TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гатузо: Уште се чувствувам како привремен тренер

Дерби - 14.02.2018

Тренерот на Милан Џенаро Гатузо вели дека сè уште се чувствува како привремен тренер, но и покрај тоа ѝ е благодарен на управата што му даде шанса. Гатузо зборуваше со италијанските медиуми во пресрет на дуелот со Лудогорец во Лига Европа.

Гатузо понуди интересна анализа: Лудогорец е далеку поуспешен од Милан во еден сегмент

Спортклуб - 14.02.2018

Џенаро Гатузо воопшто нема проблем да признае дека и екипа како Лудогорец, има поголемо искуство од Милан во европските натпреварувања, и дека не гледа потценувања во оваа споредба. Првиот меч помеѓу Милан и Лудогорец се игра во Бугарија утре од 18 ...

Галијани за легендарното финале: Морав да го заклучам Гатузо во музејот

Спортски - 14.02.2018

Веќе една година Галијани не е во Милан, откако клубот го купи Кинезот Јонгхонг Ли, но легендарниот Италијанец остана навивач на „Росонерите“. Во разговор за италијанските медиуми, Галијани зборуваше за Џенаро Гатузо кој беше еден од најважните ...

Божинов го критикуваше Милан и се пофали себе си: Имав талент за Реал Мадрид

Спортски - 14.02.2018

„Росонерите“ под водство на Џенаро Гатузо конечно започнаа да играат нешто подобро, но сегашниот напаѓач на Ријека и поранешен на Јувентус и Манчестер смета дека во ваков Милан и тој би можел да игра.

Гатузо во Милан месечно зема отприлика колку и македонските тренери

Оff.net - 14.02.2018

На некогашниот најголем борец на фудбалските терени во Европа не му ја зголемиле платата која што ја земаше како тренер на ...

Алегри со 70 пати поголема плата од Гатузо!

Сител - 14.02.2018

Според италијанските медиуми најслабо платен тренер во Серија А е тренерот на Милан Џенаро Гатузо со месечна плата од 10 000 евра или годишно 120 000 евра. Тоа е истата плата што Гатузо ја имал во младинските категории на Милан.

Гатузо со сите сили во Бугарија, најсилниот состав на Милан ќе игра против Лудогорец

24Фудбал - 14.02.2018

Според италијанските медиуми, Џенаро Гатузо ќе го одбере најсилниот состав на Милан за утрешниот натпревар против Лудогорец од Лига Европа. Милан сериозно ќе го сфати натпреварувањето во Лига Европа бидејќи со негово освојување се обезбедува место ...

Гатузо во Милан работи за 120.000 евра

TopSport - 14.02.2018

Џенаро Гатузо, тренерот на фудбалерите на Милан, има најмала годишна плата од сите колеги кои ги предводат тимовите во Серија А. Гатузо годишно од Милан добива 120.000 евра, објави „Газета дело Спорт“.

Гатузо заработува 60-пати помалку од Алегри!

ЗаЗабава - 13.02.2018

Италијанските медиуми во изминативе неколку дена на големо пренесуваат дека Милан му подготвува нов договор на Џенаро Гатузо, сето тоа како награда за добро сработената работа откакко го презема ...

Сопственикот на клубот милијардер, а тренерот на неговиот клуб со најмала плата во Серија А

Поглед - 13.02.2018

Џенаро Гатузо е најмалку платениот тренер во Серија А, откако неговата плата е се уште истата од кога беше тренер на помладиот тим. Поранешниот фудбалер на Милан беше назначен за наследник на Винченцо Монтела.

Клазулата активирана – Милан го откупи Калиниќ!

Спортски - 13.02.2018

Италијанскиот фудбалски гигант Милан ќе го откупи Никола Калиниќ (30) од Фиорентина за 20 милиони евра. Фиорентина во летниот проеден рок го пушти хрватскиот репрезентативец за пет милиони евра на едногодишна позајмица со опција за откуп од 20 ...