TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како Бајден ги извади Леопардите од германските касарни

Оff.net - 31.01.2023

Од испраќањето на западни тенкови во Украина зависи спречувањето на руската пролетна офанзива и зачувувањето на западната алијанса против Русија, а клуч за западните тенкови да тргнат кон Украина е САД да испрати Абрамси.

Грција не ѝ ги дава тенковите „Леопард“ на Украина, Бразил не испорачува гранати

Локално

Норвешка: Испраќаме тенкови во Украина што е можно поскоро

Кумановски м.

Скандалозен корупциски скандал го тресе Киев среде војна. Зеленски најави отпуштања на сите нивоа

Во Центар

Норвешка: Тенковите „Леопард 2″ ќе ги испорачаме во Украина до крајот на март

Слободен Печат

Норвешка ќе ги испорача тенковите за Украина до крајот на март

Вечер Прес

Норвешка тенковите за Украина ќе ги испорача до крајот на март, според министерот за одбрана во Осло

Во Центар

MakPress Локално МКД Канал5

Пловило со 60 американски „Бредли“ за потребите на Украина отплови за Европа

А1 On - 31.01.2023

Од Пентагон синоќа соопштија дека транспортно пловило со 60 оклопни механизирани возила „Бредли“ отпловило на 25 јануари од американското пристаниште Норт Чарлстон за Европа. Возилата „Бредли“ се дел од уште еден пакет воена помош за Украина вреден ...

Пентагон: Пловило со 60 американски „Бредли” за потребите на Украина отплови за Европа

24Инфо

Брод натоварен со 60 американски оклопни возила „Бредли” за потребите на Украина се упати кон Европа

Слободен Печат

Пентагон: Пловило со 60 оклопни механизирани возила отплови за Европа – воена помош за Украина

Вечер Прес

Брод натоварен со американски оклопни возила „Бредли“ тргна кон Украина (ФОТО)

Zoom

Пентагон: Пловило со 60 американски „Бредли“ за потребите на Украина отплови за Европа

Канал5

Пентагон: Пловило со 60 американски „Бредли“ за потребите на Украина отплови за Европа

Во Центар