TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шварценегер се шокира од приказната на мало девојче, мораше да ја прегрне (ВИДЕО)

Канал5 - 03.12.2023

Приказната за девојчето Ела Сани толку многу го потресе Арнолд Шварценегер што познатиот „Терминатор“ мораше да ја прегрне. „Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно ...

Американското разузнавање не знаело за планот на Хамас да го нападне Израел, изјави портпаролот на Белата куќа

Вечер Прес

Кирби: Елиминирањето на раководството на Хамас е корисна тактика

Фокус

ВИДЕО: Хамас истрела серија ракети кон Тел Авив, по примирјето продолжуваат жестоките борби

Слободен Печат

Шварценегер се сретна со преживеаните Израелци од нападот на Хамас на 7 октомври

Во Центар

Прекинати преговорите меѓу Израел и Хамас за ослободување на заложниците

Макфакс

Преговорите меѓу Израел и Хамас пропаднаа околу ослободувањето на жените

Независен

А1 On Вечер Прес Рацин Канал5 Слободен Печат Во Центар MakPress MakPress

Велика Британија испраќа авиони над Газа

Макфакс - 03.12.2023

Велика Британија ќе му помогне на Израел во потрагата по заложниците на Хамас во Појасот Газа, соопшти британската влада. „Како поддршка на активностите за спасување заложници, Министерството за одбрана на Обединетото Кралство ќе спроведе воздушни ...

БРИТАНИЈА ИСПРАЌА АВИОНИ ДА ЛЕТАТ НАД ПОЈАСОТ ГАЗА: Ќе имаат задача да ги лоцираат преостанатите заложници кои ги држи Хамас

Пулс24

Британија се вклучува во потрагата по заложниците во Газа

Бизнис Вести

Хамас ослободи шест израелски заложници

А1 On

Израелската Армија потврди за смрт на пет заложници во Појасот Газа – Хамас држи во заробеништво уште 137 лица

Во Центар

Со надзорни летови над Израел и Газа Британија ќе ги бара заложниците кои ги држи Хамас

Слободен Печат

Британија се вклучува во потрагата по заложниците во Газа

MakPress

Во Центар Курир Сител Нетпрес Опсервер Скопје1 Точка 24Инфо

Макрон: Војната со Хамас ќе трае 10 години

А1 On - 03.12.2023

Францускиот претседател Емануел Макрон ги повика израелските власти „попрецизно да ги дефинираат“ крајните цели на војната со Хамас, бидејќи наведената цел за целосно елиминирање на палестинската милитантна група може да доведе до повеќегодишен ...

Макрон: За целосно уништување на Хамас се потребни десет години војна

360 степени

Макрон: Целосното уништување на Хамас може да значи уште десет години војна

Макфакс

Макрон предупреди дека целта на Израел – „тотално уништување на Хамас“ значи десет години војна

Рацин

Макрон повика на траен прекин на огнот меѓу Израел и Хамас

Во Центар

Макрон предупреди дека целта на Израел – „тотално уништување на Хамас“ значи десет години војна

Бриф

Макрон: Целта на Израел да го уништи целосно Хамас значи десет години војна

МКД

Слободен Печат Курир Денешен Нетпрес Локално Во Центар Опсервер 24Инфо

Хамас тврди – ги пуштивме сите: Нема повеќе жени и деца како заложници!

Вечер Прес - 02.12.2023

Заменик-шефот на политичкото биро на Хамас, Салех ал-Арури, тврди дека групата повеќе не држи жени и деца како заложници. „Окупаторот инсистира дека кај нас да има уште жени и деца, но, како што рековме, ги пуштивме сите.

САД: Ќе продолжиме да притискаме за прекин на огнот и ослободување на заложниците

Макфакс

Хамас вели дека нема понатамошни преговори за заложници бидејќи војната во Газа продолжи

Курир

Хамас повеќе нема да ослободува заложници доколку не заврши војната во Газа

Слободен Печат

Хамас вели дека нема понатамошни преговори за заложници бидејќи војната во Газа продолжи

24Инфо

Хамас вели дека нема понатамошни преговори за заложници бидејќи војната во Газа продолжи

Нетпрес

Хамас нема да преговара веќе за ослободување на заложници

Фокус

Макфакс Опсервер Скопје1 Опсервер Скопје1 Бриф MakPress Centar