TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неочекувани проблеми за Ангеловски: Четворица играчи имаат стомачен вирус на еден ден пред дуелот со Лихтенштајн

Дерби - 12.10.2018

Игор Ангеловски беше пресреќен што во тимот се враќаат Аријан Адеми и Ферхан Хасани кои дополнително ќе ја зголемат конкуренцијата во средниот ред, но сепак, на еден ден пред одигрувањето на дуелот, македонскиот селектор доби лоша вест од неколку ...

Да навиваме за Македонија, за трета по ред победа во Лигата на Нации!

Радар - 12.10.2018

Фудбалската репрезентација на Македонија во сабота од 20:40 часот го игра натпреварот против Лихтенштајн, трет натпревар од новоформираната Лига на нации. Пандев, Алиоски, Барди, Несторовски и другарите се фаворити против Лихтенштајн, се наоѓаме во ...

Четворица репрезентативци имаат стомачен вирус пред мечот со Лихтенштајн

МКД - 12.10.2018

Македонската фудбалска репрезентација се соочува со неочекуван проблем во пресрет на дуелот со Лихтенштајн, четворица играчи се жалат на стомачен вирус. Фудбалската федерација на Македонија потврди дека четворица репрезентативци се жалат на стомачни ...

Стомачен вирус ја „нападна“ А селекцијата

OhridNews - 12.10.2018

Македонската фудбалска репрезентација ден пред одигрувањето на третиот меч во Лигата на Нации се соочи со проблеми, откако четири фудбалери се пожалиле на болки во стомакот. Бобан Николов, Стефан Спировски, Ферхан Хасани и Мите Цикарски ќе бидат под ...

Проблеми за селекторот Ангеловски пред Лихтенштајн, четворица репрезентативци со стомачен вирус

24 Вести - 12.10.2018

Здравствени проблеми ја разнишаа атмосферата во македонската фудбалска репрезентација во пресрет на утрешниот меч од Лигата на Нации против Лихтенштајн. Репрезентативците Бобан Николов, Стефан Спировски, Ферхан Хасани и Мите Цикарски утринава се ...

Ситуацијата е алармантна, уште четири репрезентативци се жалат на стомачен вирус!

SportMedia - 12.10.2018

Претходно објавивме дека Стефан Спировски, Мите Цикарски, Ферхан Хасани и Бобан Николов од утринските часови почнаа да се жалат на стомачни мачнини. Лекарскиот тим ги презема сите мерки да ги оспособи фудбалерите за извршување на сите активности.

Проблеми пред Лихтенштајн: Стомачен вирус во репрезентацијата на Македонија

1tv - 12.10.2018

Шокантна вест денеска ја „потресе“ македонската фудбалска јавност откако фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) потврди дека четворица репрезентативци се пожалија на стомачен фирус, на ден пред домашната пресметка со Лихтенштајн во Лигата на ...

Проблеми за Ангеловски: Четворица репрезентативци имаат стомачен вирус пред мечот со Лихтенштајн

Спортклуб - 12.10.2018

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, се соочува со големи проблеми во пресрет на утрешниот меч од Лигата на нации против Лихтенштајн. Имено, четворица репрезентативци утринава се пожалија на стомачни болки и ...

Стомачен вирус ги крои плановите на селекторот Ангеловски

TopSport - 12.10.2018

Поради стомачен вирус на кој што се пожалиле четворица македонски репрезентативци, селекторот Иго Ангеловски го презакажа денешниот тренинг и прес конференцијата, во пресрет на натпреварот со Лихтенштајн.

Четворица репрезентативци со стомачен вирус пред Лихтенштајн

Екипа - 12.10.2018

Македонската фудбалска репрезентација се соочува со здравствени проблеми во пресрет на утрешниот меч од Лигата на Нации против Лихтенштајн. Четворица репрезентативци утринава се пожалија на стомачни тегоби и ќе бидат соодветно третирани од страна на ...

Проблеми пред Лихтенштајн: Четворица фудбалери имаат стомачен вирус!

Sport 1 - 12.10.2018

Македонската фудбалска репрезентација ја очекуваат предизвиците во Лигата на нации, каде што ќе играат со Лихтенштајн и Ерменија во следните два натпревари, но денеска се појави проблем. Дури четворица фудбалери од нашата селекција се пожалиле на ...

Четири фудбалери од репрезентацијата со стомачен вирус

SportMedia - 12.10.2018

Проблеми за селекторот Игор Ангеловски во пресрет на утрешниот меч од УЕФА Лигата на нации во Скопје против Лихтенштајн. Како што дознаваме четири фудбалери имаат проблем со стомачен вирус, што секако не е добар знак на нешто помалку од 48 часа пред ...

Четворица репрезентативци „закачија“ стомачен вирус

Слободен Печат - 12.10.2018

На еден ден до мечот со Лихтенштајн во Лигата на Нации, четворица фудбалери на нашата фудбалска репрезентација имаат симптоми на стомачен вирус, објавија од Федерацијата. Ова се неочекувани проблеми за селекторот Ангеловски, кој за денеска најави и ...

Интервју со Игор Ангеловски во пресрет на клучните пресметки во Лигата на нации (ВИДЕО)

1tv - 11.10.2018

Македонската сениорска фудбалска репрезентација е пред нови предизвици во Лигата на нации. Два, клучни натпревари во битката за првата позиција во Групата Д, која носи плејоф за пласман на ЕВРО 2020.

Кире Ристевски: Против Лихтенштајн се зависи само од нас!

Екипа - 11.10.2018

Дефанзивецот Кире Ристевски е оптимистички расположен во очекување на пресметката против Лихтенштајн в сабота од 20:45 часот на националната арена „Филип Втори“ во Лигата на нациите. Репрезентативците активно ги продолжуваат подготовките верувајќи ...

Црвено-жолтите фокусирани на мечот со Лихтенштајн

Сител - 11.10.2018

Сениорската репрезентација на Македонија , ги одработува мини подготовките за дуелите против Лихтенштајн и Ерменија во рамките од Лига на нациите, односно нејзината четврта по квалитет група.

Неочекувани проблеми за Ангеловски: Четворица играчи имаат стомачен вирус на еден ден пред дуелот со Лихтенштајн

Точка - 12.10.2018

Игор Ангеловски беше пресреќен што во тимот се враќаат Аријан Адеми и Ферхан Хасани кои дополнително ќе ја зголемат конкуренцијата во средниот ред, но сепак, на еден ден пред одигрувањето на дуелот, македонскиот селектор доби лоша вест од неколку ...

Да навиваме за Македонија за трета по ред победа во Лигата на нации!

Gol.mk - 12.10.2018

Фудбалската репрезентација на Македонија в сабота од 20:45 часот го игра натпреварот против Лихтенштајн , трет натпревар од новоформираната Лига на нации. Пандев, Алиоски, Барди, Несторовски и другарите се фаворити против Лихтенштајн, се наоѓаме во ...

Проблеми пред Лихтенштајн, четворица фудбалери се жалат на стомачен вирус

24Фудбал - 12.10.2018

Македонската фудбалска репрезентација се соочува со неочекуван проблем во пресрет на дуелот со Лихтенштајн, четворица играчи се жалат на стомачен вирус. Фудбалската федерација на Македонија потврди дека четворица репрезентативци се жалат на стомачни ...

Проблеми за Ангеловски: Четворица фудбалери се пожалиле на стомачен вирус

Вечер - 12.10.2018

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, се соочува со големи проблеми во пресрет на утрешниот меч од Лигата на нации против Лихтенштајн. Имено, четворица репрезентативци утринава се пожалиле на стомачни болки и ...

Четворица репрезентативци се жалат на стомачен вирус, поместен утринскиот тренинг

Gol.mk - 12.10.2018

Четворица фудбалери на нашата фудбалска репрезентација имаат симптоми на стомачен вирус, објавија од федерацијата, на еден ден до почетокот на дуелот со Лихтенштајн во Лигата на Нации, ч Ова се неочекувани проблеми за селекторот Ангеловски, кој за ...

Многу мотиви за нова победа во Лигата на нации (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 10.10.2018

Македонската А репрезентација ги продолжува подготовките за натпреварот против Лихтенштајн од Лига на нации на 13. октомври на Националната арена „Филип Втори". Избраниците на селекторот Игор Ангеловски во позитивна атмосфера го одработија денешниот ...

Алиоски: Очекувам сигурна победа против Лихтенштајн

Денешен - 10.10.2018

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките во пресрет на натпреварот против Лихтенштајн од Лига на нации. Стрелецот на два гола за „црвено-жолтите“ во првите две рунди очекува сигурен триумф и нови три бода со кои Македонија ќе ...

Проблеми во репрезентацијата: Четворица фудбалери се жалат на стомачен вирус, одложен утринскиот тренинг

Курир - 12.10.2018

Четворица фудбалери на македонскиот национален тим имаат симптоми на стомачен вирус, објавија од федерацијата, на еден ден пред почетокот на дуелот со Лихтенштајн во Лигата на Нации кој ќе се одигра утре од 20.45.

Проблеми во репрезентацијата: Четворица фудбалери се жалат на стомачен вирус, одложен утринскиот тренинг

Република - 12.10.2018

Четворица фудбалери на македонскиот национален тим имаат симптоми на стомачен вирус, објавија од федерацијата, на еден ден пред почетокот на дуелот со Лихтенштајн во Лигата на Нации кој ќе се одигра утре од 20.45.