TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јунајтед се активира: Продаде играч на Лацио и финишира еден трансфер

Спортклуб - 28.09.2020

По Дони ван де Бек, Манчестер Јунајтед исчезна од трансфер пазарот и уште го чека второто засилување во актуелниот преоден рок. Целата сила беше насочена кон Џејдон Санчо, па до една недела пред крајот на периодот за трансфери, не се случуваше ништо ...

Солскјер конечно се ослободува од еден од непотребните играчи: Лацио со конкретен интерес за офанзивниот фудбалер на ...

Дерби - 28.09.2020

Оле Гунар Солскјер покрај маката со ангажирањето на нови играчи, мака мачи и со продажбата на непотребните играчи на тимот. Еден од играчите кои е прецртан од норвешкиот стратег е и Андреас Переира кој беше голем талент на Манчестер Јунајтед, ...

Солскјер го „отпиша“, Переира пред трансфер во Серија А

Спортски - 28.09.2020

Според информациите кои доаѓаат од Островот, Андреас Переира многу веројатно кариерата ќе ја продолжи во редовите на Лацио. Переира не е во плановите на Солскјер и тешко дека таквиот статус ќе му се промени.

Јунајтед продаде играч на Лацио и ја заврши работата околу Бразилецот!

СуперСпорт - 28.09.2020

Јунајтед ќе се најде на насловните страници во овој преоден рок. Синоќа се чинеше дека постигнале договор за продажба на Андреас Переира во Лацио, тој ќе биде на позајмица, со откуп за 27 милиони, а „ѓаволите“ ќе имаат 10% од идната продажба.

Андреас Переира го напушта Манчестер јунајтед и заминува во Серија А

Sport 1 - 28.09.2020

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андреас Переира најверојатно кариерата ќе ја продолжи во таборот на Лацио. Бразилецот нема иднина на „Олд Трафорд“ и буквално повеќе не добива шанса од менаџерот Оле Гунар Солшер, кој веќе му соопштил дека може да ...