TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Законот за јазици се става на седница на денот кога почна воениот конфликт во Тетово

Фокус - 14.03.2018

Токму на денот кога отпочна воениот конфликт во Тетово на дневен ред на парламентарна седница се става овој противуставен и неприменлив закон за употреба на јазиците, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вчерашната средбата со ...

Собранието во 13 часот ќе расправа за законот за јазиците, Мицкоски повикува „на разум“

Мета - 14.03.2018

Претседателот на Собранието, Талат Џафери за денеска во 13 часот ја закажа седницата на која како точка на дневен ред е третото читање за законот за употреба на јазиците за кој опозициската ВМРО-ДПМНЕ поднесе 36.000 амандмани.

СДСМ: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот, туку служат само за блокада на Собранието

А1 On - 14.03.2018

„Се она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

На седницата за јазиците ќе се отфрлат сите амандмани од ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 14.03.2018

Спикерот на парламентот Талат Џафери на вчерашната координација на која не присуствувал претставник на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најавил дека на денешната седница ќе се одбијат 36. илјади амандмани на опозицијата, пренесе Независен весник.

Мицкоски: За последен пат повикувам за разум

Канал5 - 13.03.2018

За утре во 13 часот е закажана собраниска седница за Законот з аупотреба на јазиците . Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ , Христијан Мицкоски најави дека пратениците од ВМРО - ДПМНЕ ќе присуствуваат на седницата, но бара да преовладее разумот и да се почитува ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици

Р.С.Европа - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека пратениците од неговата партија ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе Законот за јазици.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

24 Вести - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Ќе бидеме во собрание за Законот за јазици, власта да не го нарушува имиџот на Македонија, вели Мицкоски

Сакам да кажам - 13.03.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе се појават во пратеничките клупи на закажаната собраниска седница за расправа за Законот за употреба на јазиците. Ова го најави лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, но не прецизираше како ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за јазиците и бара амандманска расправа

+инфо - 13.03.2018

Мицкоски неколку пати повика на разум и избегнување на, како што рече, лоши сценарија и избегнување на опцијата за парламентарен терор на мнозинството врз малцинството. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за законот за јазиците

Точка - 13.03.2018

Пратениците од опозицијата ќе учествуваат на седницата за законот за употреба на јазиците, која, според најавите, треба да биде закажана за утре. Ова го потврди претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој не сакаше да открие како ...

Собранието во 13 часот ќе расправа за законот за јазиците, Мицкоски повикува „на разум“

Либертас - 14.03.2018

Претседателот на Собранието, Талат Џафери за денеска во 13 часот ја закажа седницата на која како точка на дневен ред е третото читање за законот за употреба на јазиците за кој опозициската ВМРО-ДПМНЕ поднесе 36.000 амандмани.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и Собранието

Канал5 - 14.03.2018

Се она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици

Алсат-М - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека пратениците од неговата партија ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе Законот за јазици.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

Телма - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за законот за јазиците

Правдико - 13.03.2018

Пратениците од опозицијата ќе учествуваат на седницата за законот за употреба на јазиците, која, според најавите, треба да биде закажана за утре. Ова го потврди претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој не сакаше да открие како ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и Собранието

Локално - 14.03.2018

Она што го прават ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицковски е обид да се блокираат реформите и работата на Собранието Се она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно ...

Мицкоски: Пратениците на ВМРО ДПМНЕ ќе дојдат на утрешната седница

Нова ТВ - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека пратениците од неговата партија ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе Законот за јазици.

Мицкоски со порака до СДСМ: Да се избегне девијантно однесување и насилно донесување на Законот за јазици

Курир - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и работата на Собранието

Нетпрес - 14.03.2018

Сето она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

А1 On - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и работата на Собранието

Точка - 14.03.2018

Сето она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

Алфа - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

Канал5 - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

Република - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски до СДСМ: Да се избегне насилно донесување на Законот за јазици

Нетпрес - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски: Повикувам на разум, да се избегнат девијантно однесување

Слободен Печат - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посета на Струмица повика на разумно однесување на парламентарното мнозинство при донесувањето на Законот за употреба на јазиците.

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

Стандард - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за законот за јазици и бара амандманска расправа

МКД - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

Сител - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски повикува да се избегнат лоши сценарија утре во Собранието

Фокус - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, повика на разум кај пратениците од парламентарното мнозинство во очи на утрешната седница на која се очекува гласање за Законот за употреба на јазиците.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

Локално - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

Либертас - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

ВМРО-ДПМНЕ утре седнува во Собранието, бараат амандманска расправа

Press24 - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

ТВ21 - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

Независен - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски од Струмица: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици, бараме амандманска расправа

еМагазин - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска од Струмица ја почна кампањата за посета на градовите и селата во Македонија и посети на општинските комитети на партијата. Од партијата, како што најавија пред неколку дена, со оваа активност ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за јазиците и бара амандманска расправа

МК News - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

ВМРО ДПМНЕ ќе учествува на собраниската седницата за Законот за јазици

AKO - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе Законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски до СДСМ: Да се избегне насилно донесување на Законот за јазици

Вечер - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.