TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вработени на Huawei уапсени за шпионажа во Полска

Телефони.мк - 12.01.2019

Двајца вработени на Huawei во Полска се уапсени под сомнение дека шпионирање во корист на кинеската влада. Акцијата ја спровела полската служба за контра-разузнавање. Едниот вработен бил поранешен агент на полските тајни служби и вршел високи ...

Кинез од Хуавеи и Полјак уапсени за шпионажа во Полска

Р.С.Европа - 11.01.2019

Полската Агенција за внатрешна безбедност уапси поранешен кинески дипломат, а сега директор во полската филијала на компанијата Хуавие и еден свој поранешен агент – Полјак, под сомнение дека шпионирале во корист на Кина, за што им се заканува до 10 ...

Кинез вработен во „Хуавеј“ и експерт за кибернетика уапсени во Полска

Макфакс - 11.01.2019

Полските власти уапсија кинески работник на „Хуавеј“ и полски експерт за кибернетика под сомнение за шпионажа, објави денеска државната новинска агенција ПАП, со што се продлабочуваат контроверзите околу критиките на Западот на сметка на кинескиот ...

Во Полска уапсени две лица поради шпионажа

А1 On - 11.01.2019

Припадници на полската безбедносна агенција денеска уапсија две лица, еден државјанин на Полска и еден на Кина, под сомнение за шпионажа. Според полските медиуми кинескиот државјанин е вработен во компанијата „Хуавеи“.

Скандал во најава: Уапсен уште еден директор на Huawei

Локално - 11.01.2019

Директорот на продажба на компанијата Huawei уапсен е во Полска, јавија светските медиуми. Полска го уапси директорот на продажба на тој кинески телекомуникациски гигант поради обвинение дека работи со разузнавачките служби во Пекинг.

Кинез од Хуавеи и Полјак уапсени за шпионажа

Алсат-М - 11.01.2019

Полската Агенција за внатрешна безбедност уапси поранешен кинески дипломат, а сега директор во полската филијала на компанијата Хуавие и еден свој поранешен агент – Полјак, под сомнение дека шпионирале во корист на Кина, за што им се заканува до 10 ...

Во Полска уапсени две лица поради шпионажа

Курир - 11.01.2019

Припадници на полската безбедносна агенција денеска уапсија две лица, еден државјанин на Полска и еден на Кина, под сомнение за шпионажа. Според полските медиуми кинескиот државјанин е вработен во компанијата „Хуавеи“.

Во Полска уапсени две лица поради шпионажа

MTM - 11.01.2019

Припадници на полската безбедносна агенција денеска уапсија две лица, еден државјанин на Полска и еден на Кина, под сомнение за шпионажа. Според полските медиуми кинескиот државјанин е вработен во компанијата „Хуавеи“.

Во Полска уапсени две лица поради шпионажа

Локално - 11.01.2019

Припадници на полската безбедносна агенција денеска уапсија две лица, еден државјанин на Полска и еден на Кина, под сомнение за шпионажа. Според полските медиуми кинескиот државјанин е вработен во компанијата „Хуавеи“.

Во Полска уапсени две лица поради шпионажа

Опсервер - 11.01.2019

Припадници на полската безбедносна агенција денеска уапсија две лица, еден државјанин на Полска и еден на Кина, под сомнение за шпионажа. Според полските медиуми кинескиот државјанин е вработен во компанијата „Хуавеи“.

Во Полска уапсени две лица поради шпионажа

Независен - 11.01.2019

Припадници на полската безбедносна агенција денеска уапсија две лица, еден државјанин на Полска и еден на Кина, под сомнение за шпионажа. Според полските медиуми кинескиот државјанин е вработен во компанијата „Хуавеи“.

Уапсени две лица поради шпионажа во Полска

+инфо - 11.01.2019

Припадници на полската безбедносна агенција денеска уапсија две лица, еден државјанин на Полска и еден на Кина, под сомнение за шпионажа. Според полските медиуми кинескиот државјанин е вработен во компанијата „Хуавеи“.

Во Полска уапсени двајца за шпионажа

Вечер - 11.01.2019

Припадници на полската безбедносна агенција денеска уапсија две лица, еден државјанин на Полска и еден на Кина, под сомнение за шпионажа. Според полските медиуми кинескиот државјанин е вработен во компанијата „Хуавеи“.