TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НЕ E ДОБРО – Полната месечина во Девица носи ХАОС, остануваат уште неколку дена, а еве како ќе заврши сето тоа

Centar - 18.02.2024

Полната месечина во Девица е моќна и ќе ни помогне да ја затвориме вратата на астролошката година. Сатурн е исто така активен под оваа Полна Месечина и иако неговото присуство понекогаш може да биде силно, тоа ќе ни помогне да поставиме граници, ...

Неделен хороскоп: 19-25 февруари

Скопје инфо - 18.02.2024

Што ни носи претстојната недела? Photo by Jake Melara on Unsplash ОВЕН Направете пауза. Почнува сезоната на Рибите, искористете ја добро. Конјункцијата на Венера и Марс во вторник ги меша границите меѓу едно пријателство и љубовта.

Полна Месечина на 24 февруари: Почитувајте ги вашите граници

Слободен Печат - 18.02.2024

Полната Месечина во Девица која пристигнува на 24 февруари 2024 година е последната полна Месечина во астролошката година и последната полна Месечина пред почетокот на сезоната на затемнување.

Овие знаци ќе се најдат среде важен животен крстопат – еден датум е клучен: Ќе бидете приморани да бирате!

Вечер Прес - 17.02.2024

На 24 февруари нè очекува полна месечина во земниот знак Девица, а астролозите ја нарекуваат „снежна“. Оваа полна месечина најсилно ќе влијае на Девиците, Близнаците и Стрелците и Рибите. Девицата е шестиот знак на Зодијакот и се карактеризира со ...

Овие 3 хороскопски знаци ќе бидат најсреќни во март – ќе им се случат промени за какви што можат само да сонуваат

Точка - 17.02.2024

Според астрологот Лиз Симонс за следните три хороскопски знаци март ќе биде најсреќниот месец во 2023 година. Стрелец Стрелците ќе имаат среќна низа во март затоа што Сатурн ќе биде во Риби и Стрелец, па може да ја користат енергијата од оваа ...