TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хирургот Јовица Угриновски-еден од МАСОНИТЕ во Македонија

AKO - 21.02.2020

,,Живеј го денешниот ден, вчерашниот е неповратен, утрешниот е неизвесен … Качувај се кон врвот, но гледај никогаш да не го достигнеш! После Врвот има само една насока – надолу! Сублиматот е … уживај во тоа што во моментот го имаш и не пати по тоа ...

Хрватската Влада ја прифати оставката на Главниот државен обвинител

Фокус - 20.02.2020

Хрватската Влада денеска ја прифати оставката на Главниот државен обвинител Дражен Јеленчиќ, откако беше присилен да остапки заради своето членство во масонска ложа. Владата наведе дека ќе побара од пратениците да ја потврдат оставката на Јеленчиќ, ...

Масони во британското кралско семејство: Два принца официјално, не се знае колкумина неофицијално

Вечер - 20.02.2020

За многумина светски моќни отсекогаш се зборувало дека припаѓаат на различни масонски ложи. Една од најомилените теории на заговор за масоните е дека британската кралица Елизабета е главна на масоните во Британија. Сепак, тоа не е точно.

Јавноста бара оставка од јавниот обвинител, кој е масон

Н.Македонија - 20.02.2020

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ вчера упати порака до сите членови на здружението на слободните ѕидари, а кои работат некаква јавна работа или се државни функционери, особено во судските органи, дека непотребно ги доведуваат во прашање ...

Масони во кралското семејство: Два принца официјално ѝ припаѓаат на ложата

Локално - 20.02.2020

Низ целиот свет масоните се една од најголемите мистерии на новото доба. За многу од светските моќници отсекогаш се зборувало дека припаѓаат на различни масонски ложи, а една од омилените теории на луѓето кои сакаат завери е таа и дека британската ...

Хрватскиот јавен обвинител кој тврдеше дека е масон поднесе оставка

Фокус - 19.02.2020

Главниот хрватски јавен обвинител Дражен Јелиниќ испрати барање од хрватската Влада да биде разрешен од функцијата, бидејќи бил дел од масонска ложа. Како што јави дописникот на МИА, барањето за смена обвинителот го даде по разговорот што го имаше ...

Масони во Македонија

еМагазин - 20.02.2020

Оставката на главниот државен обвинител на Хрватска, Дражен Јелениќ , бидејќи бил член на масонска ложа стана топ тема во регионов, а темата за масоните, која често поради затвореноста на овие организации, се поврзува со разни теории на заговор за ...

Хрватскиот јавен обвинител кој тврдеше дека е масон поднесе оставка

Слободен Печат - 19.02.2020

Јелиниќ за медиумите во Хрватска кажа дека од првиот ден на преземањето, функцијата ја извршувал со гордост, посветено и професионално, а во својата работа се раководел само од Уставот и законите на државата.

Хрватскиот јавен обвинител кој тврдеше дека е масон поднесе оставка

Опсервер - 20.02.2020

Главниот хрватски јавен обвинител Дражен Јелиниќ испрати барање од хрватската Влада да биде разрешен од функцијата, бидејќи бил дел од масонска ложа. Како што јави дописникот на МИА, барањето за смена обвинителот го даде по разговорот што го имаше ...

Хрватскиот јавен обвинител кој тврдеше дека е масон поднесе оставка

А1 On - 20.02.2020

Главниот хрватски јавен обвинител Дражен Јелиниќ испрати барање од хрватската Влада да биде разрешен од функцијата, бидејќи бил дел од масонска ложа. Како што јави дописникот на МИА, барањето за смена обвинителот го даде по разговорот што го имаше ...

Хрватскиот јавен обвинител поднесе оставка, Јелиниќ вели дека бил дел од масонска ложа

ММС - 20.02.2020

Главниот хрватски јавен обвинител Дражен Јелиниќ испрати барање од хрватската Влада да биде разрешен од функцијата, бидејќи бил дел од масонска ложа. Како што јави дописникот на МИА, барањето за смена обвинителот го даде по разговорот што го имаше ...

Хрватска: Владата ја прифати оставката на Главниот државен обвинител

Слободен Печат - 20.02.2020

Пленковиќ на седница на Владата изјави дека членството во организација или ред, како масонската ложа, може да ја поткопа довербата на јавноста во интегритетот на луѓето кои управуваат со највисоките институции.

Хрватската Влада ја прифати оставката на Главниот државен обвинител

24Инфо - 20.02.2020

– Хрватската Влада денеска ја прифати оставката на Главниот државен обвинител Дражен Јеленчиќ, откако беше присилен да остапки заради своето членство во масонска ложа. Владата наведе дека ќе побара од пратениците да ја потврдат оставката на ...

Хрватската Влада ја прифати оставката на Главниот државен обвинител – масон

Либертас - 20.02.2020

Хрватската Влада денеска ја прифати оставката на Главниот државен обвинител Дражен Јеленчиќ, откако беше присилен да остапки заради своето членство во масонска ложа. Владата наведе дека ќе побара од пратениците да ја потврдат оставката на Јеленчиќ, ...

Хрватската Влада ја прифати оставката на Главниот државен обвинител

Нетпрес - 20.02.2020

Хрватската Влада денеска ја прифати оставката на Главниот државен обвинител Дражен Јеленчиќ, откако беше присилен да остапки заради своето членство во масонска ложа. Владата наведе дека ќе побара од пратениците да ја потврдат оставката на Јеленчиќ, ...

Владата во Загреб ја прифати оставката на хрватскиот главен обвинител

Денешен - 20.02.2020

Хрватската Влада денеска ја прифати оставката на Главниот државен обвинител Дражен Јеленчиќ, откако беше присилен да отстапи заради своето членство во масонска ложа. Владата наведе дека ќе побара од пратениците да ја потврдат оставката на Јеленчиќ, ...

Хрватската Влада ја прифати оставката на Главниот државен обвинител

Опсервер - 20.02.2020

Хрватската Влада денеска ја прифати оставката на Главниот државен обвинител Дражен Јеленчиќ, откако беше присилен да остапки заради своето членство во масонска ложа. Владата наведе дека ќе побара од пратениците да ја потврдат оставката на Јеленчиќ, ...

Хрватската Влада ја прифати оставката на Главниот државен обвинител

MakPress - 20.02.2020

Хрватската Влада денеска ја прифати оставката на Главниот државен обвинител Дражен Јеленчиќ, откако беше присилен да остапки заради своето членство во масонска ложа. Владата наведе дека ќе побара од пратениците да ја потврдат оставката на Јеленчиќ, ...

Хрватската Влада ја прифати оставката на Главниот државен обвинител

ММС - 21.02.2020

Хрватската Влада ја прифати оставката на Главниот државен обвинител Дражен Јеленчиќ. Владата наведе дека ќе побара од пратениците да ја потврдат оставката на Јеленчиќ, пренесоа американските медиуми.