TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Пошта“ со стар „лихварски“ кредит, „Железница“ со нов директор

Телма - 10.07.2024

„Пошта“ има земено кредит од банка кој, според министерот за транспорт и врски Александар Николоски, е лихварски и тој најави дека ќе почне репреговарање на конкретниот кредит. Од друга страна АД Железница-транспорт е во големи долгови и има ...

Реструктурирање на долговите на Македонска пошта и на МЖ-Транспорт

Алсат-М

Николоски: Пошта земала лихварски кредит од банка кој ќе го репреговараме, проблемот со платите ќе се надмине

Алфа

МВР и Обвинителство ќе истражуваат за презадолженоста во Железници и Пошта

Вечер Прес

Николоски: Деловна банка се однесува како лихвар кон АД „Пошта“

Фактор

Николоски: Вработените во МЖ и Пошта ќе земат плата, полицијата и обвинтелството ќе истражува за нивната презадолженост

Бизнис Вести

Решавање на предизвиците во транспортниот сектор: Проблемите ги надминуваат и моите најлоши очекувања, но под раководство никој нема да остане без работа, потврди министерот Николоски

Lider

Сител Фактор МКД Скопје инфо Вечер Прес Локално Независен Курир

Исполнување на ветеното и покрај дупката во буџетот: Министерот за транспорт Николоски одвои 12 милиони евра за локални ...

Lider - 09.07.2024

Министерот за транспорт Александар Николоски додели 12 милиони евра за локални улични проекти како дел од пакетот помош од 100 милиони евра за општините, нагласувајќи ја посветеноста и покрај буџетските ограничувања.

Ќе обезбедиме 100 милиони евра за капитални проекти во општините

Нетпрес

Николоски: Од следниот месец ќе ги зголемиме пензиите за 2.500 денари, а до март за дополнителни 2.500 денари

Во Центар

Николоски: Од следниот месец пензиите ги зголемуваме за 2,500 денари, а до март за дополнителни 2,500 денари

Скопје1

Николоски: Од следниот месец пензиите ги зголемуваме 2.500 денари, а до март дополнителни уште 2.500 денари

Макфакс

Николоски: Од следниот месец пензиите ги зголемуваме за 2,500 денари, а до март за дополнителни 2,500 денари

Опсервер

Од следниот месец пензиите се зголемуваат за 2,500 денари, а до март за дополнителни 2,500 денари

Курир

Скопје инфо Точка Кајгана Press24 Денешен Република 24Инфо Lider

Николоски: Јас додека сум министер никој нема да остане на улица, а ќе има одговорност за душманското трошење на парите ...

Курир - 09.07.2024

Јас знаев дека секторот кој што го преземам ќе биде тежок, но е многу полошо и многу потешко од моите најлоши очекувања и предвидувања. Со години не се работело ништо и се оставале проблемите под тепих.

Николоски: Јас додека сум министер никој нема да остане на улица, а ќе има одговорност за душманското трошење на парите од Пошта и Железници

MakPress

НИКОЛОСКИ: Јас додека сум министер никој нема да остане на улица, а ќе има одговорност за душманското трошење на парите од Пошта и Железници

Денешен

Николоски: Ќе има одговорност за душманското трошење на парите од Пошта и Железници

МКД

Николоски: Ќе има одговорност за душманското трошење на парите од Пошта и Железници

ТВ21

Николоски: Јас додека сум министер никој нема да остане на улица

Press24

Николоски: Јас додека сум министер никој нема да остане на улица, а ќе има одговорност за душманското трошење на парите од Пошта и Железници

Опсервер

Zoom 365 +инфо Локално Република

Николоски: Нема да дозволам 4,400 семејства од Пошта и Железници да останат без плата, но мора да се знае дека ...

Курир - 09.07.2024

„Во мојот воведен говор искористив да кажам каква е состојбата во моментов во државата. Сакам да споделам неколку податоци за да ги знаете и вие. Буџетската дупка е огромна, трошоците се огромни, но тоа не значи дека нема да го реализираме она што ...

Николоски: Нема да дозволам 4,400 семејства од Пошта и Железници да останат без плата, претходната власт ги потрошила сите пари

Нетпрес

Николоски: Нема да дозволам 4,400 семејства од Пошта и Железници да останат без плата, но мора да се знае дека претходната власт ги потрошила сите пари за плати

Скопје1

Потрошени парите за плати за вработените во „Пошта“ и „Железници“ до крајот на годината, Николоски вели дека се бара решение

Макфакс

Потрошени се парите за плати за вработените Пошта и Железници за до крајот на годината, Николоски вели дека се бара решение

Опсервер

Николоски: Нема да дозволам 4.400 семејства од Пошта и Железници да останат без плата, претходната власт ги потрошила сите пари за плати

Фокус

Николоски: Нема да дозволам 4,400 семејства од Пошта и Железници да останат без плата, но мора да се знае дека претходната власт ги потрошила сите пари за плати

24Инфо

Lider Press24 Точка Канал5 Скопје инфо Република Кајгана MTM