TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што значи да си Меси! За ваков потег друг играч ќе добиеше црвен картон (Видео)

Спортманија - 01.11.2020

Аргентинецот беше многу лут на судијата Барселона продолжи со слабите игри во шпанското првенство откако на гости кај Алавес одигра само 1:1. Каталонскиот гигант на полувремето беше во негатива од еден гол и тоа порад катастрофалната грешка на ...

Лa Лига: Нов дебакл на Барса, Реал и Атлетико одат кон врвот

Нетпрес - 31.10.2020

Фудбалерите на Алавес првпат по 15 години на свој терен успеаја да избегнат пораз од Барселона, одигривајќи 1:1 во последниот саботен дуел од осмото коло на шпанското првенство. Барселона допатува охрабрена од добрата игра и понедата во Лигата на ...

Поранешен шпански судија: Меси требаше да добие црвен картон (Видео)

Дерби - 31.10.2020

Лионел Меси не успеа да го одведе својот тим до победа против Алавес, што за Барселона значи четврти натпревар по ред во Ла Лига без победа за Каталонците. Нервозата на Аргентинецот се чувствуваше во повеќе ситуации за време на средбата, а ...

(ВИДЕО) Бесот кулминира: Меси го гаѓаше судијата со топка!

Спортклуб - 31.10.2020

Лионел Меси избегна црвен картон на вечерашниот натпревар против Алавес што ќе беше врв на неговото очајно однесување и формата оваа сезона. Нервозен поради тоа што на Де Јонг не му беше досуден пенал, откако главниот судија Ернандес Ернандес ја ...

ВИДЕО: Ужасен старт, Барса промаши сè што можеше, се откажа од титулата уште во октомври

Sport M - 31.10.2020

Барселона одигра само реми на гостувањето кај Алавес (1-1). Алавес беше блиску да ја шокира Барселона и да освои три бода, но сепак каталонскиот гигант се спаси и освои бод Домаќините дојдоа до водство во 31.

Четврти меч без победа: Барселона не успеа да го скрши отпорот на Алавес (ВИДЕО)

Дерби - 31.10.2020

Барселона на четврти меч во низа не успеа да победи во шпанската Примера, а последна екипа која им застана на патот беше Алавес. Каталонците важеа за огромни фаворити, го надиграа домаќинот, создадоа многу шанси, ама на крајот конечниот резултат ...

Барселона играше „викторија“, Алавес освои бод

TopSport - 31.10.2020

Без победник, 1:1, заврши последниот натпревар од саботната програма во Ла Лига помеѓу Алавес и Барселона. Барселона на последните три натпревари во шпанскиот шампионат нема победа. Каталонците од шест одиграни натпревари имаат осум поени и се ...

Два бода од четири меча, Барса и Меси останаа разочарани и против Алавес (ВИДЕО)

24Фудбал - 31.10.2020

Барселона одигра само 1-1 на гостувањето кај Алавес, Нето им подари предност на домаќините, Гризман со мајсторски лоб се погрижи да биде избегнат срамен пораз. По одличниот старт во новата сезона од Ла Лига, Барселона влезе во резултатска криза.

Барселона заборави да победува во Ла Лига (ВИДЕО)

Слободен Печат - 31.10.2020

Само три дена дена откако го совлада Јувентус во Лигата на шампионите, Барселона одигра разочарувачки 1:1 против Алавес. Ова е четврти натпревар во Ла Лига на кој Барселона не успева да дојде до победата откако претходно загуби од Реал Мадрид (1:3) ...

ВИДЕО: Барса промаши сè што можеше, Алавес освои голем бод со фаворитот

Gol.mk - 31.10.2020

Барселона одигра само реми на гостувањето кај Алавес (1-1) и ја продлабочи кризата во домашниот шампионат. Избраниците на Куман беа апсолутно подобар ривал, ама не успеаа да го скршат отпорот на домаќинот кој играше половина час со десетмина.

(ВИДЕО) Ужасен старт: Барса се откажа од титулата уште во октомври

Спортклуб - 31.10.2020

Четврто коло во низа без победа и Барселона е веќе на осум бода негатива во однос на Реал Мадрид иако има и еден натпревар помалку. Оптимистите би рекле дека има уште многу да се игра, но кога нема да се победи Алавес, тешко дека може да се надева ...

Барса и со играч повеќе не ја прекина 17-годишната традиција на Алавес (видео)

Спортманија - 31.10.2020

Екипата од Виторија нема претрпено пораз цели 17 години во ситуација кога водела на полувреме Барселона веќе три меча е без победа во шпанското првенство и ќе мора да се задоволи со бод при ремито од 1-1 на гостувањето кај Алавес во мечот кој се ...

Четврти меч без победа во Ла Лига: Барса прими бизарен гол, па се избори само за реми (ВИДЕО)

SportMedia - 31.10.2020

И четврти меч едноподруго, Барселона остана без победа во шпанската Ла Лига. На гостувањето кај Алавес вечерва, каталонците одиграа само 1:1 и ја продолжија очајната низа. Барселона дозволи да прими вистински бизарен гол на гостувањето кај Алавес, ...

Гризман не успеа да ја поништи глупоста на Пике и Нето – Барса само до бод против Алавес (ВИДЕО)

Екипа - 31.10.2020

Барселона одигра само нерешено 1-1 на гостувањето кај Депортиво Алавес во 8. коло од шпанската Ла лига. Домаќините дојдоа до водство во 31. минута преку Риоха по големата глупост која ја направи Жерар Пике и голманот на Каталонците, Нето.

ВИДЕО: Барселона не победи ни кај Алавес, Нето киксираше а Меси се нервираше

Дриблинг - 31.10.2020

Шпанска Барселона продолжува да тоне на во воведот од новата сезона во Ла Лига. Алавес е последниот тим кој успеа да освои бод против екипата која доби нов тренер а го задржи и Меси во ростерот.

Алавес го продолжи очајот на Барселона: Каталонците веќе четири меча не знаат за триумф! (ВИДЕО)

Sport 1 - 31.10.2020

Алавес беше блиску да ја шокира Барселона и да освои три бода, но сепак каталонскиот гигант се спаси и освои бод (1-1). Луис Риоха донесе водство за домаќинот во 31. минута од натпреварот, кога катастрофална грешка направија Жерар Пике и голманот ...

Глупост на Нето, Риоха ги казни Каталонците (видео)

Спортманија - 31.10.2020

Голманот на Барселона сакаше да дрибла, па разочарано ја вадеше топката од својата мрежа Барселона по половина час игра е во негатива од 1-0 на гостувањето кај Алавес откако Нето му подари погодок на домашниот состав.

ВИДЕО: Меси избегна црвен картон – добива ли посебна заштита од судиите?

Дриблинг - 31.10.2020

По катастрофалната реакција на Нето , уште еден момент ќе остане запазен од фудбалската јавност од првото полувреме меѓу Алавес и Барселона. Реакцијата на Меси во 39 минута по која напаѓачот на Барселона заработи жолт картон и покрај тоа што немаше ...

(ВИДЕО) Турбулентната година на Барса пресликана во тешката глупост на Пике и Нето

Спортклуб - 31.10.2020

Барселона гостува кај Алавес и неочекувано губи со 1:0 на полувреме. Каталонците подобро го отворија мечот, има три одлични шанси за гол, но кога истите не успеаја да ги искористат, следуваше казна.

Во Барса едвај го чекаат Тер Штеген – Нето се ПОСРАМОТИ кај Алавес (ВИДЕО)

Gol.mk - 31.10.2020

Фудбалерите на Алавес го искористија подарокот од далеку поквалитетниот ривал и Луис Риоја погоди за предност против големата Барселона (1-0). Иако каталонскиот тим доминираше на теренот, правеше шанси и ја контролираше играта, доволен беше еден ...

Нето го честеше Риоха, Алавес води против Барселона

TopSport - 31.10.2020

Барселона во осмото коло, гостува во Виторија, кај Алавес. Роналд Куман со ултра офанзивна формација го напаѓа домаќинот. Од првата минута на теренот се Дембеле, Фати, Гризман и Меси. Во првата половина од првиот дел Барселона имаше една голема ...

Зидан: Азар е среќен поради голот, знаеме за каков играч се работи

Дерби - 31.10.2020

Екипата на Реал Мадрид успешно го реши дешениот меч против Уеска (4-1) во кој во листата на стрелци се запиша Еден Азар. Ова беше прв гол за Белгиецот по голема пауза со што најави подобри времиња за него и за „кралевите“.

ВИДЕО: На Меси ќе му падне мрак пред очи, погледнете ја оваа глупост на Нето

Sport M - 31.10.2020

Кога не сака, не сака, и Барселона имаше многу проблеми оваа сезона. Голманот на Барселона му поклони гол на Депортиво Алавес за водство од 1-0. Жерар Пике и голманот Нето направија аматерска грешка во 31. минута, а тоа го казни Луис Риоха.

Пике и Нето не се разбраа и му поклонија водство на Алавес против Барселона (ВИДЕО)

Дерби - 31.10.2020

Барселона губи по првото полувреме на дуелот против Алавес, а за тоа виновни се стоперот Жерард Пике и голманот Нето Мурара. Пике и Нето не се разбраа, стоперот упати топка до голманот кој пак направи голема глупост и му овозможија на Луис Риоха да ...

ВИДЕО: Грешка на годината во Шпанија, Нето со разочарувачка реакција на голот на Барса

Дриблинг - 31.10.2020

Се што направи добро против Јувентус, сега му пропадна во вода, Нето е тема број еден во Шпанија во овој момент поради катастрофалната реакција против Алавес во 31 минута во натпреварот од 8 коло во Ла Лига.

Пике и Нето не се разбраа, Алавес ја казни грешката! (ВИДЕО)

Sport 1 - 31.10.2020

Алавес води против Барселона со 1-0, откако Жерар Пике и голманот Нето направија аматерска грешка во 31. минута, а тоа го казни Луис Риоха. Pique e Neto dando aula de como se defende. pic.twitter.com/gp5FLEObNk — Fut TT (@OFutTT) October 31, ...

Каква глупост на Нето – Барселона губи во Алавес (ВИДЕО)

Екипа - 31.10.2020

Голманот на Барселона му поклони гол на Депортиво Алавес за водство од 1-0 во 8. коло од шпанската Ла лига. Пике ја врати топката до голманот на Каталонците, а тој не се снајде најдобро и му поклони гол на Риоха.

Реал блесна против Хуеска

Сител - 31.10.2020

Во натпревар од шпанското првенство Реал Мадрид убедливо со 4-1 ја совлада Хуеска и сега е лидер со 16 бодови. Дуелот го обележа повратникот Еден Азар кој постигна прекрасен гол а во листата на стрелците се запишаа уште Бензема со два гола и ...

Азар по 392 дена постигна одличен гол, го зема мобилниот и испрати порака до навивачите 🎥

СуперСпорт - 31.10.2020

Белгискиот репрезентативец Еден Азар по 392 дена постигна гол за Реал Мадрид. Тоа е неговиот втор гол во дресот на шпанскиот тим, откако стигна за 100 милиони евра од Челси. Азар постигна навистина убав гол за 4-1 во победата против Хуеска, а по ...

Азар со видео порака им се обрати на фановите на Реал по фантастичниот гол

Дерби - 31.10.2020

Еден Азар конечно може да здивне и да каже дека остави еден многу лош период зад себе, бидејќи ова попладне беше за првпат стартер по месец јули, а воедно го постигна и првиот гол по пауза од цели 392 дена.

Реал ја победи Хуеска, Азар го постигна првиот гол во 2020 година

24 Вести - 31.10.2020

Реал Мадрид попладнево ја совлада Хуеска со 4:1 во рамките на 8. коло од Шпанското фудбалско првенство. Напаѓачот на Реал, Еден Азар го отвори резултатот. За Белгиецот овој погодок беше прв по 392 дена.

ВИДЕО: По 392 дена Азар постигна гол и тоа прекрасен, го зема мобилниот и испрати порака до навивачите

Sport M - 31.10.2020

Еден Азар се врати на теренот по повредата. Постигна прекрасен гол од далечина против Хуеска за 2:0, меч кој Реал Мадрид го доби со 4:1. По мечот Азар го зема телефонот и сними порака за навивачите. -Поздрав дечки.

ВИДЕО: Дами и господа, се врати Еден Хазард

ММС - 31.10.2020

Првиот официјален старт на белгискиот ас во редовите на Реал Мадрид, му донесе на кралскиот клуб победа од 4:1 над Хуеска и феноменален погодок на Еден Хазард. Поранешниот фудбалер на Челзи од доаѓањето во Мадрид немаше среќа со повредите, а во ...

Азар конечно одличен – Зидан бара само една работа од фановите кога е во прашање овој играч

Спортклуб - 31.10.2020

Зинедин Зидан бара трпение со Еден Азар, кој денеска покажа дека не заборавил да игра фудбал. Белгискиот фудбалер денеска постигна одличен гол од далечина на првенствениот меч против Хуеска, а тренерот на „кралевите“ истакна дека доаѓа неговото ...

ВИДЕО: Реал Мадрид ѝ покажа сила на Хуеска и ја испрати со четири голови

Gol.mk - 31.10.2020

Реал Мадрид се врати на победите во Примера , по ремито во Лигата на шампионите против Менхенгладбах и дома ја совлада Хуеска со 4-1 (2-0). Победата беше најавена во финишот на првиот дел, кога за краток рок Азар и Бензема донесоа предност, а ...

Се буди нападот на Реал Мадрид, но прв стрелец во тимот е и Валверде (Видео)

Спортманија - 31.10.2020

Бензема почна да ја врши работата за која е платен, ама ист број голови има и Уругваецот. Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Хуеска, и со победата од 4-1, се искачи на првото место на табелата во шпанската лига.

Убедлив триумф на Реал Мадрид, минимален на Манчестер Сити (видео)

OhridNews - 31.10.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид и Манчестер Сити запишаа нови три бодови на табелите во шпанската Ла лига и англиската Премиер лига победувајќи ги Хуеска со 4-1 односно Шефилд Јунајтед. „Кралевите“ со два погодоци на крајот од првиот дел го скршија ...

Реал лесно ја суреди Хуеска, Азар даде гол после неверојатни 392 дена! (ВИДЕО)

Sport 1 - 31.10.2020

Шпанскиот шампион Реал Мадрид лесно и убедливо ја суреди Хуеска триумфирајќи попладнево со 4-1 за да избие на првото место во Ла Лига, но првата ѕвезда на „кралевите“ Еден Азар денеска прекина еден неверојатен голгетерски пост од дури 392 дена.

Азар се врати со гол – Реал ја декласира Уеска

TopSport - 31.10.2020

Реал Мадрид забележа убедлива победа над Уеска (4:1) во осмото коло, во Ла Лига. На некомплетната табела Реал се искачи на челната позиција со 16 бодови. Мечот го обележа враќањето на Еден Азар, кој постигна брилијантен гол, со кој го отвори ...

Бензема го украде шоуто во фантастичното враќање на Азар (Видео)

Дерби - 31.10.2020

Реал Мадрид ја врза и втората победа во Примера по големиот триумф на „Ел Класико“, откако ова попладне без преголеми проблеми се справи со аутсајдерот Уеска кој гостуваше на „Алфредо Ди Стефано“.

Покер голови на Реал Мадрид, погоди и Азар по 392 дена (ВИДЕО)

Слободен Печат - 31.10.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид со 4:1 ја совладаа Уеска во рамките на осмото коло од Ла Лига. Белгискиот репрезентативец по четири месеци се врати на терените како стартер и својот деби натпревар во Ла Лига оваа сезона го одбележа со прекрасен гол.

Реал Мадрид убедлив против Уеска, супер гол на Еден Азар (ВИДЕО)

24Фудбал - 31.10.2020

Реал Мадрид со 4-1 ја победи Уеска, Еден Азар го одигра првиот натпревар во Примера оваа сезона и постигна прекрасен гол од далечина. Зидан конечно го има Азар на располагање, Белгиецот против Менхенгладбах одигра 20 минути, а денеска беше стартер.

„Покер“ на Реал против Хуеска, Азар се врати со гол 🎥

Спортски - 31.10.2020

Реал Мадрид не игра на највисоко ниво во Лигата на шампионите, но затоа во Ла Лига го држи врвот на табелата. „Кралевите“ во осмото коло ја победија Хуеска со 4:1 и со 16 бодови повторно се лидери во Ла Лига.

ВИДЕО: Азар погоди по пауза од 392 дена за Реал Мадрид во победата над Хуеска

Дриблинг - 31.10.2020

Реал Мадрид повторно е на првото место на табелата во Ла Лига откако ја совлада Хуеска со 4:1 во натпревар од 7 коло. „Кралевите“ до петата победа оваа сезона во најсилното фудбалско првенство во Шпанија дојдоа благодарение на расположените ...

Реал конечно заигра „кралски“ – Лесна победа со Хуеска (ВИДЕО)

Екипа - 31.10.2020

Реал Мадрид конечно одигра добар натпревар сезонава и стигна до лесна победа од 4-1 во мечот против Хуеска. Капитенот на „кралевите“ одбележа јубилеј забележувајќи го 500 настап за тимот во Ла лига.

Лесна победа на „кралевите“, стрелаше и Азар (ВИДЕО)

SportMedia - 31.10.2020

Реал Мадрид лесно со 4:1 го совлада составот на Хуеска во шпанската Примера. Конечно, по долга пауза погоди и Азар кој постигна прекрасен гол во 40. минута и го отвори резултатот. Белгиецот од 30 метри шутираше прецизно во голот на противникот.

Азар потсети на најдобрите денови во Челзи, за Реал дава само убави голови (Видео)

Спортманија - 31.10.2020

Белгиецот 392 дена немаше дадено гол за Реал. Еден Азар е најзаслужен што Реал Мадрид води со 2-0 на полувремето против Хуеска, бидејќи откако Кралевите долго се мачеа, Азар го отвори резултатот со прекрасен неодбранлив удар со левата нога.

После 392 дена: Азар го остави кошмарниот период зад себе со фантастичен гол (Видео)

Дерби - 31.10.2020

Еден Азар мина многу тежок период во последнава година во редовите на Реал Мадрид и самиот ја прогласи својата прва сезона во престолнината како неуспешна, но денеска конечно дочека шанса одново да се најде во стартната постава и веднаш одговори ...

Азар блесна на кам-бекот во стартниот рим на Реал со еврогол од 25 метри (ВИДЕО)

Sport 1 - 31.10.2020

Белгиската суперѕвезда Еден Азар денеска се врати првпат во стартниот тим на Реал Мадрид по скоро три месеци пауза и на кам-бекот после повредата постигна фантастичен еврогол во мечот од Ла Лига против Хуеска за водство на „кралскиот клуб“.

ВИДЕО: Ова го чекаа навивачите на Реал Мадрид од Азар, се врати по повредата и постигна фантастичен гол

Sport M - 31.10.2020

Еден Азар попладнево се најде од првата минута во составот на Реал Мадрид против Хуеска. По првото полувреме „Кралевите“ водат со 2:0. Стрелци на головите беа Еден Азар и Карим Бензема. Азар се врати на теренот по повредата поради која пропушти ...