стабилна европска демократија

Р.С.Европа - 15.05.2018

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во Хаг се сретнал со неговиот холандски колега Стеф Блок, кој, како што соопшти македонското МНР, го поздравил периодот на стабилност во Македонија и ја нагласил потребата од постојан напредок.

Димитров: Очекуваме датум за преговори со ЕУ

ТВ21 - 16.05.2018

Евроинтеграцијата е најдобриот инструмент што го има ЕУ за да им помогне на оние кои сакаат да се променат и да направат реформи, истакна македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата за перспективите на Западен Балкан ...

Димитров-Блок:Постојан напредок и реформи за македонските евроинтеграции

Сител - 15.05.2018

Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров денеска во Хаг се сретна со неговиот холандски колега Стеф Блок, кој, како што соопшти македонското МНР, го поздравил периодот на стабилност во Македонија и ја нагласил потребата од постојан ...

Министерска средба Димитров-Блок во Хаг

Вечер - 15.05.2018

– Македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров денеска во Хаг се сретна со неговиот холандски колега Стеф Блок, кој, како што соопшти македонското МНР, го поздравил периодот на стабилност во Македонија и ја нагласил потребата од ...