TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додик: Политичките актери во РС ќе разговараат за молбата на Вучиќ за враќање во институциите на БиХ

ТВ21 - 14.01.2022

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, вечерва изјави дека политичките актери во Република Српска ќе разговараат за барањето на српскиот претседател Александар Вучиќ, српските претставници да се вратат во ...

Додик: Политичките актери во РС ќе разговараат за молбата на Вучиќ за враќање во институциите на БиХ

MakPress - 15.01.2022

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, вечерва изјави дека политичките актери во Република Српска ќе разговараат за барањето на српскиот претседател Александар Вучиќ, српските претставници да се вратат во ...

Ненајавен разговор во Белград: Вучиќ откри што „побарал од Додик“

Во Центар - 14.01.2022

Денес српскиот претседател Александар Вучиќ побара од српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, и сите политички сили во Република Српска (РС) да учествуваат во работатата на заедничките институции во БиХ и најдобро да ги заштитат ...

Вучиќ побарал од Додик Србите да се вратат во институциите на Босна и Херцеговина

Независен - 14.01.2022

Членот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик вечерва изјави дека политичките актери во Република Српска ќе разговараат за барањето на српскиот претседател Александар Вучиќ за враќање на српските претставници во институциите на ...

Вучиќ и Додик: Србите да се вратат во институциите на БиХ и така да ги бранат интересите

Слободен Печат - 14.01.2022

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ , се сретна денеска во Белград со српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик и побара од него сите политички сили во Република Српска да учествуваат во заедничките ...

Вучиќ ги замоли Додик и претставниците на босанските Срби да учествуваат во работата на институциите на БиХ

Нетпрес - 14.01.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ го замоли во петокот српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорда Додик, и политичките сили во ентитетот Република Српска да учестуваат во работа на заедничките институции во БиХ на ...

Српскиот свет се обединува!? Додик потврди: Договорен е Голем Сабор меѓу Република Српска и Србија

Во Центар - 14.01.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска во вилата Мир се сретна со членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, јавуваат агенциите. Имено, средбата траела повеќе од два часа и била затворена за јавноста.

Вучиќ на средбата со Додик побара Србите да се вратат во институциите на БиХ и така да ги бранат интересите

MakPress - 14.01.2022

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, се сретна денеска во Белград со српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик и побара од него сите политички сили во Република Српска да учествуваат во заедничките ...

Вучиќ на средбата со Додик побара Србите да се вратат во институциите на БиХ и така да ги бранат интересите

24Инфо - 14.01.2022

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, се сретна денеска во Белград со српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик и побара од него сите политички сили во Република Српска да учествуваат во заедничките ...