TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Бура му се заканува на Балканот - ветер пустоши во Германија, народот во паника

Press24 - 06.10.2017

Поради орканскиот ветер кој ја зафати северна Германија загина жена од Хамбруг, а десет лица се повредени, додека железничкиот сообраќај е во колапс низ цела Германија. Во силен налет на ветер стебло од дрво паднало врз автомобил во кој загинал ...

Германија: Најмалку седуммина загинати во бурата „Ксавиер“

МРТ - 06.10.2017

Во Хамбург загинала жена откако дрво паднало врз автомобилот во кој се наоѓала. Неколку возачи загинале од паднати дрва во провинцијата Мекленбург- Долна Померанија, во областа Бранденбург и во Берлин...

Бурата „Ксавиер“ ја парализираше германската железница

Deutsche Welle - 06.10.2017

Германската железница е во вонредна состојба: бурата „Ксавиер“, во која животот го загубија седум лица, го блокираше сообраќајот. Многу патници мораа да преноќеваат во возовите. Хаос во железничкиот сообраќај во Германија.

Невреме го парализираше железничкиот сообраќај во Германија

Мета - 06.10.2017

Железничката и метро-линија на северот на Германија сè уште се во прекин по силното невреме во кое загинаа седум лица. Повеќето линии се откажани, меѓу кои и железничката линија Берлин – Хамбург.

Видео: Бура во Германија и Полска, девет загинати

Канал5 - 06.10.2017

Најмалку седум лица загинаа , а десетици се повредени во бурата „Ксавиер“ која го погоди североистокот на Германија. Во Полска настрадаа две лица. Бурата проследена со силен ветер рушела дрвја и предизвикала прекин на сообраќајот.

Невремето корнеше дрвја во Германија И уби Седум луѓе

Сакам да кажам - 06.10.2017

Седум луѓе загинаа во налетот на невремето Ксавиер, предизвикувајќи хаос на патиштата во северна Германија. Властите на Хамбург ги предупредија жителите да не излегуваат од дома, откако силните ветрови корнеа дрвја и една жена загина во својот ...

Бура во Германија зеде 7 жртви

Стандард - 06.10.2017

Седум лица загинаа во бура со силни ветришта во северна и источна Германија, соборувајќи дрва и кранови и го прекина железничкиот сообраќај, пренесоа Франс Прес и ДПА. Во Хамбург дрво падна на автомобил во кој имало две жени.

Во невремето во Германија загинаа најмалку четири лица

Алсат-М - 05.10.2017

Најмалку четири лица загина, а десетина се повредени во невремето што го зафати северниот и источниот дел на Германија, уривајќи дрва и предизвика прекин на сообраќајот. Властите во Хамбург претходно ги предупредија жителите да не ги напуштаат ...

Фатална бура во Германија, шест загинати

МКД - 05.10.2017

Шест возачи загинаа кога гранките или дрвјата паднаа врз возилата во бурата во североисточна Германија, а железничкиот сообраќај е прекинат. Во Хамбург едно дрво паднало на возило со две жени, од кои едната загинала, а другата е повредена и е во ...

Најмалку седуммина загинати во невреме во Германија

Телевизија Нова - 06.10.2017

Најмалку седум лица загинаа во бурата Ксавиер, проследена со силни ветрови, која вчера ја погоди северна и источна Германија, уривајќи дрвја и кранови и го прекина железничкиот сообраќај, јави ДПА.

(ВИДЕО) Шестмина загинати во невреме во Германија

Макфакс - 05.10.2017

Шестмина загинале во невреме во североисточниот дел на Германија, кога нивните возила биле поклопени од гранки и дрвја при силна бура, која предизвикала и прекин на железничкиот сообраќај.

Властите во Хамбург ги предупредија жителите да не излегуваат од дома поради бура

Сител - 05.10.2017

Одделот за противпожарна заштита на Хамбург ги предупреди жителите да не излегуваат од домовите поради силната бура, што го зафати северниот дел на Германија. - Предупредување за Хамбург. Не излегувајте сега, останете на сигурно место, предупреди ...

Најмалку седуммина загинати во невреме во Германија...

Н.Македонија - 05.10.2017

Најмалку седуммина загинати во невреме во Германија Најмалку седуммина загинаа, а десетина други се повредени во невремето Ксавиер, што денеска ги погоди северните и источните делови на Германија, уривајќи дрва и предизвикувајќи прекини на ...

"Не излегувајте од дома"! Големи налети на ветер во Северна Германија, 7 лица се мртви

Точка - 05.10.2017

Седум лица се мртви при пад на дрвја во големото невреме кое го зафати северниот и источниот дел на Германија. Невремето предизвикало и прекин на железничкиот сообраќај. Во Хамбург едно дрво се срушило над автомобил во кој се наоѓале две жени.

(ВИДЕО) Жена загина во Хамбург, над 10 повредени од бурата и силните ветрови

Локално - 05.10.2017

Противпожарната служба на Хамбург ги предупреди жителите на градот да не излегуваат од своите домови поради силната бура, која го зафати северниот дел на Германија, пренесе ДПА. „ Предупредување за Хамбург: Не излегувајте во моментов надвор, ...

Бура му се заканува на Балканот, народот во паника

Пулс24 - 06.10.2017

Поради орканскиот ветер кој ја зафати северна Германија загина жена од Хамбруг, а десет лица се повредени, додека железничкиот сообраќај е во колапс низ цела Германија. Во силен налет на ветер стебло од дрво паднало врз автомобил во кој загинал ...

Невреме го парализираше железничкиот сообраќај во Германија

Либертас - 06.10.2017

Железничката и метро-линија на северот на Германија сè уште се во прекин по силното невреме во кое загинаа седум лица. Повеќето линии се откажани, меѓу кои и железничката линија Берлин – Хамбург.

Во невремето во Германија загинаа најмалку четири лица

Телевизија Нова - 05.10.2017

Најмалку четири лица загина, а десетина се повредени во невремето што го зафати северниот и источниот дел на Германија, уривајќи дрва и предизвика прекин на сообраќајот. Властите во Хамбург претходно ги предупредија жителите да не ги напуштаат ...

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Седум луѓе загинаа, делови од земјата во хаос

Фактор - 06.10.2017

Силно невреме ја зафати Германија и однесе жртви. Најмалку седум лица загинаа во бурата Ксавиер, која донесе силни ветрови. Невремето вчера ја погоди северна и источна Германија, уривајќи дрвја и кранови и го прекина железничкиот сообраќај, јави ДПА.

Шестмина загинати во невреме во Германија

Кајгана - 05.10.2017

Шестмина загинале во невреме во североисточниот дел на Германија, кога нивните возила биле поклопени од гранки и дрвја при силна бура, која предизвикала и прекин на железничкиот сообраќај.

Властите во Хамбург ги предупредија жителите да не излегуваат од дома поради бура

Алфа - 05.10.2017

Одделот за противпожарна заштита на Хамбург ги предупреди жителите да не излегуваат од домовите поради силната бура, што го зафати северниот дел на Германија. Одделот за противпожарна заштита на Хамбург ги предупреди жителите да не излегуваат од ...

Невреме му се заканува на Балканот: Опустошена северна Германија (видео)

Press24 - 05.10.2017

Најмалку седуммина загинаа, а десетина други се повредени во невремето Ксавиер, што денеска ги погоди северните и источните делови на Германија, уривајќи дрва и предизвикувајќи прекини на сообраќајот.

Невреме го парализираше железничкиот сообраќај во Германија

Sky - 06.10.2017

Железничката и метро-линија на северот на Германија сè уште се во прекин по силното невреме во кое загинаа седум лица. Повеќето линии се откажани, меѓу кои и железничката линија Берлин – Хамбург.

Неверемето во Германија однесе четири животи

Newsroom - 05.10.2017

Најмалку четири лица загинаа, а десетина се повредени во невремето што ги зафати северниот и источниот дел на Германија, уривајќи дрвjа и предизвикувајќи прекин на сообраќајот. Властите во Хамбург претходно ги предупредија жителите да не ги ...

Најмалку седуммина загинати во невреме во Германија

Сител - 06.10.2017

Најмалку седум лица загинаа во бурата Ксавиер, проследена со силни ветрови, која вчера ја погоди северна и источна Германија, уривајќи дрвја и кранови и го прекина железничкиот сообраќај, јави ДПА.

Расте бројот на мртви по страшното невреме што попладнево ја зафати Германија

Sky - 05.10.2017

Шестмина загинале во невреме во североисточниот дел на Германија, кога нивните возила биле поклопени од гранки и дрвја при силна бура, која предизвикала и прекин на железничкиот сообраќај.

Најмалку шестмина загинати во невреме во Германија

А1 On - 05.10.2017

Најмалку шест лица загинаа, а десетина други се повредени во невремето Ксавиер, што денеска ги погоди северните и источните делови на Германија, уривајќи дрва и предизвикувајќи прекини на сообраќајот.

Драма во Германија: Невремето однесе најмалку четири лица, властите молат да не се излегува од дома

Сител - 05.10.2017

Најмалку четири лица загина, а десетина се повредени во невремето што го зафати северниот и источниот дел на Германија, уривајќи дрва и предизвика прекин на сообраќајот. Властите во Хамбург претходно ги предупредија жителите да не ги напуштаат ...

Најмалку седуммина загинати во невреме во Германија

Курир - 06.10.2017

Во Хамбург, едно дрво паднало врз автомобил во кој имало две жени. Едната жена загина, а другата е примена во болница. Неколкумина возачи починаа од паднати дрва во провинцијата Мекленбург-Долна Померанија, во областа Бранденбург и во Берлин, каде ...

Шестмина загинати во невреме во Германија (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 05.10.2017

Шестмина загинале во невреме во североисточниот дел на Германија, кога нивните возила биле поклопени од гранки и дрвја при силна бура, која предизвикала и прекин на железничкиот сообраќај.

Невреме во германија, најмалку 7 загинати, многу повредени и колапс во сообраќајот

Турлитава - 05.10.2017

Поради оркански ветер кој го зафатил северот на Германија една жена во Хамбург загинала, а десетина луѓе се повредени, додека железничкиот сообраќај во цела северна Германија е во колапс. Во силниот налет на ветер стебло паднало на автомобил во кој ...

Невреме во Германија: Загинаа најмалку четири лица, властите молат да не се излегува од дома(Видео)

Република - 05.10.2017

Најмалку четири лица загина, а десетина се повредени во невремето што го зафати северниот и источниот дел на Германија, уривајќи дрва и предизвика прекин на сообраќајот. Властите во Хамбург претходно ги предупредија жителите да не ги напуштаат ...

Невреме во Германија, најмалку седуммина загинати

+инфо - 06.10.2017

Силни ветрови вчера ја погодија северна и источна Германија уривајќи дрвја и кранови и предизвикаа прекин на железничкиот сообраќај. Најмалку седум лица загинаа во бурата Ксавиер, проследена со силни ветрови, која вчера ја погоди северна и источна ...

Шестмина загинати во невреме во Германија

Точка - 05.10.2017

Шестмина загинале во невреме во североисточниот дел на Германија кога нивните возила биле поклопени од гранки и дрвја при силна бура, која предизвикала и прекин на железничкиот сообраќај. Во Хамбург дрво паднало врз возило во кое се наоѓале две ...

Најмалку шестмина загинати во невреме во Германија

Вечер - 05.10.2017

Најмалку шест лица загинаа, а десетина други се повредени во невремето Ксавиер, што денеска ги погоди северните и источните делови на Германија, уривајќи дрва и предизвикувајќи прекини на сообраќајот.

Драма во Германија: Невремето однесе најмалку четири лица, властите молат да не се излегува од дома

Скопје24 - 06.10.2017

Најмалку четири лица загина, а десетина се повредени во невремето што го зафати северниот и источниот дел на Германија, уривајќи дрва и предизвика прекин на сообраќајот. Властите во Хамбург претходно ги предупредија жителите да не ги напуштаат ...

Најмалку седуммина загинати во невреме во Германија

Алсат-М - 06.10.2017

Најмалку седум лица загинаа во бурата Ксавиер, проследена со силни ветрови, која вчера ја погоди северна и источна Германија, уривајќи дрвја и кранови и го прекина железничкиот сообраќај, јави ДПА.

Најмалку седуммина загинати во невреме во Германија

А1 On - 06.10.2017

Најмалку седум лица загинаа во бурата Ксавиер, проследена со силни ветрови, која вчера ја погоди северна и источна Германија, уривајќи дрвја и кранови и го прекина железничкиот сообраќај, јави ДПА.

Најмалку седуммина загинати во невреме во Германија

Скопје24 - 06.10.2017

Најмалку седум лица загинаа во бурата Ксавиер, проследена со силни ветрови, која вчера ја погоди северна и источна Германија, уривајќи дрвја и кранови и го прекина железничкиот сообраќај, јави ДПА.

Најмалку седум лица загинаа во бурата Ксавиер во Германија

Пулс24 - 06.10.2017

Најмалку седум лица загинаа во бурата Ксавиер, проследена со силни ветрови, која вчера ја погоди северна и источна Германија, уривајќи дрвја и кранови и го прекина железничкиот сообраќај, јави ДПА.

Најмалку седуммина загинати во невреме во Германија

Локално - 06.10.2017

Најмалку седум лица загинаа во бурата Ксавиер, проследена со силни ветрови, која вчера ја погоди северна и источна Германија, уривајќи дрвја и кранови и го прекина железничкиот сообраќај, јави ДПА.