TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Спасовски: Амнестија се бара за бившото раководство на ВМРО-ДМНЕ

ТВ21 - 11.10.2018

Во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ 21, министерот Спасовски вели дека се бара амнестија за лица кои биле дел од бившото раководство на ВМРО-ДПМНЕ, тој вели дека се бара амнестија за луѓето кои им се од ...

(ВИДЕО) Спасовски: Пријави за закани, поднесуваат членови и раководство од ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 11.10.2018

Министерот Спасовски во студиото на ТВ 21 запрашан дали до сега некој од пратениците има пријавено закани околу донесувањето на предлогот од Владата за уставните измени, тој вели дека ниту еден пратеник нема пријавено било какво кршење на законот.

(ВИДЕО) Спасовски: И двете страни не се задоволни од Преспанскиот договор, тој е само компромисно решение

ТВ21 - 11.10.2018

Оливер Спасовски во вечерашното издание на дебатниот магазин Click Plus на ТВ 21 рече дека граѓаните се ориентирани кон ЕУ и НАТО тоа се покажало од референдумот, но тој вели дека со Преспанскиот договор е постигнат компромис, бидејќи и двете страни ...

(ВИДЕО) Спасовски: Бојкотирањето на ВМРО-ДПМНЕ е причина за неизлезноста на референдумот

ТВ21 - 11.10.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното издание на Click Plus рече дека главната причина поради која на референдумот имаше слаба излезност е бојкотот на ВМРО-ДПМНЕ.

ВО ЖИВО: Оливер Спасовски во Click Plus на ТВ 21

ТВ21 - 11.10.2018

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски е вечерва гостин во студиото на ТВ 21 во дебатниот магазин „Click Plus“. Следете ја емисијата во ...

Спасов: Не е доцна за договор меѓу власта и опозицијата

Канал5 - 11.10.2018

Спасов: ВМРО-ДПМНЕ ќе биде под притисок да го смени ставот за преспанскиот договор За уставните измени, процедурите, однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ и евроинтеграциите, Александар Видиновски разговараше со професорот на Правниот факултет Александар ...

Спасовски: Членови и лица од раководството на ВМРО-ДПМНЕ пријавуваат закани

+инфо - 11.10.2018

Министерот Спасовски во студиото на ТВ 21 прашан дали до сега некој од пратениците има пријавено закани околу донесувањето на предлогот од Владата за уставните измени, тој вели дека ниту еден пратеник нема пријавено било какво кршење на законот.

Спасовски во посета на Полициското одделение Галате

Сител - 10.10.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со заменик-министерот Агим Нухиу и своите соработници денеска го посетија Полициското одделение „Галате“ за увид во завршните работи за обнова и опремување на оваа полициска станица.

Спасовски во посета на реконструираниот објект на ПО Галате

Gostivarpress.mk - 10.10.2018

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија, Оливер Спасовски денес беше во посета на Полициското одделение Галате, чиј објект е еден од реконструираните, во периодот од јуни 2017 година до сега.

(ВИДЕО) Спасовски: Раководство и членови на ВМРО ДПМНЕ пријавуваат закани

Centar - 11.10.2018

Министерот Спасовски во студиото на ТВ 21 запрашан дали до сега некој од пратениците има пријавено закани околу донесувањето на предлогот од Владата за уставните измени, тој вели дека ниту еден пратеник нема пријавено било какво кршење на законот.

Спасовски во посета на Полициското одделение Галате

1tv - 10.10.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со заменик-министерот Агим Нухиу и своите соработници денеска го посетија Полициското одделение „Галате“ за увид во завршните работи за обнова и опремување на оваа полициска станица.

Спасовски: Членови и лица од раководството на ВМРО-ДПМНЕ пријавуваат закани

Слободен Печат - 11.10.2018

Во неговото гостување тој рече и дека се бара амнестија за бившото раководство на опозицијата. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во студиото на ТВ 21 прашан дали до сега некој од пратениците има пријавено закани околу донесувањето на ...

Спасовски во посета на Полициското одделение Галате

Слободен Печат - 10.10.2018

Министерот Спасовски истакна дека активноста е дел од проектот „Опремена полиција безбедни граѓани“ што МВР ја започнала минатата година во полициски одделенија и станици што биле во лоша состојба.

Спасовски во посета на Полициското одделение Галате

ТВ21 - 10.10.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со заменик-министерот Агим Нухиу и своите соработници денеска го посетија Полициското одделение „Галате“ за увид во завршните работи за обнова и опремување на оваа полициска станица.

ВИДЕО: Спасовски во посета на Полициското одделение Галате

А1 On - 10.10.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со заменик-министерот Агим Нухиу и своите соработници денеска го посетија Полициското одделение „Галате“ за увид во завршните работи за обнова и опремување на оваа полициска станица.