TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курдите меѓу два огна - турската армија и Исламска држава

МКД - 10.10.2019

На сириските Курди сè повеќе им е јасно дека ќе се најдат меѓу два огна - турската армија и Исламска држава. Исламска држава вчера веќе изврши три самоубиствени бомбашки напади во Рака, градот што сириските Курди го презедоа од исламистите во ...

ИРЦ: Турската офанзива во Сирија ќе предизвика раселување на 300.000 луѓе

Опсервер - 10.10.2019

Меѓународниот комитет за спас (ИРЦ) предупредува дека турската офанзива во североисточниот дел на Сирија може да предизвика раселување на 300.000 луѓе и да ги загрози активностите на хуманитарните организации.

ИРЦ: Турската офанзива во Сирија ќе предизвика раселување на 300.000 луѓе

А1 On - 10.10.2019

Меѓународниот комитет за спас (ИРЦ) предупредува дека турската офанзива во североисточниот дел на Сирија може да предизвика раселување на 300.000 луѓе и да ги загрози активностите на хуманитарните организации.

РАСТЕ ЗАГРИЖЕНОСТА ПОРАДИ НОВАТА ОФАНЗИВА ВО СИРИЈА: Може да дојде до раселување на 300.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен Печат - 10.10.2019

Се очекува населението да се упати кон градот Рака. Меѓународниот комитет за спас (ИРЦ) предупредува дека турската офанзива во североисточниот дел на Сирија може да предизвика раселување на 300.000 луѓе и да ги загрози активностите на хуманитарните ...

Меѓународниот комитет за спас предупредува дека турската офанзива ќе доведе до раселување на 300.000 лица

Макфакс - 10.10.2019

Меѓународниот комитет за спас (ИРЦ) предупредува дека турската офанзива во североисточниот дел на Сирија може да предизвика раселување на 300.000 луѓе и да ги загрози активностите на хуманитарните организации.

ИРЦ: Турската офанзива во Сирија ќе предизвика раселување на 300.000 луѓе

24Инфо - 10.10.2019

Меѓународниот комитет за спас (ИРЦ) предупредува дека турската офанзива во североисточниот дел на Сирија може да предизвика раселување на 300.000 луѓе и да ги загрози активностите на хуманитарните организации.

ИРЦ: Турската офанзива во Сирија ќе предизвика раселување на 300.000 луѓе

Либертас - 10.10.2019

Меѓународниот комитет за спас (ИРЦ) предупредува дека турската офанзива во североисточниот дел на Сирија може да предизвика раселување на 300.000 луѓе и да ги загрози активностите на хуманитарните организации.

Турција започна копнена офанзива во североисточна Сирија

Нова ТВ - 10.10.2019

Турските трупи и нивните сириски бунтовнички сојузници навлегоа во североисточна Сирија, соопшти турското Министерство за одбрана. Со тоа е покрената копнена офанзива против курдските борци на милицијата, откако вчера турските воени авиони и ...

Меѓународниот комитет за спас предупредува дека турската офанзива ќе доведе до раселување на 300.000 лица

Точка - 10.10.2019

Меѓународниот комитет за спас (ИРЦ) предупредува дека турската офанзива во североисточниот дел на Сирија може да предизвика раселување на 300.000 луѓе и да ги загрози активностите на хуманитарните организации.

Меѓународниот комитет за спас предупредува дека турската офанзива ќе доведе до раселување на 300.000 лица

Centar - 10.10.2019

Меѓународниот комитет за спас (ИРЦ) предупредува дека турската офанзива во североисточниот дел на Сирија може да предизвика раселување на 300.000 луѓе и да ги загрози активностите на хуманитарните организации.

Турската офанзива ќе доведе до раселување на 300.000 лица

Н.Македонија - 10.10.2019

Меѓународниот комитет за спас (ИРЦ) предупредува дека турската офанзива во североисточниот дел на Сирија може да предизвика раселување на 300.000 луѓе и да ги загрози активностите на хуманитарните организации.

ИРЦ: Турската офанзива во Сирија ќе предизвика раселување на 300.000 луѓе

MakPress - 10.10.2019

Меѓународниот комитет за спас (ИРЦ) предупредува дека турската офанзива во североисточниот дел на Сирија може да предизвика раселување на 300.000 луѓе и да ги загрози активностите на хуманитарните организации.